RegisterRemind My Password
Sign in

Belgrad Turu

Dahil olan hizmetler;


İzmir çıkışlı gidiş dönüş uçak bileti
Hava alanı liman vergileri ve hizmetleri bedeli
2 Gece kahvaltı dahil otel konaklaması
Belgrad ’ta Havaalanı transferleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
İlk gün panoramik şehir turu
 

Dahil Olmayan Hizmetler;


Restaurantlarda alınacak yemekler
Yurtdışı çıkış vergisi 15TL
Kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 


Vizesiz sadece pasaport ile ülkeye giriş yapıla bilinmektedir.

Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz eğer hala resmi kurumda çalışıyor ise kurumdan imzalı izin yazısı

Yurtdışı çıkış harcı, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması gerekmektedir. 

1.Day

İstanbul-Belgrad

Türk Hava Yolları TK 1081 nolu 08:35 uçuşu ile yapacağımız seyahatimiz için 06:35  te İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Belgrad’a varışımız yerel saat ile 08:15 olacak.

Belgrad’a varışımız ardından Pasaport işlemlerimizi yapıp bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda önce Ortodoks dünyasının en büyük katedrallerinden olan St. Sava katedralini göreceğiz. Parlamento binasını panoramik olarak gördükten sonra Kale Meydan’a hareket ediyoruz. Osmanlı tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Kale meydanda Şehit Ali Paşa türbesi, Viktor anıtı ve Sava ile Tuna nehirlerinin muhteşem manzarasını göreceğiz. Kale meydandan yürüyerek Belgrad’ın İstiklal Caddesi konumundaki Keinz Mihailova Caddesi üzerindeki alış veriş mağazalarını ve caddenin üzerindeki yan yana cafe ve pubları gördükten sonra, caddenin bitiminde bulunan ve Belgrad’ın kalbi sayılan Prens Michael anıtını görüyoruz.

Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer ve yerleşme.

Dileyen misafirlerimiz ile akşam Yemeği için lobide buluşma ve Restaurant’a hareket.  Akşam Yemeği local tadların lezzetini keşfetmek için Dva Jelena  Restaurant’a gidiyoruz.

Akşam Yemeği Menüsü

Kişi Başı: 25 €

Meze tabağı: Kurutulmuş Et, Peynir,  Peynirli Börek, Kaymak, Ajvar (Kirmizi Biberli Sos), Urnebes (Biberli Peynirli krem)

Ana yemek: Dana Grill-Tavuk Grill Fırın Patates Garnitürlü

Salata: Mevsim Salatası

Tatlı: Erikli Turta

İçecek: Su

http://www.dvajelena.rs/

2.Day

Belgrad

Otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman.

Dileyen misafirlerimize öğle yemeği ve Karlofça & Novi Sad  turu için lobide buluşma. (Paket tur fiyatına dahil değildir.)

Ekstra Tur Karlofça & Novi Sad Turu Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz.

Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Öğle yemeğimiz  AQUA DORIA Restaurant’ta

Dileyen misafirlerimiz ile canlı müzik ortamında akşam Yemeği için lobide buluşma ve Restaurant’a hareket.  Akşam Yemeği (Frida Restaurant) (Paket tur fiyatına dahil değildir)

http://www.cantinadefrida.com/en/home//

3.Day

Belgrade-İstanbul

Belgrad turumuzun son gününde misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin yönlendireceği  alışveriş merkezlerini ziyaret edebilir.  Rehberimiz tarafından belirlenen saatte otel lobisinde transfer için buluşup havaalanına geçiyoruz. Türk Hava Yolları TK 1084 nolu 20:20 uçuşu ile İstanbul’a uçuyoruz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Belgrad Turu - İstanbul Çıkışlı
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Belgrad
Accomodations
:
4 Yıldızlı Oteller
Board
:
Oda Kahvaltı
Description
:
İstanbul Çıkışlı Yurt Dışı Turları
Türk Hava Yolları
2 Nights 3 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Route
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım