RegisterRemind My Password
Sign in

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:
•    İngilizce yerel rehberlik hizmetleri 
•    Klimalı Araçlar ile tüm transferler ve turlar (panoramik şehir turları-yaklaşık 2 saattir ve visit/giriş ücreti içermezler)
•    Konaklama: 4* otellerde oda kahvaltı konaklama
•    7 sabah kahvaltısı
•    0 öğle yemeği 
•    2 akşam yemeği (Safari lodge’da)
•    Bakubung Bush Lodge’da 2 safari.
•    Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turu
•    Porterage: Otellerde kişibaşi birer valiz odaya teslim, havaalanlarinda yükleme ve boşaltmada yardım

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:
•    İç hat uçuşları
( İç hat uçuşunda rezervasyon yapıldıktan 48 saat sonra ödeme istenmektedir. Bu yüzden rezervasyon yapılmadı).
•    Şahsi harcamalar
•    Extra turlar
•    Rehber/şoför/ safari bahşişleri (lütfen pratik bilgileri okuyunuz)
•    Seyahat, sağlık, kayıp/hasarlı bagaj ve eşya, iptal sigortaları
•    Özellikle dahil olduğu yazmayan herşey, paket fiyattan hariçtir

 

Paketler satın alındıktan sonra iptal ve iadesi yapılmamaktadır.

1.Day

İSTANBUL-JOHANNESBURG

Atatürk Havalimanı dış hatlar kontuarında Peninsula acente yetkilileri ile buluşmanın ardından bilet ve bağaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen Türk Havayollarının TK042 sefer sayılı uçuşu ile Johannesburga saat 01:35’de hareket, rahat bir uçuşun ardından saat 10:35’de altinin şehri Johannesburg’a hoşgeldiniz.  Varışın ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda  Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz Gold Reef City ve Apartheid Müzesi turmuza katılabilirler. Golf Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg’da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef City turuna Johannesburg’un altın geçmişi anlatılarak başlanıyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800’lu yıllardan 1900’lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dokümünün yapıldığı salona geçiliyor. 

Apartheid Müzesind ise çok yakın zamana kadar süren ırkayrımı politakalarının korkunç yüzünü ve demokrasi mücadelesini acılarını yaşayabiliyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.Day

JOHANNESBURG-PILANSBERG

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Lesedi Kültür Köyü yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Ardından Sun City’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızda odalarımıza yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve geceleme lodgumuzda.

3.Day

PILANESBERG

Sabah erken saatte yapacağımız safari için otel lobisinde buluşuyoruz. Foto safari turumuzda gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. Sabah safarisinin ardından otelde kahvaltımızı alıyoruz ve sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yapılacak safari turuna kadar opsiyonel Sun City’ turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Day

PILANESBERG-JOHANNESBURG-CAPE TOWN

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yolda Aslan Parkı Turu yapma imkanı. Aslan Parkı’nda aslan, beyaz aslan, çita, leopard, zürafa, mirkat, sırtlan gibi hayvanları yakından görüyor, aslan kafeslerine girip yavru aslanları svebiliyor ve zürafa besliyebiliyoruz. Sonrasında safari araçları ile aslanların kafeslerine giriyor ve onları yakından fotoğraflıyabiliyoruz.

Sonrasında havalimanına hareket. 2 saatlik bir iç hat uçuşu ile Cape Town’a varıyoruz. .... de  Mother City Cape Town’a hoş geldiniz. Havaalanında profesyonel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
 

5.Day

CAPE TOWN

Masa Dağı ve Stellenbosch Şarap Çiftlikleri Turu (Opsiyonel):

Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza bir şarap çiftliğini ziyaret ederek başlayacağız. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölgedeki şarap çiftliklerinden birinde alınacak öğle yemeğinin ardından Spier Çiftliğinde Eagle Encounter’da Güney Afrikanın vahşi kuşlarını görüyoruz. Takiben Cape Town’a geri dönüp Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendimizi bırakıyoruz. Sonrasında otelimize dönüyoruz, geceleme otelimizde. (hava durumuna göre gezilecek yerlerin sıralaması değişebilir).

