Promosyon Güney Afrika Cape Town - İstanbul 28 Kasım-6 Aralık Promosyon Guney Afrika Programi...
1.Day

İstanbul-Cape Town

27 Kasım Cuma günü saat 23:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 44 sefer sayılı uçak ile saat 02:25’te Cape Town’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12:00’de Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Day

Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu (Öğle yemekli) gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ümit Burnu gezisi öğle yemekli

3.Day

Cape Town

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel olarak düzenlenecek Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği (Öğle yemekli) gezisi yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi öğle yemekli

4.Day

Cape Town

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe (Öğle yemekli) turuna  katılabilirler. Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan, çok düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleme fırsatı bulacağımız mahallelerden birine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık olan 2004 yılında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, dünyadaki sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde yer alan Güney Afrika’nın lezzetlerini tadacağımız yerel restoranda alıyoruz. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.
Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli

5.Day

Cape Town-Johannesburg

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel Havayolları ile Cape Town - Johannesburg uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Johannesbrug’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.

6.Day

Johannesburg

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Pilanesberg safari & Sun City turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta  safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından Sun City’e geçiyor ve panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Tur bitimi Johannesburg’ da bulunan otelimize transfer.
Pilanesberg Safari & Sun City turu

7.Day

Johannesburg

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Proteria turuna katılabilirler. Güney Afrika’nın üç başkenti arasında yer alan Pretoria ülkenin ‘’idari’’ başkentidir. Üç büyük Üniversitesi ve Jakaranda ağaçları ile meşhur olan Pretoria şehir turu esnasında göreceğimiz yerler: Paul Kruger Heykeli, Kilise meydanı, Başkanın Ofisi, Birlik Binası, Kruger ve Melrose Evleri ve Voortrekker Anıtı'dır. Ayrıca  9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme şansı elde edeceğiz. Tur bitiminin ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman ve ardından Johannesburg’da bulunan otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde
Pretoria turu

8.Day

Johannesburg-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Lesedi  Kütür Köyü &  Aslan Parkı turuna katılabilirler.  Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültür Köyü'nde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz.  Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Aslan Parkı’na varıyoruz. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme, imkanı bulacağız. Tur bitimi rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait TK 43 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:15’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...
Lesedi  Kütür Köyü &  Aslan Parkı turu Öğle yemekli

9.Day

İstanbul

Sabah saat 06:05’de İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul-Cape Town gidiş ve Johannesburg–Istanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler,
 • Cape Town-Johannesberg Town iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler,
 • Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklamalar,
 • Johannesburg ve Cape Town şehir turları
 • Havalimanı-Otel–Havalimanı arası transferler,
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış pulu (50 TL)
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Kişisel harcamalar,
 • Ekstra turlar.

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ
Large Paket

 • 450 $ Yerine 420 $

Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı Turu Öğle yemekli $ 145,00
Pilanesberg Safari & Sun City turu $ 155,00
Ümit Burnu Turu Öğle yemekli $ 150,00

 

X Large Paket

 • 710 $ Yerine 635 $

Lesedi Kültür Köyü & Aslan Parkı Turu Öğle Yemekli $ 145,00
Pilanesberg Safari & Sun City turu $ 155,00
Ümit Burnu Turu Öğle yemekli $ 150,00
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli $ 150,00
Teneke mahallesi ve Botanik Bahçe turu Öğle yemekli $ 110,00

Call Center