RegisterRemind My Password
Sign in

Fiyata dâhil olan hizmetler:

 • Anadolu Jet İstanbul Sabiha Gökçen - Trabzon / Trabzon - İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Taksim ve Kadıköy’den Gidiş Geliş Servis Hizmeti
 • İlk gün Kaçkar Resort otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • İlk gün Gürgendibi Restoran’da öğle yemeği
 • İkinci gün Macahel Green Roof otelde akşam yemeği dahil konaklama
 • İkinci gün Mençuna konaklarında öğle yemeği
 • Üçüncü gün Kraskurulebi Restoranda öğle yemeği
 • Üçüncü gün Lale Restoran’da akşam yemeği
 • Kamilet vadisinde bulunan tesislerde karakovan balının oluşum aşamalarının anlatımı
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezebilme farkı
 • Konforlu araç ile ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Fiyata dâhil olmayan hizmetler:

 • Tüm yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler,
 • Otel ekstraları ve Kişisel Harcamalar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
   


Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

Notlar:

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur. Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi”nin imzalanması gerekmektedir. Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım sözleşmesi”ndeki iptal-iade koşulları geçerlidir. Çocuk indirimleri, iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir. Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 10 yetişkin katılımcı ile gerçekleştirilir. Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

1.Day

İSTANBUL - TRABZON - AYDER -  PALOVİT

Dileyen misafirlerimiz için sunacağımız havalimanı servisi ile 04:45’te Taksim AKM önü, 05:05 te Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde buluşuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı İç Hatlar Terminali’nde Antonina Turizm yetkilisi ile saat 05.45’te buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra, Anadolu Jet’e ait TK 7422 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.10’da Trabzon’a hareket ediyor saat 08.55’te Trabzon’a varıyoruz. Tur aracımıza binmemizin ardından yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuk sonrası Ayder Yaylası’na varıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kaçkar   Dağları  içindeki doğal güzelliklerden biri olan Palovit Şelâlesi’ni görmeye gidiyoruz. Palovit deresi kenarından bulunan 32 santimetreye ulaşan çapları ve 10 metreyi bulabilen boyları ile şimşir ağaçlarını görüyoruz. İlçe merkezinin 15 km güneyinde, Fırtına Deresi'nin batı yamaçları üzerinde kurulmuş Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre dere yatağından yaklaşık 100 metre yükseklikte olan bölgenin en dikkate değer eserlerinden biri olan Zilkale‘yi görüyorüyoruz. Ayder Turizm Merkezi’nde bulunan yörenin büyüleyici güzelliğini ve modern mimarinin konfora dair tüm olanaklarını, Karadeniz’e özgü içtenlikle sunan Kaçkar Resort Oteli’ne giriş yapıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.kackarresorthotel.com/

 

2.Day

ARHAVİ - MENÇUNA ŞELALESI - MACAHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültür değerleri bakımından zengin bir geçmişe sahip Arhavi İlçesine gidiyoruz. Arhavi ilçesindeki evlerin yapısal özellikleri görüyoruz. Genelde Karadeniz mimarisi ile uyum içinde olmasına rağmen işlevsel farklılıklar gösteren evler zemin kat ile birlikte ya 2 kat ya da 3 kat olarak inşa edilir. Arhavi evlerinin en büyük özelliği coğrafyaya çok uyumlu olmasıdır. Bölgenin nemli olmasına rağmen evler mimari özelliğinden dolayı rutubet kokusu barındırmaz. Ardından aracımız ile bir süre devam edip, park ettikten sonra, yaya olarak 15-20 dakikalık orman içi yürüyerek gideceğimiz, suyunu sazlık ve Taşlık yaylasından alan Arhavi ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. 90 metre kadar yükseklikte ve kısmen orta bölümde taşlara çarparak akan Şelalenin altında oluşmuş gölde yüzme keyfi yapıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kamilet vadisinde bulunan tesislerde karakovan balının oluşum aşamalarını yetkiliden dinliyoruz. Ardından kalacağımız Maçahel‘deki Green Roof Otel’e varıyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. http://www.macahelgreenroofotel.com

 

3.Day

MARAL ŞELALESİ - CAMİLİ -  BORÇKA KARAGÖL - TRABZON

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kültürel ve biyolojik zenginlikleri ile dikkat çeken Maçahel gezimizin ilk noktası Maral Şelalesi. Karçal Dağları’nın üç koldan kuşattığı ve yaklaşık 65 metre yükseklikten düşen Maral Şelalesi’ne, Ladin ve kayın ağaçları arasındaki muhteşem doğa içerisinde yapacağımız yaklaşık 30 dakikalık yürüyüş sonrasında ulaşacağız. “İnsan ve Biyoküre Programı’’ çerçevesinde Türkiye’nin ilk biyosfer rezervi ilan edilen Maral Şelalesi gezimiz ardından, Artvin'in Borçka ilçesine bağlı 6 köyden oluşan camiliye gidiyor 1855 yıllarında çığ  felaketi sırasında yıkılan ve yerine yapılan Camili köyü camiyi ziyaret ediyoruz. İlk caminin yapılış tarihi kesin bilinmemekte olup yapılış tarihi Miladı 1819’dan önce olduğu ifade edilir Çığ felaketi sonucu yıkılmış cami keresteleri yeni yapılan caminin tavanında kullanılmış, eksik kalan kısımların köylüler tarafından samanlıklar, serenderler ve ambarlar bozularak 1855 yılında Arhavili ustalar tarafından tamamlanmıştır. Trabzon’a dönüş yolumuzda Lale restoranda vereceğimiz akşam yemeği molası sonrası havalimanına transfer oluyoruz Check-in işlemlerimizi yapıp Anadolu Jet’e ait TK 7435 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.35’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23.25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Kadıköy ve Taksim servisimiz bulunmaktadır.

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Fırtına Vadisi ve Macahel
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Trabzon
Accomodations
:
Merkezi Oteller
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
Fırtına Vadisi'nde başlayıp, olağanüstü güzellikteki yaylaları keşfedeceğiniz yemyeşil bir doğa macerasına hazır olun!
Türk Hava Yolları
2 Nights 3 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım