RegisterRemind My Password
Sign in

Fiyata Dahil Olanlar

* Türk Havayolları ile İstanbul – Maldivler – İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti

* Seçtiğiniz otelde 5 gece konaklama

* Her şey dahil konaklama sistemi (otellerin kendi uygulama şekillerine göre)

* Havaalanı vergisi

* Seyahat Güvence Paketi

* Sürat motoru veya deniz uçağı ile Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri


Fiyata Dahil Olmayanlar

* Yurt Disina Cikis Fonu (15 TL)

* Kişisel Harcamalar

* Öğle Ve Akşam Yemekleri

Önemli Notlar

* Çocuk indirimleri , çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir

* Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir

* Programda belirtilen saatler tarifeli seferlerdir ve hava yolundan alınmıştır. Olası değişikliklerden veya rötarlardan acentemiz sorumlu değildir.

* Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.

* Programlardaki uçak yerleri grup olarak alındığı ve biletlendiğinden dolayı uçak biletleriniz tur kalkış gününde havaalanındaki Peninsula Tours kontuarından teslim edilecektir.

* Bayram dönemleri çok yoğun olduğundan dolayı Uçak yolculuğunda Seat Selection yapmak çok zor olmaktadır ve bayram dönemince yapılmayacaktır. Dileyen yolcularımızson hafta PNR numarasını bizden alıp internetten kendileri yapabilir. Bu konuda anlayışlı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Kişi başı bagaj hakkı 20 kilodur. Ayrıca her yolcu maksimum 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında el bagajı hakkına da sahiptir. El bagajının maksimum 7 kilo olması gerekir.

* Pasaport temdit sürenizin en az 6 ay olması gerekmektedir.

 

**** SRİLANKA DEVLETİ, NORMAL PASAPORT SAHİBİ TC VATANDAŞLARINA VİZE UYGULAMAKTADIR. VİZE, ÜLKEYE GİRİŞTE 50 USD KARŞILIĞI ALINMAKTADIR. YALNIZCA YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ VİZEDEN MUAFTIR. ****

1.Day

İSTANBUL –  DOHA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Peninsula Tours Kontuarı önünde saat 10.30 da buluşma ve Qatar Havayollarının QR 483 sefer sayılı uçağı ile saat 13.20 de Doha ya hareket. Yerel saat ile 17.30 da varış. Saat 20.00 de Qatar Havayollarının QR 304 sefer sayılı uçuşu ile Colombo’ya hareket ve uçakta gece yolculuğu.

2.Day

DOHA – COLOMBO- KANDALAMA

Yerel saat ile 03.30 de varış. Pasaport, vize ve gümrük işlemlerini takiben, özel aracımız Kandalama ya gidiyoruz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuk sırasında yolumuzun üstünde bulunan, dünyadaki tek fil yetimhanesi unvanlı Pinnawala ya uğrayacağız. Burada 70’den fazla filin bebek ve yetişkin fil bulunuyor. Bu fillerin hemen hepsi ormanda sürülerinden ayrı halde yaralı veya vurulmuş halde bulunan fillerdir.  Kandalama’ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Günün kalan saatleri dinlenmeniz için serbest. Ya da dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek Fil Safarisine katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Day

DAMBULLA- SIGIRIYA- KANDALAMA

Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na gidiyoruz. 5 mağaradan oluşan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik dev Budha heykeline ev sahipliği yapan bu tapınak aynı zamanda Sri Lanka sanatının da örneklerini sunuyor. Ardından Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. Aslan Kayası ismiyle de anılan Sigiriya, buradaki mağaralarda yaşadığına inanılan aslanlardan dolayı bu ismi almıştır ve 1982 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri, ayna duvarları ve su oyunları bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigirya’dan otelimize transfer.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Day

DAMBULLA- KANDY

Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemin en son başkenti olan ve görkem, ihtişam anlamlarına gelen Kandy’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Burada çeşitli baharat bitkileri ve şifalı karışımların nasıl yapıldıklarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Kandy’e varışımızı takiben, otelimize yerleşmenin ardından, kasaba merkezini, pazar alanını, gölü ve mücevher müzesini geziyor ve Dalada Maligawa Tapınağı’na gidiyoruz. Budha’ nın dişinin bulunduğu bu kutsal tapınağı ve bu tapınaktaki seremonileri gördükten sonra geleneksel Kandy dans şovunu izleyip otelimize dönüyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Day

KANDY – BENTOTA

Sabah kahvaltısından sonra Bentota’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yol güzergahında Sri Lanka’ya özgü birçok dükkana tanık olacaksınız. Bentota’da hiçbir yerde bulunmayacak kadar çok sayıda su sporları çeşitleri vardır. Bentota’ya varışın ardından, deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Day

BENTOTA

Sabah kahvaltısından sonra denizin tadını çıkarmanız için serbest zaman. . Dilerseniz, ekstra olarak düzenlenecek olan tekne gezisine katılabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Day

BENTOTA- COLOMBO

Sabah kahvaltımızın ardından Sri Lanka’nın renkli başkenti Colombo’ya transfer. Öğleden sonra Colombo şehir turu. 1749 yapımı tarihi Wolfendhal Kilisesi, Pettah çarşısı, Budist ve Hindu Tapınakları, özgürlük meydanı, Bandaranaike Memorial International konferans salonu, Sri Jayewardenepura’daki yeni parlamento binası ve ünlü ODEL alışveriş merkezi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Day

COLOMBO – DOHA – ISTANBUL

Sabah erken saatte dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer. Qatar Havayolları QR 301 sefer sayılı uçağı ile 09:25 de Doha’ya hareket. 4 saat sürecek uçuş sonrası, yerel saat ile 11.45 de Doha’ ya varış. Uçak değiştirerek, Qatar Havayolları QR 480 sayılı uçağı ile 14.05 de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 18:30 da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. İstanbul a hoş geldiniz

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Srilanka Turu
Sezon
:
-
Depart/Arrival
:
Colombo
Accomodations
:
-
Board
:
Oda Kahvaltı
Description
:
Tur fiyatları için bizimle irtibata geçiniz. info@peninsula.com.tr / 0212 292 40 42
Qatar Havayolları
6 Nights 8 Day(s)
%
Discount
Offer want
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım