RegisterRemind My Password
Sign in

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Emirates Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Sun Island, Superior Beach Bungalow'da 5 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Havalimanı transferleri
 • Seyahat güvence paketi
 • KDV

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fazla bagaj ücretleri
 • Öğle yemekleri,
 • İçecekler
 • Programda isteğe bağlı belirtilen geziler
 • İptal teminatlı seyahat sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Kişisel harcamalar

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağlık: Ada yaşantısı deyince akla ilk olarak böcekler geliyor. Çoğu insanın korkulu kâbusu olan bu sorun Maldivler’de bir probleme neden olmaz. Çünkü bu büyülü adada böcek veya sıtma sorunu yaşanmamaktadır. Adada düzenli bir şekilde organik ilaçlama yapıldığı için yanınızda sinek/ böcek ilacı dahi götürmenize gerek yoktur. İnsanların en büyük korkusu olan köpek balığı ise Maldivler’de tehlike teşkil etmez. Sualtı dünyası ile zengin adada köpek balıkları insan gördüklerinde uzaklaşmaktadırlar ve bugüne kadar hiçbir köpek balığı saldırısı olmamıştır.
 • Vize Bilgileri: T.C vatandaşları ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir. Seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul-Male direk uçuşu 8 saattir.
 • Para Birimi: Maldivler’de Maldiv Rufiyaa’sı kullanılmasının yanı sıra tüm otellerde ve başkent Malé’de kredi kartı ve dolar da rahatlıkla kullanılmaktadır.
 • Saat Dilimi: Maldivler, Türkiye saatinden 2 saat ileridedir.
 • Telefon Kullanımı: Teknolojik eşyalarını adada kullanıp kullanamayacağı birçok kişi için büyük bir endişedir. Ancak her ne kadar “ada” denilse de, Maldivler ıssız bir ada değildir ayrıca elektrik altyapısı da 230 volt, 50Hz.’dir. Bu da seyahatiniz esnasında Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik cihazlarınızı rahatlıkla götürebileceğiniz anlamına gelmektedir.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Maldivler Cumhuriyet ile yönetilse de özellikle başkent Male’de İslami etkiler yoğundur. Bu da adalar ile Male’yi birbirinden ayırmaktadır. Male’de alkolün yasak olduğu ve usturuplu bir şekilde giyinilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Maldivler Turu esnasında Male’yi gezmeyi düşünüyorsanız bavulunuza uygun kıyafetler almanız önerilmektedir. Ada'da olduğunuz süre içerisinde yanınız da mutlaka koruyucu güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka, deniz kıyafetleri, bolca yazlık kıyafetler ve eşsiz doğasını ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinesi bulundurmalısınız. Ayrıca baş ağrıları, karın ağrıları, güneş yanıklarına vs karşı küçük bir ilaç paketi hazırlamanızda fayda vardır. Otellerin çoğu; deniz gözlüğü, şnorkel, palet, kese, vücut kremi, vücut şampuanı, şampuan, diş fırçası, diş macunu, traş kremi ve jilet, tarak, terlik, havlu, kulak çubuğu, pamuk, bornoz hatta yoga matı ve şemsiye gibi eşyalar sağlamaktadır.
 • Yemek Kültürü: Maldivler mutfağı okyanus ve deniz mahsulleri ağırlıklıdır. Uzakdoğunun ve ülkeye en yakın komşu olan Sri Lanka yemek kültüründe olduğu gibi ve elbette Hint mutfağında da görüldüğü gibi baharatlar ve soslar Maldivler yemekleri içerisinde de yoğunlukla rastlanmaktadır. Hint mutfağından alınan biraz etkiler, Uzakdoğu yemek kültüründen esinlenmeler neticesinde benzer ve biraz daha özgün yemeklerle misafirlerine menüler sunmaktadır. Hindistan cevizlerinden yapılan yemekler de sofralarda hayli fazla yer bulmaktadır. Yemeklerin yanında vazgeçilmez olarak sunulan yiyecek ise pilav olmaktadır.
 • Elektrik: Maldivler’de elektrik altyapısı da 230 volt, 50Hz.’dir. Bu da seyahatiniz esnasında Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik cihazlarınızı rahatlıkla götürebileceğiniz anlamına gelmektedir. Şarj aletinizi yanınıza almayı unutmayın.
 • Alışveriş: Maldivler alışveriş için ideal ülkelerden biri değildir, diyebiliriz. Ülkeye gelen turistlerin hemen hemen hepsi adalar üzerindeki villa, bungalov gibi eşsiz manzaralı, dingin ve deniz keyfini sürebilecekleri bir ortam için geldiklerinden pek de alışverişi düşünmezler. Tatil köylerinde eğer yanınıza almayı unuttuysanız güneş kremi, havlu, banyo malzemeleri ve çeşitli plaj kıyafetleri satan dükkanları bulabilirsiniz.

