0212 292 40 42
peninsula@peninsula.com.tr - balayi@peninsula.com.tr
Gece: 7 Gece 9 Gün
Destinasyon: Srilanka Maldivler
Teklif İste!

Srilanka (4) & Maldivler (3)  

Emirates Havayolları ile

Kandalama (2) Kandy (1) Colombo (1) Maldivler (3)

7 Gece 9 Gün

1.GÜN              İSTANBUL –  DUBAİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları Kontuarı önünde saat 16.30 da buluşma ve Emirates Havayollarının EK 122 sefer sayılı uçağı ile saat 19.25 de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 00.40 da varış.

2.GÜN             DUBAİ – COLOMBO – KANDALAMA

Yerel saat ile 02.45 de Emirates Havayollarının EK 650 sefer sayılı uçuşu ile Colombo’ya hareket. Uçakta gece yolculuğu. Yerel saat ile sabah 08.45 de Colombo ya varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemlerini takiben, özel aracımız Kandalama ya gidiyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuk sırasında yolumuzun üstünde bulunan, dünyadaki tek fil yetimhanesi unvanlı Pinnawala ya uğrayacağız. Burada 70’den fazla filin bebek ve yetişkin fil bulunuyor. Bu fillerin hemen hepsi ormanda sürülerinden ayrı halde yaralı veya vurulmuş halde bulunan fillerdir.  Kandalama’ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Günün kalan saatleri dinlenmeniz için serbest. Ya da dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Fil Safarisine katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN              KANDALAMA

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na gidiyoruz. 5 mağaradan oluşan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik dev Budha heykeline ev sahipliği yapan bu tapınak aynı zamanda Sri Lanka sanatının da örneklerini sunuyor. Ardından Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. Aslan Kayası ismiyle de anılan Sigiriya, buradaki mağaralarda yaşadığına inanılan aslanlardan dolayı bu ismi almıştır ve 1982 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri, ayna duvarları ve su oyunları bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigirya’dan otelimize transfer.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN             DAMBULLA – KANDY

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemin en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamlarına gelen Kandy’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Burada çeşitli baharat bitkileri ve şifalı karışımların nasıl yapıldıklarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Kandy’e varışımızı takiben, otelimize yerleşmenin ardından, kasaba merkezini, pazar alanını, gölü ve mücevher müzesini geziyor ve Dalada Maligawa Tapınağı’na gidiyoruz. Budha’ nın dişinin bulunduğu bu kutsal tapınağı ve bu tapınaktaki seremonileri gördükten sonra geleneksel Kandy dans şovunu izleyip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN              KANDY – COLOMBO

Sabah kahvaltısından sonra Bentota’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yol güzergahında Sri Lanka’ya özgü birçok dükkana tanık olacaksınız. Bentota’da hiçbir yerde bulunmayacak kadar çok sayıda su sporları çeşitleri vardır. Bentota’ya varışın ardından, deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN              COLOMBO – MALDİVLER

Sabah kahvaltısından sonra havaalanına transferimiz yapılıyor. Yerel saat ile 13.35 de Srilanka Havayollarının UL 115 sefer sayılı uçuşu ile Maldivlere uçuş. Yaklaşık 1 saat sürecek olan uçuşumuzun ardından 14.30 da Maldivler’e varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından sürat motoru ile transferimiz yapılıyor. Konaklama otelimizde.

7.GÜN              MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler Night Fishing(Gece Balık Avı) ekstra gezisine katılabilirler. Turumuz 17:00 de başlar ve yaklaşık 20:00 ye kadar sürer. Kaldığınız adanın açıklarında ay ışığı altında sizin için hazırlanmış oltalar ile balık tutma zevkini yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8.GÜN             MALDİVLER

Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler Snorkeling Safari ekstra turuna katılabilirler. Maldivlerin en büyük özelliği, mercan kayalıklarının yarattığı olağanüstü sualtı güzellikleridir. Dünyanın en güzel dalış noktalarına sahiptir. Neredeyse sonsuz sayılabilecek dalış opsiyonu sunmaktadır. Bu adalara gelen ziyaretçilerin %60 ının en az bir kez bu keyfi yaşadıklarını düşünecek olursak burayı bir dalış cenneti olarak adlandırmamak mümkün değil. Mükemmel iklimi ve sualtı görüşünün eşsizliği Maldivleri bir dalış merkezi haline getirmiştir. Tüm tatil adalarının kendilerine ait resifleri bulunmaktadır. Sualtı fotoğrafçılarının yoğun ilgi gösterdiği adada değişik sualtı canlılarını bir arada görmenin zevkine “scuba diving” veya “snorkeling safari” turlarıyla varacaksınız. Konaklama otelimizde.

9.GÜN              MALDİVLER / DUBAİ / ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Emirates Havayollarının EK659 seferi ile 10.00 da Dubai ye hareket. Yerel saat ile 13.00 de Dubai ye varış. Emirates Havayollarının EK121 seferi ile saat 14.20 de kalkış ve 17.55 de İstanbul a varış. Turumuzun sonu. İstanbul’a hoş geldiniz…

 • Fiyata Dahil Olanlar

  * Türk Havayolları ile İstanbul – Maldivler – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti

  * Seçtiğiniz otelde 5 gece konaklama

  * Her şey dahil konaklama sistemi (otellerin kendi uygulama şekillerine göre)

  * Havaalanı vergisi

  * Seyahat Güvence Paketi

  * Sürat motoru veya deniz uçağı ile Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

 • Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Yurt Dışına Çıkış Harcı (15 TL)

  * Kişisel Harcamalar

  * Öğle Ve Akşam Yemekleri

Önemli Notlar

* Çocuk indirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir

* Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir

* Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır. Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir.

* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.

* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününde havaalanındaki Peninsula Tours kontuarından teslim edilecektir.

* Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selection yapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyen yolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileri yapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. El bagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.

* Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.