 

6.Day

CAPE TOWN

Ümit Burnu Yarımadası Turu (Opsiyonel):  

Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında Black Marlin Balık Restorantında öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

7.Day

CAPE TOWN

Hermanus Balina Gözlem Turu (Opsiyonel):

Sabah erken saatle hareketle 2 saat mesafedeki Hermanus kasabasına gidiyoruz. Hermanus dünyada karadan balina gözlemi yapılabilen yerlerin başında gelmektedir. Güney Gerçek Balinası, Kambur Balina ve Yüzgeç Balinalarının karaya birkaç metre mesafeye geldiği bu son derece şirin kasabada önce Balina Müze’sine gidiyor değişik türleri nasıl ayırt edebileceğimizi öğreniyoruz. Sonrasında tyapacağımız tekne turunda balinaları yakından görme fırsatı yakalamaya çalışacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir balık restauranında alacağız.Günün kalan kısmını balina gözlemleyerek, yerel pazarda alışveriş yaparak ya da sahildeki şirin kafelerde dinlenerek geçiriyoruz. Akşamüzeri Cape Town’a dönüş
YA DA

Robben Adası ve Two Oceans Akvaryum Turu (Opsiyonel):

Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robin Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapisaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Yakllaşık 4 saat süren bu turun ardından Waterfrot’a geri dönüyor ve  Tasca De Belem Restaurant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Hint Okyanusu ve Atlantik Okyanuslarının birbirinden çok farklı ortamlarında yaşıyan yüzlerce balık ve canlı türünün gezildiği Two Oceans Akvaryumunu geziyoruz. 
YA DA

BÜYÜK BEYAZ KÖPEKBALIĞI GÖZLEM TURU (Opsiyonel):

Sabah 05.00-07.30 arası depar (gelgit durumuna göre değişmektedir) ile yaklaşık 2 saatlik bir karayolu seyahatinin ardından  Kleinbaai kasabasına varış. Burada alınacak kahvaltının ardından alınacak brifingde dalış ile ilgili bilgiler veriliyor. Sonrasında özel yapılmış tekne ile Dyer Adası yakınlarına açılıyoruz. Köpek balıklarının dikkatini çekebilmek için "CHUM " olarak bilinen  tamamen doğal yemler denize boşaltılıp böylece görme ihtimalini % 98 e kadar arttırabiliyoruz. Köpekbalıkları geldiğinde dileyen misafirler dalgıç elbisesi (wet suit) ve maske ile özel yapım, çok sağlam ve güvenli kafese girip köpekbalıklarını suyun altında çok yakından görebiliyorlar. 4 ile 6 saat kadar denizde kalındığından öğle yemeği teknede sandvic ve meşrubat olarak veriliyor. Dönüşte dvd alma olanağı ve sonrasında tekrar karadan Cape Town’a dönüş ve akşamüstü otelimize varıyoruz.
Bu turumuza Büyük Beyaz Köpek Balığı kafes dalışı, transfer, kahvaltı ve teknede snack tarzı öğle yemeği dahildir. 
 
Not: Deniz dalgali ve bulanik olabilir, köpekbalığı görmek %100’e yakın da olsa garanti değildir. Görülemez ise dileyenlere bir yıl içinde Cape Town’dan ücretsiz olarak tekrar katılma hakkı tanırlar

 

8.Day

CAPE TOWN-İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Belirlenen saatte otel lobisinde buluşma sonrasında Cape Town International havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından African Diamond hizmetlerinin sonu. Yine bekleriz...

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Güney Afrika İncileri
Sezon
:
Depart/Arrival
:
JOHANNESBURG
Accomodations
:
4 YILDIZLI OTELLER
Board
:
ODA KAHVALTI
Description
:
JOHANNESBURG-PILANESBERG-CAPE TOWN
TÜRK HAVA YOLLARI
7 Nights 8 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Route
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım