RegisterRemind My Password
Sign in

Güneydoğu Anadolu bölgesi illerinin kültürel özellikleri ; Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batısında yer alan, tarih sahnesindeki yeri ilk insanlara dek uzanan, pek çok değişik kültüre merkezlik etmiş olan bir kültür ve turizm kentidir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman toprakları üzerinde, insanlık tarihinin bütün evrelerine dair bulgular elde edilmiştir. Gaziantep; Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en eski kültür merkezlerinden birisi olan Gaziantep, MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmıştır. Mardin; mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğu Anadolu’nun şiirsel kentlerinden biridir. Mardin’de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Şanlıurfa;tarihi geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanan, Hz. İbrahim’in doğduğu, Hz. Eyyüb’ün yaşadığı, Hz. İsa tarafından kutsanan kent adeta bir müze şehir görünümündedir. Harran’ı gezerken 4000 yıl öncesinin solunduğunu hissetmemek, Atatürk Barajının suladığı Harran Ovası’nda ise yaratılan bolluk ve bereketi gözlemlememek mümkün değildir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları'yla İstanbul-Batman/Gaziantep-İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri,
 • Mardin İzala Butik Otel'de vb. 2 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Şanlıurfa Beyzade Konak'da vb. 1 gece oda kahvaltı 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Adıyaman Grand İsias Otel'de vb. 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Gaziantep Zeynep Hanım Konağı'nda vb. 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı,
 • Otellerde 5 Akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Lösemili çocuklar için adınıza yapılacak olan bağış,
 • Seyahat sigortası,
 • Bahşişler,
 • Nemrut Milli Parkı giriş ve minibüs ücreti,
 • Urfa Sıra Gecesi,
 • Halfeti Tekne Turu,
 • Tüm ulaşım ve transferler,
 • KDV.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

 • Öğle yemekleri,
 • İçecekler,
 • Kişisel harcamalar,

 

Notlar:

 • Geziye hava şartlarını dikkate alarak uygun bir spor ayakkabı ile gelmenizi,
 • Camilere giriş için hanımların yanlarında mutlaka bir eşarp ya da şal bulundurmasını, 
 • Yürüyüş için uygun kıyafetler seçilmesini tavsiye ederiz. 
 • Yanınıza almanızı tavsiye ettiğimiz diğer eşyalar: Küçük bir şemsiye, güneş gözlüğü ve fotoğraf makinesi. 

 

Uyarılar:

 • Rezervasyon için geziye katılacak kişilerin isim ve soy isim (kimlikte geçtiği şekilde), doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve adres acentemize yazılı olarak bildirmesi ve tur paket sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Programda bulunan bazı mekânlar dışarıdan görülecektir.
 • Bazı otellerde 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan gezi katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Bazı otellerde 3 kişilik konaklama seçeneği bulunmamaktadır. 
 • Bazı otellerde twin oda (iki kişilik odada 2 ayrı yatak) bulunmamaktadır. Bu şekilde oda talep eden misafirlerimizin satış departmanımızla iletişime geçmesini rica ederiz. 
 • 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. 
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuşlarınızda problem yaşamamak için  fotoğraflı kimlik belgenizin mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 • Araçla yapılacak olan gezilerde rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmemektedir.
 • Araçlarımızda önde bulunan koltuklar rehberlere, gezi asistanına ve acente görevlisine tahsis edilmektedir.
 • Programda belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, mücbir sebeplerden kaynaklanabilecek olası gecikmelerde acentemiz sorumlu değildir.
 • Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile geziyi iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda geziyi önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Gezinin iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Fiyatlarımıza Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası ve KDV dahildir.
 • Gezilerimiz 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'na, 6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu'na ve 6502 nolu Tüketici Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

1.Day

İstanbul - Batman - Hasankeyf - Midyat - Mardin

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde saat 08.30'da buluşma. Pegasus Hava Yolları'nın PC2370 sefer sayılı uçuşuyla 09.40’da Batman'a uçuş. Saat 11.30’da Batman'a varışımızın ardından rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durak Hasankeyf. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'in tarihi sokaklarını yürüyerek gezdikten sonra öğle yemeği molası verip Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda Sıla dizisi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Sonrasında Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını geziyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
İzala Butik Hotel vb.

2.Day

Mardin

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. İlk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ve Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimizi Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin sokaklarını keşfetmeniz için serbest zaman verip otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.
​İzala Butik Hotel vb.

3.Day

Dara - Savur - Dere İçi Köyü - Şanlıurfa

Kahvaltı sonrası Mardin'den ayrılıp yola çıkıyoruz ve gün içerisinde ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Sonrasında yola devam ederek minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra öğle yemeği molasının ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeği.
​Beyzade Konak vb.

4.Day

Şanlıurfa - Göbeklitepe - Harran

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından bir sonraki gezi noktamız Harran. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri, şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Urfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programını gerçekleştirdikten sonra çarşıda serbest zaman. Sonrasında otele dönüş ve akşam yemeği. Akşam arzu eden konuklarımız fiyata dahil olarak Çardaklı Köşk'te “Sıra Gecesi” ne katılabilir.
​Beyzade Konak vb. 

5.Day

Atatürk Barajı - Adıyaman - Nemrut

Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkıyoruz.  İlk durağımız Atatürk Barajı. Baraj hakkında bilgi alıp sonrasında Adıyaman'a geçiyoruz. Panoramik Adıyaman şehir turunun ardından Pere Antik kentini görüp öğle yemeğini Kâhta'da Atatürk Baraj gölü kıyısında yiyiyoruz. Öğle yemeği sonrasında dağa çıkış için kullanılan minibüslere binip, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, ve Arsemia'yı takip edip unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme, akşam yemeği otelde.
​Grand İsias vb.

6.Day

Birecik - Halfeti - Gaziantep

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Birecik üzerinden Halfeti'ye yol alıyoruz. Siyah Gülü, Birecik Baraj Gölünün suları altında kalan köyleri ile ünlenen bu cennet mekânda dileyen misafirlerimizle katılabileceğimiz ekstra tekne turu ile Rumkale ve panoramik olmak üzere Savaşan Köyü ziyaretimizi yapıyoruz. Sonrasında Fırat kıyısında öğle yemeği molası verip Gaziantep'e doğru yol alıyoruz. Gaziantep'e varış ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.
Zeynep Hanım Konağı vb.

7.Day

Gaziantep - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından serbest zaman. Meşhur Tahmis Kahvesin'de kahve içebilirsiniz, Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Çarşıda serbest zaman molası verdikten sonra buluşarak Gaziantep Havaalanı'na hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları'nın PC2407 sefer sayılı uçuşuyla saat 19.05'te İstanbul'a hareket. Saat 20.45'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Başka bir gezide görüşebilmek dileğiyle.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
GAP
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Batman
Accomodations
:
Şehir Merkezi Otelleri 4*
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
Dicle'nin Kraliçesi Hasankeyf, Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Adıyaman, Dillerin ve dinlerin buluştuğu topraklar Mardin, Müze şehir Şanlıurfa, Lezzetler Diyarı Gaziantep...
Pegasus Havayolları
6 Nights 7 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım