7 Gece Güney Afrika CAPE TOWN - İSTANBUL Zimbabwe-Botswana-Cape Town-Johannesburg-Victoria Falls
1.Day

ISTANBUL-CAPE TOWN

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 17:00’da Peninsula Tours yetkilileriyle buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının Ek 122 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:25 ‘de Dubai hareket rahat bir uçuşun ardından saat 01:00’da Dubai varış.Kısa bir aktarmanın ardından saat 03:50’de Cape Town hareket ve bu heyecanlı uçuşun ardından 11:35’de  Mother City Cape Town’a hoş geldiniz. Havaalanında profesyonel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından  yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri  görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme.

2.Day

CAPE TOWN

Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsü ile başlıyoruz.  Sonrasın da yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından bir şarap çiftliğini ziyaret ederek şarap tadımı yapıyoruz. Bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimiz aldıktan sonra, 1679da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Cape Town’a dönüyoruz.

3.Day

CAPE TOWN

Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz.  Sonrasında Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. 

4.Day

CAPE TOWN-JOHANNESBURG

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından  2 saatlik bir uçuşla Johannesburg’a, uçuyoruz. Johannesburg’a varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Sonrasında otele transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.
Dileyen misafirlerimizle öğleden sonra Apartheid Müzesi ve Gold Reef City turu  yapıyoruz (opsiyonel).Golf Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg’da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef City turuna Johannesburg’un altın geçmişi anlatılarak başlanıyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800’lu yıllardan 1900’lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dokümünün yapıldığı salona geçiliyor.
Sonrasında Apartheid Museum’u ziyaret ediyoruz. Aparteheid Müzesinde ırk ayrımı politikaları süresince siyahlara uygulanan baskı ve şiddeti belgeleri ile gözlemleyip, film gösterile ile insanlığa karşı işlenmiş suçlara tanıklık edeceğiz. Geceleme otelimizde.

5.Day

JOHANNESBURG-VICTORIA FALS(ZIMBABWE)

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından  2 saatlik bir uçuşla Zimbabwe’de ki Victoria Falls 
Havalimanına varıyoruz. Otele transfer ve odalara yerleşmenin ardından öğleden sonra güneşin batışının izlenildiği Zambezi Nehri’nde opsiyonel  tekne turu. Geceleme otelimizde.

6.Day

VICTORIA FALLS(ZIMBABWE)

Sabah kahvaltının ardından Victoria  Çağlayanı turu sonrasında dileyen misafirlerimizle Mipisi Köyü gezisi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

7.Day

VICTORIA FALLS-BOTSWANA

Sabah kahvaltıdan sonra bir buçuk saatlik bir yolculukla Botswana sınırına geliyoruz. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra arazi araçları ile sabah safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz.  Safari Lodge da alacağımız öğle yemeğinden sonra tekne ile günbatımı safarisine çıkıyoruz. Safariden sonra Zimbabwe de ki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8.Day

ZIMBABWE-JOHANNESBURG-ISTANBUL

Sabah erken saatte alınacak safarinin ardında otelde kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Victoria Falls Havaalanına transfer. 1 saat 35 dakikalık bir iç hat uçuşunun ardından altın şehri Johannesburg’a O/T havalimanına hoşgeldiniz. Burada EK 766 sefer saylı uçağa bağlantı işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra saat 22:20’de Dubaİ hareket rahat bir uçuşun ardından 08:20’de Dubai varış ve kısa bir aktarmanın ardından 11:20’de İstanbul’a hareket ve 14:55’de varış.Bu güzel yolculuğumuzu unutulmaz anılarla tamamladıktan sonra Peninsula Tours hizmetlerinin sonuna geliyoruz.Bir daha ki ziyaretiniz de  görüşmek üzere…

ŞEKER BAYRAMI
FİYATLAR
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI     : USD    4100  
TEK KİŞİLİK ODA FARKI             : USD    830       
SATIŞ YAPMADAN ÖNDE LÜTFEN TARAFIMIZAN MÜSAİTLİK ALINIZ.

VİZE :
Güney Afrika Gezisi için Türk vatandaşlarına vize gerekmemektedir.  Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun 6 AY geçerlilik süresi  ve en az iki boş sayfası olduğunu kontrol ediniz.
İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarhinden geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istenmektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfüs Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüman ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:
•    İngilizce yerel rehberlik hizmetleri 
•    Klimalı Araçlar ile tüm transferler ve turlar (panoramik şehir turları-yaklaşık 2 saattir ve giriş ücreti içermezler)
•    Konaklama:     Cape Town    : Park Inn BY Radisson Foreshore  Otel 3 gece, BB 
Johannesburg    : Radisson Blu Otel 1 gece, BB
Zimbabwe         : Kingdom Otel 3  gece, BB benzeri otellerde
(Odalama standart odalarda olup, yatak tipi, kat, manzara, free (ücretsiz) upgrade vb garantiler verilmez, çoğu otel 3 yetişkin (triple) kabul etmemektedir. Bazı oteller 12 yaş altı çocukların aileleri ile kalmalarına müsaade etmekte, ilave yataklar diğerlerinden farkli (acilir kanepe tipi) olmaktadir. Triple konaklama durumunu danışmadan lütfen satış yapmayınız.
•    7 sabah kahvaltısı
•    Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turu, Viktorya Şelale Turu 
•    Porterage: Otellerde kişibaşi birer valiz, havaalanlarinda yükleme ve boşaltmada yardım.
•    CPT-JNB iç hat uçuşu MN 102
•    JNB-VIC FALLS –JNB dış hat uçuşu BA 6285 & BA 6282
•    Üstü açık safari araçlarıyla Botswana  1 kara & 1 nehir safarisi
Safari rehberi, safari aracının şöföru ve otel personelidir; ve sadece safari süresinde grup ile birliktedir)

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:
•    Şahsi harcamalar
•    Extra turlar
•    Rehber/şoför/ safari bahşişleri (lütfen pratik bilgileri okuyunuz)
•    Seyahat, sağlık, kayıp/hasarlı bagaj ve eşya, iptal sigortaları
•    Öğle ve akşam yemekleri
•    Özellikle dahil olduğu yazmayan herşey, paket fiyattan hariçtir

Call Center