Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • Dedeman Konya Hotel’de bir gece yarım pansiyon konaklama,
 • Pegasus Havayolları’yla İstanbul - Konya - İstanbul arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • İki öğle yemeği,
 • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım,
 • Şeb-i Arus tören bileti,
 • Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası,
 • Otoban ve otopark ücretleri,
 • Taksim ve Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı gidiş-dönüş servis hizmeti,
 • Tur Bilgi Notları,
 • KDV.


Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Tüm yemeklerde alınacak içecekler,
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası.

Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 80’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıttan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında sigortalarını yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

 

Notlar:

 • Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
 • Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır.
 • Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tura Katılım Sözleşmesi”nin imzalanması gerekmektedir.
 • Mücbir sebepler dışında “Tura Katılım Sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
 • 70 yaş üzeri misafirlerimizin sigorta sürprim farkı fiyata yansıtılacaktır. Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.
   

1.Gün 08 Aralık Cumartesi

İSTANBUL - KONYA (MEVLANA MÜZESİ VE ARKEOLOJİ MÜZESİ)

Dileyen misafirlerimizle saat 06.00’da Taksim AKM önünde, saat 06.20’de ise Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde aracımızla buluşuyor ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na transferimizi sağlıyoruz. Kendi olanaklarıyla gelmeyi tercih eden misafirlerimizle sabah 07.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, Pegasus Hava Yolları uçuşunun başlayacağı salonda buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından PC 2702 sefer sayılı uçuşla saat 08.30’da Konya’ya hareket ediyor ve 09.45’te Konya Havalimanı’na varıyoruz. Konya Havalimanı’nda aracımızla buluştuktan sonra kent merkezine hareket ediyoruz ve Konya turumuza başlıyoruz. Şems-i Tebrizi Türbesi, Sahip Ata Külliyesi ve Camii, kent merkezindeki Alaaddin Tepesi ve zamana direnen Selçuklu abidesi Alaaddin Camii ziyaret edeceğimiz yerlerden. Sahip Ata Külliyesi Selçuklu vezirlerinden Sahip Ata Fahreddin tarafından 1258 yılında cami olarak yaptırılmış. Sahip Ata'nın vefatıyla kendisi için yaptırılan türbe de yapıya eklenmiş ve hamamla birlikte yapı külliye biçimini almış. Ziyaretlerimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız lokantaya gidiyoruz ve Ateşbaz-ı Veli’den gelen Konya mutfak kültürünü tanıyoruz. Ateş, ocak ve kazan Türk kültür ve tefekküründe önemli yer tutar. Mevlâna Dergâhı’nın en önemli kısımlarından biri Matbah-ı Şerif ise Ateşbaz-ı Veli de en önemli şahsiyetlerden biri. “Hay ateşbaz, hay!” diye Mevlâna tarafından adı konan Ateşbaz-ı Veli, Mevlevîlikte tam teslimiyeti temsil ediyor. Öğle yemeğinden sonra Konya Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Neolitik devirden Frig, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine dek pek çok etkileyici eserin sergilendiği müzede, Anadolu medeniyetlerinin görkemine tanık olacaksınız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Mevlâna Müzesi’ne gidiyoruz. Mevlâna Dergâhı iken günümüzde müzeye çevrilmiş yapıda Mevlâna’nın hayatından izler bulacak, dervişlerin yaşam biçimini anlayıp hissetmeye çalışacağız. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeğimizi almak üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğinden sonra 19.30’da Şeb-i Arus (düğün gecesi) törenlerinin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Töreni’ni izledikten sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklamamız Dedeman Konya Hotel’de. www.dedeman.com

2.Gün 09 Aralık Pazar

EŞREFOĞLU CAMİ - ÇATALHÖYÜK - KONYA - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Anadolu’daki en görkemli ve güzel camilerden biri olan Eşrefoğlu Cami’ne gidiyoruz. Cami, 1300 yılında Eşrefoğlu Beyliği’nin kurucusu Seyfeddin Süleyman Bey tarafından yaptırılmış. Anıtsal taç kapısı, muhteşem çini mozaik mihrabı ve kündekâri tekniğinde yapılmış tamamen ahşap minberiyle gerçek bir şaheser olan cami, görenleri hayran bırakıyor. Eşrefoğlu Camii kalem işleriyle süslü ahşap tavanı ve ahşap sütunlarıyla adeta bir ahşap cami-müze. Bu özellikleriyle 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde alınmış. Buradaki gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Çatalhöyük’e gidiyoruz. Çatalhöyük, Neolitik kültürün oluşmasını sağlayan dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biridir. Dünyada “Neolitik Devrim” denilen yerleşik yaşama geçişin başladığı ilk yerlerden birisi olan Çatalhöyük’ün geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanıyor. Terk edilen eski evler zamanla toprak dolmuş ve üzerlerine yeni evler inşa edilerek kent birçok kez yeniden kurulmuş. Bu şekilde kent M.Ö. 7400-6000 yıllarında yerleşim görmüş. Çatalhöyük’te bulunan 8200 yıllık kent planı, pek çok araştırmacıya göre bilinen en eski harita. Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenen bu haritada Çatalhöyük yerleşiminin kuşbakışı planını ve uzaktaki Hasan Dağı’nı görmek mümkün. UNESCO’nun Türkiye’den Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kabul ettiği 18 kültürel varlığımızdan biri olan Çatalhöyük’ü arkamızda bırakarak Konya şehir merkezine geri dönüyoruz. Kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Konya Havalimanı’na gidiyoruz. Pegasus Havayolları’nın PC 2705 sefer sayılı uçuşuyla 20.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 21.40’ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Kadıköy ve Taksim’e ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
Şeb-i Aruz
TRY
TRY
TRY
Şeb-i Arus
Sezon
:
Gidiş/Varış
:
Konya
Konaklama
:
Dedeman Konya
Pansiyon
:
Yarım Pansiyon
Açıklama
:
Bir akşamüstü vakti, güneş ufukları kırmızılara boyarken yeryüzünü terk eylemiş, en candan sevgiliye kavuşmuştur Mevlana, kutlu kılmıştır Şeb-i Arus'u, kutlu kılmıştır "Düğün Günü"nü...
Pegasus Havayolları
1 Gece 2 Gün
%0
İndirim
Satın Al
Sosyal Medya'da Paylaş
Tour Operators Click Here
Whatsapp ile görüş
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım