Büyük Ukrayna Lviv - İstanbul

Lehistan'dan bugünkü Ukrayna'ya yaklaşık 400 yıllık bir tarih... Odessa, Lviv, Kiev, Uman...

2021 Yaz Dönemi
Adult PricesChild Prices
Single Room Price Per Person:649 EURDouble Room Price Per Person:449 EURTripler Room Price Per Person:449 EUR
0 - Age:0 EUR - 11 Age:0 EUR11 - Age:0 EUR
* Children from 0 to 11 years are without bed.

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • Türk  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’dan Lviv’e gidiş ve  Odessa’dan  İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Lviv’de 2 gece, Kiev’de 3 gece, Odessa’da 2 gece 4-5* otellerde oda kahvaltı konaklama,
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı arası transferler,
 • Panoramik Lviv şehir turu,
 • Panoramik Kiev şehir turu,
 • Panoramik Odessa şehir turu,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • KDV. 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı  (50 TL)           
 • Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler,
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,                          
 • Opsiyonel turlar ve programda belirtilmeyen yemekler,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

İstanbul-Lviv

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 441 Sefer sayılı seferi ile Lviv’e hareket. Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseler bulunuyor. Turumuzun sonrası otele transfer ve odalara yerleşme. Ardından serbest zaman.
Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Lviv El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler. Turun ardından geceleme otelimizde.

2.Day

Lviv

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv'e dönüş. Otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Day

Lviv-Kiev

Sabah kahvaltısının ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kiev’e varışa istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kyiv, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

4.Day

Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak  düzenlenecek olan Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi turuna katılabilirler.
Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserleri inceleme imkanı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız..
Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Ardından serbest zaman ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

5.Day

Kiev

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak Çernobil turumuz için hareket ediyoruz. 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkanı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açıkhava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz.
Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan “Dünyayı Kurtaranlar Anıtı” ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Turumuzunda ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Day

Kiev-Uman-Odessa

Sabah kahvaltısının ardından Odessa’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız olan Uman şehrine uğruyoruz. Uman şehri Alman Nazilerin 1.000 Yahudi çocuğu katletmesi ve Uman katliamı olarak da bilinen bir şehirdir. Ayrıca kent Hasidik Yahudiler içinde özel önem taşıyan bir yerdir. Tarikatın önde gelen liderlerinden birisi olan Rabbi Nachman ( Breslov Nachman ) 1820 yılında burada ölmüştür. 1768 yılında 30.000’den fazla Polonyalı ve Yahudi’nin burada katledildiği bilinmektedir. Bu sebeple Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini de yerine getirmektedirler. Tur sonrası Odessa’ya doğru devam ediyor ve varışımıza istinaden Odessa şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ukrayna’nın güzel sahil kenti Odessa ziyaretimiz sırasında Aşıklar köprüsünü, Opera binasını, Katerina anıtını ve Potemkin merdivenlerini görme imkanı bulacağız. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman.

7.Day

Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle opsiyonel olarak Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuz için hareket ediyoruz.
Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuzda şehrin altında uzunlukları binlerce kilometreyi bulan Katakombları gezme imkanı bulacağız. 200 Yıl önce inşa edilmiş bu tüneller, 2 . Dünya Savaşında Nazi işgali sırasında direnişçiler tarafından yoğunlukla kullanılmış ve adeta direnişin sembolü olmuştur. Gezimiz esnasında hem bu direnişin hem de öncesinde mağaraları kullanmış olan diğer grupların izlerini sürme imkanı bulacağız.
Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Konyak Fabrikası (Müzesi) gezisi ve Degüstasyon (Tadım) turumuza katılabilirler. Tur esnasında Shustov Konya Fabrikasını gezip konyak yapımı ve tarihi hakkında bilgi edinme imkanı bulup, farklı konyak türlerini tadım imkanı bulacağız.
Turlarımızın ardından otelimize geçiyoruz. Ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde otelde.

8.Day

Odessa-İstanbul

Kahvaltımızın ardında havalimanına transfer olacağız. THY’nin TK  466 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış.  Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ
Large Paket 210-€ Yerine 180-€

 • El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı 45 €
 • Şatolar Turu 60 €
 • Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaş müzesi Turu 65 €
 • Katakomblar Turu 40 €

X Large Paket 350-€ Yerine 290-€

 • El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Kahve Madenciliği İmalathanesi ve Lychakiv Mezarlığı 45 €
 • Şatolar Turu 60 €
 • Mikro Minyatür Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı Müzesi Turu 65 €
 • Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş Turu 20 €
 • Çernobil turu 120 €
 • Katakomblar Turu 40 €

Notlar: Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Call Center