 

Yurt Dışı Gezileri Notlar ve Uyarılar

 • Rezervasyon için geziye katılacak kişilerin isim ve soyisim (pasaportta geçtiği şekilde), doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve adres acentemize yazılı olarak bildirmesi ve tur paket sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir. 
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Programda bulunan bazı mekânlar dışarıdan görülecektir. 
 • Yurtdışında 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan tur katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 • Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde continental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır. 
 • 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Ekstra turlarda 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arasu çocuk %50 indirimlidir.
 • Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Yurtdışı giriş çıkışlarınızda problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Hususi ya da hizmet pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Pasaportunuzun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Böyle bir durumlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi taktirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 • Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 • Araçla yapılacak olan gezilerde rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmemektedir. 
 • Araçlarımızda 1,2,3 ve 4 nolu koltuklar rehberlere, gezi asistanına ve acente görevlisine tahsis edilmektedir. 

Programda belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, mücbir sebeplerden kaynaklanabilecek olası gecikmelerde acentemiz sorumlu değildir.

 • Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda Acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Fiyatlarımıza Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası ve KDV dahildir. 
 • Gezilerimiz 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'na, 6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu'na ve 6502 nolu Tüketici Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

1.Day

İSTANBUL

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Peninsula Tours kontuarı önünde saat 18.00’da buluşma.

2.Day

İSTANBUL – MALE

Bilet ve pasaport işlemleri sonrasında Emirates Hava Yolları’nın EK 122 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.05’te Dubai’ye hareket. Yerel saatle 01.20’de varış. Emirates Hava Yolları’nın EK 658 sefer sayılı uçuşuyla saat 04.35’te Maldivlerin başkenti Male’ye hareket, geceleme uçakta. Yerel saatle 09.45’te varış. Otel yetkilileri tarafından karşılanma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz için akşamüzeri tekne gezisi ve gün batımını izleme imkânı. Otelde konaklama.

3.Day

MALE

Tam gün serbest zaman ve otel olanak ve etkinliklerinden faydalanma imkânı. Dileyen misafirlerimiz için yerel halkın yaşadığı adaları ziyaret ve barbekü şeklinde öğle yemeği. Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde konaklama.

4.Day

MALE

Tam gün serbest zaman ve otel olanak ve etkinliklerinden faydalanma imkânı. Dileyen misafirlerimiz dünyanın en güzel dalış noktalarından Maldiv Adaları’nda şnorkel safari gezisine katılabilir ve adaların çevresini saran resiflerde su altı yaşamını yakından keşfedebilir. Ayrıca tüplü dalış seçeneği de mevcuttur. Otelde konaklama.

5.Day

MALE

Tam gün serbest zaman ve otel olanak ve etkinliklerinden faydalanma imkânı. Dileyen misafirlerimiz başkent Male gezisine katılabilirler. Okyanusun ortasındaki bu küçük başkentte Sultan Parkı, Ulusal Müze’yi, Hukuru Miskiy Camisi’ni ve İslami Kütüphane’yi görebilirsiniz. Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde konaklama.

6.Day

MALE

Tam gün serbest zaman ve otel olanak ve etkinliklerinden faydalanma imkânı. Dileyen misafirlerimiz gece balık avı gezisine katılabilirler. Otelde konaklama.

7.Day

MALE – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Emirates Hava Yolları’nın EK 657 sefer sayılı uçuşuyla saat 09.15’te Dubai’ye hareket. Yerel saatle 12.25’te varış. Emirates Hava Yolları’nın EK 121 sefer sayılı uçuşuyla saat 14.20’de İstanbula hareket. Yerel saatle 06.25’te varış.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Maldivler Sömestre 2019 Sun Island
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Male
Accomodations
:
Superior Beach Bungalow
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
19-25 Ocak 2019 Emirates Havayolları ile Maldivler
-
5 Nights 6 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım