0212 292 40 42
peninsula@peninsula.com.tr - balayi@peninsula.com.tr
Gece: 7 Gece 8 Gün
Fiyat: 2100 $
Teklif İste!

GÜNEY AFRİKA İNCİLERİ

7 GECE 8 GÜN 26 AĞUSTOS-02EYLÜL

1 JOHANNESBURG + 2 PILANESBERG  + 4 CAPE TOWN

1.GÜN             ISTANBUL – JOHANNESBURG

Atatürk Havalimanı dış hatlar kontuarında Peninsula acenta yetkilileri ile buluşmanın ardından bilet ve bağaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen Türk Havayollarının TK042 sefer sayılı uçuşu ile Johannesburga saat 01:35’de hareket, rahat bir uçuşun ardından saat 10:35’de altinin şehri Johannesburg’a hoşgeldiniz.  Varışın ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda  Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton’i göreceğiz. Ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz Gold Reef City ve Apartheid Müzesi turmuza katılabilirler.(extra)

2.GÜN PILANESBERG

Sabah kahvaltınn ardından Pilanesbrg’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz süresince yol üzerinde Lesedi Kültürel Köyü Turu yapma imkanı (opsiyonel). Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Sonrasında Pilanesberg’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Lodumuza varışta odalara yerleşme ve serbest süre. Akşam yemeğimizi yine lodgumuzda alıyoruz. Geceleme lodgumuzda.

3.GÜN PILANESBERG

Sabah erkeb saatte safari için lobide buluşuyoruz.Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufallo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. Safariden sonra lodgumuza dönüyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra öğleden sonra safarisine kadar serbest süre. Akşamüzeri lobide buluşuyor ve günbatımı safarisne çıkıyoruz.

Akşam yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Geceleme lodgumuzda. 

4.GÜN SUN CITY

Sabah kahvaltının ardından Sun City’e transfer  Orientasyon turumuzun ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Sonrasında serbest süre. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’yi keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilir, alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir golf ve tenis gibi spor imkanlarını değerlendirebilir, Timsah Parkı’n ziyaret edebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.Gün                         SUN CITY – JOHANNESBURG – CAPE TOWN

Sabah erken saatte yapışacak safarinin ardından otelde kahvaltı. Otelden çıkış işlemlerimizin tamamlanmasını takiben Johannesburg  havaalanına transfer . Bilet, bagaj işlemleri sonrasında ara uçuş ile saat:14 35’de Cape Town’a hareket ve rahat bir uçuşun ardından 16:45 ‘deCape Town’a varış. Ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde…

6.Gün                         CAPE TOWN

Masa Dağı ve Stellenbosch Şarap Çiftlikleri Turu (extra):

Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza bir şarap çiftliğini ziyaret ederek başlayacağız. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimiz aldıktan sonra Spier Çiftliğinde Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını yakından görüyoruz.  Sonrasında 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Geceleme otelimizde.İsteyen misafirlerimiz ile akşam yemeğini Gold Restaurant’ta show eşliğinde alıyoruz.(extra).

7.Gün CAPE TOWN

Ümit Burnu Yarımadası Turu (extra) :

Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında Black Marlin Balık Restorantında öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz.

Geceleme otelimizde.

8.Gün   CAPE TOWN

Otelde sabah kahvaltısının ardından Cape Town Havaalanı transferine kadar dilerseniz Waterfront’da hoş vakit geçirip alışveriş yapabilir isterseniz  Nelson Mandelanın 27 senelik hapis hayatının büyük kısmını geçirdiği Robben Adasını gezebilir, dünyaca ünlü Two Oceans Akvaryumunu gezebilir ya da Kirstenbosh botanik bahçesini gezebilirsiniz. Akşamüzeri havaalanına transfer ve bilet, bağaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 045 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:20’de İstanbula heraket, rahat ve keyifli bir uçuşun ardından 05:05’de istanbula varış.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

 • İngilizce yerel rehberlik hizmetleri
 • Klimalı Araçlar ile tüm transferler ve turlar (panoramik şehir turları-yaklaşık 2 saattir ve visit/giriş ücreti içermezler)
 • 4* ve 5* otellerde konaklama
 • 7 sabah kahvaltısı
 • 2 akşam yemeği (Safari lodge’da)
 • Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turu
 • Üstü açık safari araçlarıyla Pilanesberg Milli Park’ta 2 adet safari

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

 • İç hat uçuşları 100 usd (KİŞİ BAŞI OLUP TOPLAM FİYATA EKLENECEK)
 • Extra turlar
 • Rehber/şoför/ safari bahşişleri (lütfen pratik bilgileri okuyunuz)
 • Seyahat, sağlık, kayıp/hasarlı bagaj ve eşya, iptal sigortaları
 • Özellikle dahil olduğu yazmayan herşey, paket fiyattan hariçtir

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER: 

 • Üç Yataklı odalarda 3. yatak, genellikle açılır kapanır yatak/kanepe şeklinde olup, diğer iki yatak ile aynı konfora sahip olmayabilir.
 • Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Peninsula Tours sorumlu tutulamaz
 • Peninsula Tours gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 •  Peninsula Tours, gerekli görüldüğü durumlarda hareket tarihine 7 günkala iptal etme hakkını kendisinde saklı tutar.
 • Uçuş saatine göre, geç varışlarda panaromik şehir tanıtım turu, ertesi gün yada havalimanına gidilirken yapılabilinir.
 • Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda,veya uçuş saatlerindeki degişiklikler nedeni ile acentanın belirlediği restorantlarda verilebilir. ,
 • Peninsula Tours, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmazsa;bundan Peninsula Tours sorumlu tutulamaz.

 NOT: 

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye girişte 30 günlük vize damga olarak pasaporta uygulanmaktadır. Güney Afrika’ya girşte ve çıkışta problem yaşamamak için pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

İlgili Kanunda yapılan değişiklik gereği 1 Haziran 2015 tarihinden geçerli olmak üzere 18 yaş altı tüm misafirlerden doğum sertifikası istemektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi teklifimizin altında bulabilirsiniz.

Verilen fiyatlar standart oda içindir. Yatak tipi, kat, manzara, ücretsiz upgrade konularında garanti verilemmektedir. Güney Afrika’da çoğu otelde triple oda  bulunmamaktadır. Bazı otellerde 12 yaş altı çocuklar aileleri ile kalabilmekte fakat ilave yatak açılır kapanır kanape şeklinde olmakta digger yataklarla aynı konforda olmayabilmektedir. Triple konaklama durumunu danışmadan lütfen satış yapmayınız.

İki Kişilik Odada Kişibaşı 2100 usd
Single Konaklama Farkı 550 usd
2-11 yaş 1795 usd
0-2 Yaş Uçak biletlerinde özel indirim uygulanacaktır