RegisterRemind My Password
Sign in

Hint Okyanusu

MALDİVLER

Maldivler

Ekvator'un karşısında, Hint Okyanusun'un ortasında bir mücevhere benzeyen Maldiv adaları, tropikal bir cenneti andırmaktadır. Palmiyelerle bezenmiş, kışkırtıcı beyaz plajları, turkuaz mercanlarla dolu denizi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Maldivler başlıca 26 adadan oluşmaktadır. Bunların dışında 1190 adacık barındıran Maldivler ada takımından sadece 202'sinde yerleşim bulunmaktadır. Maldivler'de bir veya birden fazla tesis, hemen hemen her sene dünyaca ünlü seyahat dergilerinin anketlerinde, dünyanın en iyi tatil beldeleri olarak seçilmektedir. Burası eşsiz kumsalları ve denizi ile, sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyen misafirlerimiz açısından dünyanın en güzel bölgesidir.

MALDİVLER'DE GEZİLECEK YERLER

Scuba Dalış ve Şnorkel Turları

Maldivler'in en büyük özelliği, mercan kayalıklarınınyarattığı olağanüstü sualtı dünyasıdır. Dünyanın en güzel dalış noktalarına sahip olmakla beraber, nerdeyse sonsuz sayılabilecek dalış seçenekleri sunulmaktadır. Mükemmel iklimi ve sualtı görüşünün eşsizliği, Maldivler'i bir dalış merkezi haline getirmiştir. Tüm tatil adalarının kendilerine ait resifleri (kayalıları) bulunmaktadır. Sualtı fotoğrafçılarının yoğun ilgi gösterdiği adada değişik sualtı canlılarını bir arada görmenin zevkine varacaksınız. Ayrıca amatörler için şnorkel turları bulunmaktadır ve hiç dalış tecrübeniz olmasa bile rengarenk balıkları ve diğer deniz canlılarını yakından görebilirsiniz.

Male Alışveriş Turu

Maldivler'in başkenti Male, kültürel olarak konuklarına geniş seçenekler sunmaktadır. Nüfusun çoğunluğu burada yaşamaktadır. Adanın en ünlü ve en canlı mimarisi burada bulunmaktadır. Sultan Parkı, Ulusal Müzesi ve İslam Kütüphanesi gezilecek yerler arasındadır. Ayrıca, alışveriş için uygun bir şehirdir.

Gece Balık Avı Turu

Maldivler'in hayat damarı balıkçılık olduğundan, Maldiv macerası gece balık avlama tecrübesi olmadan yaşanmış sayılmaz. Adalarda sürekli organize edilen gece balık avına katılmadan dönmemenizi tavsiye etmekteyiz.

Ada Keşif Turu

Kaldığınız otelin yakınlarındaki adaları ziyaret edebilir ve farklı koylarda denize girme imkanı bulabilirsiniz.

Büyük Balık Avı

Açık sularda yaşayan kılıçbalığı,orkinos ve benzeri büyük balıkları avlayabileceğiniz bir turdur.

Maldivler Gece Hayatı

Maldivler ,daha çok dinlence adası olduğundan dolayı ağır eğlence kavramı pek bulunmamaktadır. Hemen hemen her tesiste soft-disco adı verilen eğlence mekanları bulunmaktadır ;bu tesislerde geceleri çiftleri dans ederken ve eğlenirken görebiklirsiniz. Gün batımlarında şampanyalı kutlamalar ve fotoğraf etkinlikleri yapılmaktadır. Yengeç yarışları ,karaoke yarışmaları vb. gibi daha birçok eğlenceye katılabilir ve akşsam üstü ve gecenizi bu tarz eğlenceli aktivitelerle değerlendirebilirsiniz.

Maldivler Festivalleri

Maldivler festivallerinde geleneksel ve modern eğlence türleri bir araya getirilir ve sergilenir. Festivaller genellikle halk oyunları ile başlar ve yenini modern müziğe bırakır. En önemli festivallerinden biri de Balıkçılar günüdür. Balıkçılar günü her yıl 10 Aralık’ta kutlanmaktadır.

