0212 292 40 42
peninsula@peninsula.com.tr - balayi@peninsula.com.tr
Gece: 7 Gece 9 Gün
Fiyat: 1170 €
Teklif İste!

Küba Turu

KLM Havayolları il

 23 Kasım

7 Gece 9 Gün

1.GÜN İSTANBUL-AMSTERDAM-HAVANA

Sabah saat 03:15’ de İstanbul Atatürk Havalimanı KLM HAVAYOLLARI bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Amsterdam’a uçuş , daha sonra alanda beklemeyi takiben , Havana’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varış..Alanda karşılama ve CASA PARTICULAR- KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e geçiyoruz.
[ kişi grup sayılarına göre odalarımız tek bina da olmayacaktır, aynı cadde-semt dahilinde, rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor ]

2.Gün HAVANA

Kahvaltı sonrası turumuzda HAVANA ŞEHİR TURU [ ÖĞLE YEMEKLİ TUR ]
saat 09.00’da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz… La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak… UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evde.

3.Gün HAVANA  | PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ ).
Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

4.Gün HAVANA  | VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 85€ )
Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir.Varışımızı takiben, güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisini de alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz.

5.Gün HAVANA

Bugün serbest günümüzde Havana ‘dayız. Geceleme Havana ‘da.

6.Gün ve 7.Gün için EXTRA TUR| TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI

6.GÜN: CIENFUEGOS –TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün..Arzu edenler için EXTRA TUR. (Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad’da konaklanacak.) Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak.Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

7.GÜN: TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda Bir gece konaklayacağımız “CASA PARTICULAR” Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalıdır, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

8.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara’ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, ve havalimanına geçiyoruz, Havana merkeze girmeden havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 22:30

Bu turumuzda 2 GECE CASA konaklamalı + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahil Çift Kişilik Odada Kişi Başı 235 € dur.(2 Gece / 3 Gün) Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave fark ödüyorlar

Bu tura Katılmayan misafirlerimiz Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

8.Gün HAVANA / İSTANBUL UÇUŞU

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimiz 22:30 , Air France hava yolları ile Paris aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün İSTANBUL –Varış

23:15 İstanbul ‘a varış.

 • Fiyata Dahil Olanlar

  * AIR FRANCE /KLM Havayolları ile ISTANBUL-AMSTERDAM -HAVANA -PARIS -ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri
  [ UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]
  * Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
  * 7 Gece Havana EVLERDE KONAKLAMA
  * HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.
  * Havana’da EVLERDE KONAKLAMA
  * Kahvaltı servisi vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)
  * HAVANA ŞEHİR TURU
  * HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ
  * TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
  * Seyahat Sigortası

 • Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Küba Vize ücreti (50 €) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
  * Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.
  * Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
  * TURUMUZUN YEREL SERVİSLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı : 50€ dur Bu ücret Turun 1.günü çıkışta Toplanır

Önemli Notlar

* Çocuk indirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir

* Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir

* Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır. Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir.

* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.

* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününde havaalanındaki Peninsula Tours kontuarından teslim edilecektir.

* Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selection yapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyen yolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileri yapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. El bagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.

* Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.