Maldivler'de Yeme İçme

Maldivlerde tesislerde içki kullanımı tamamen serbesttir fakat ülkeye içki sokulması yasaktır. Yemeklerde domuz eti bulunan yemekler kırmızı bayrakla işaretlenmektedir. Genellikle tüm tesislerde dünya mutfağı mevcuttur ama okyanus ülkesi olduğu için deniz ürünleri oldukça zengindir. Kahvaltılar ,sıcak büfe şeklinde olmakta ve oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Öğle yemeklerinde pizza ,makarna ,salata vb. gibi fast food ürünleri tercih edebileceğiniz gibi ,et ve balık ürünleri de tercih edebilirsiniz. Akşam yemeklerinde ise dünya mutfağından her türlü gözünüze ve damağınıza hitap edecek birbirinden farklı lezzetler sunulmaktadır. Yerel pirinç genel olarak Türk damak zevkine pek uygun olmamakla birlikte ,etler biraz fazla baharatlı ve kuru ,balık tercih ediyorsanız da baharatlı olmamasını tercih etmeninizi önermekteyiz. Maldivlerde yetişen Hindistan cevizi ,nar ve ananas ise adanın en popüler yiyeceklerindendir.

MALDİVLER'DEN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Maldivlerde genellikle magnet ve kalem türü Maldiv kültürüne özgü hediyelik eşyalar almanızı önermekteyiz ve bu ürünleri 5-10 dolar gibi cüzi miktarlar ödeyerek alabilirsiniz. Tekstil ürünlerinin pahalı ve kalitesiz olmasından dolayı almamanızı önermekteyiz. El yapımı Hindistan cevizi kabuğundan çantalar , ahşap ürünler ve deniz ürünlerinden yapılan el işi oyma ürünler olarak kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz alternatif eşyalardır.

MALDİVLER RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak –Yeni Yıl • 2 Ocak-Ulusal Bayram • 13 Ocak-Peygamberin Doğum Günü • 26 Temmuz-Bağımsızlık Günü • 3 Ekim-Hac Günü • 24 Ekim-Zafer Bayramı • 11 Kasım-Cumhuriyet Bayramı

MALDİVLER HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Maldivler ,Tropikal bir iklime sahiptir. Bu nedenle ,Maldivlerde ince ve yazlık kıyafetler tercih etmenizi önermekteyiz. • Maldivler de tüm cep operatörleri çalışmaktadır fakat konuşma ücretleri çok yüksek olduğundan ,Maldivler havaalanından konuşmaya hazır olan sim kart alabilirsiniz ve haberleşmenizi daha ekonomik bir hale getirebilirsiniz. • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). • Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Maldivlerde ,misafirleri rahatsız edici hırsızlık vb. gibi olaylar yaşanmamaktadır. • Okyanus güneşinin yoğun olarak yaşandığı Maldivlerde özellikle ilk günleriniz için mutlaka yanınızda yüksek faktör güneş kremi bulundurunuz. • Maldivlere İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmakla beraber ,Dubai ve Doha aktarmalı uçuşlarda yapılmaktadır. • İstanbul’dan Maldivlere uçuş süresi ortalama olarak direkt uçuşlar için 8 saat ,aktarmalı uçuşlar için ise 10 saat olarak öngörülmektedir. • Maldivler havaalanından adalara transfer işlemi deniz uçağı ve feribotlarla sağlanmaktadır. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, seyahatiniz süresince Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik aletlerinizi kullanabilirsiniz.

MALDİVLER VİZE ŞARTLARI

Maldivler ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Tatil planınızı yaparken vize için zaman ve para harcamayacağınızı göz önünde bulundurunuz.

MALDİVLER TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Male Fahri Başkonsolosluğu Adres: Aage 02-02, 12, Boduthakurufaanu Magu, 20094, Male Telefon: +9603320465 Faks: +9603323463 E-mail: turk@bb-mld.com / hilmy@ihmld.com

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

maldviler,maldivler turları,tur rezervasyon, balayı, maldivlerde balayı, peninsula tours, peninsula tur,uygunrezervasyon, uygunrezervasyon.com,maldives,balayi.maldivler balayı,maldivler turu

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım