Avustralya - Yeni Zelanda - Tazmanya Melbourne - İstanbul

Sydney,Melbourne,Hobart Tazmanya,Auckland,Rotorua... Turlar Dahil... 2020 Yilbasi...

1.Day

İstanbul-Singapur-Melbourne

İstanbul 3.Havalimanında saat 11:30'da buluşma,  bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, SINGAPUR Hava Yolları ile SINGAPUR aktarmalı olarak MELBOURNE yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.

2.Day

Melbourne

Akşam saatlerinde MELBOURNE ’e ulaşıyoruz.  Havalimanında karşılanma ve otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.     
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Melbourne Southbank / 4 YILDIZ
Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi.

3.Day

Melbourne 

Kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne  Yarra Vadisini  güzelliklerini doğal yaşımını yakından göreceğiz, yine  Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyacağız. Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (8 saatlik Tur)yemeksiz tam gün turumuz yapılacaktır.
Geceleme otelimizde.
Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

4.Day

Melbourne 

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan  Melbourne’de 07:30 da erken saatlerde ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz 3 saat sürecektir, şehir turumuz olacak.  Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz.
Öğleden sonra , Tam Gün *  Phillip Island turu yapılacaktır (DAHİL)
Muhteşem bir  program gece  21:00 e  kadar  ; sürecek ,unutulmaz bir  tur..Güzergahımız  Philip Island  denen  yöreye olacaktır.Yolda..Çikolata tatma imkanımız olacak, bir fabrika  ziyaretimiz olacak.Melbourne ü  dünyaya tanıtan PENGUENLER  var. Bu penguenler  akşam gün batımızı sonrası okyanustan belli bir  sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. İşte bu çıkış plajları üzerine bir  koruma  parkı ve  Turist ziyaret merkezi  inşa edilmiş. Yüzlerce  meraklı gezgin akşam saatlerinde  Plan kıyısında -tıpkı bir  stadyum gibi bankaları olan  kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar. NOT: Akşam gün batımı sonrası deniz kıyısı hayli serin oluyor. Yanınızda  ceketlerinizi  getirmeyi unutmayın ! meşhur  minik  Penguen lerin  geçişini izlenmesi ve  biraz  alış veriş molası sonrası turumuz  sona  erecek. Bu turumuz esnasında  Öğle Yemeği Yol güzergahında alınacaktır ( FISH & CHIPS )

5.Day

Melbourne-Hobart (Tazmanya)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, bagajlarımı ile  birlikte otelden ayrılışacağız, havalimanına gideceğiz, sabah uçuşu ile Tazmanya‘ya varış. Hobart’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde. 
AKŞAM YEMEĞİ***  YIBAŞI GECESI GÖSTERLERİ İÇİN HOBART LİMANINDA OLACAĞIZ.
OTELİMİZ : Best Western Balmoral Motor Inn 3*

 

6.Day

Hobart

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.
Bugün   PORT ARTHUR  turmuza çıkıyoruz..Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli  Parka  götürüyoruz.. KÖRFEZ de TEKNE turu da yapacağız.Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz. Geceleme otelimizde. 

7.Day

Hobart-Sydney

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılacağız. Kahvaltı sonrası Sydney uçuşu için havalimanına geçiyoruz.
SYDNEY ŞEHİR TURU ve DINNER CRUISE *(DAHİL)
Yarım günlük Sydney şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve Sydney'in kendine has güzel manzarasını doyasıya göreceğiz ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler. Rehberimiz eşliğinde şehrin en önemli ve dikkat çeken mekanlarını görme imkanı yakalayacağız.
Akşam yemekli GEMI TURU SUNSET Dinner Cruise on Sydney Harbour
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney  /4 YILDIZ

8.Day

Sydney-Auckland-Rotorua

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıp havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava yolları ile AUCKLAND uçuşumuzu yapacağız. Varışta Yeni Zelanda'da yaşan rehberimiz tarafından karşılanacağız. Ardından özel otobüsümüz ile vakit  kaybetmeden ROTORUA'ya doğru yolculuğumuz başlıyor. ROTORUA ''gayzerler şehri'' yolculuğumuz yaklaşık 3,5 saat sürecek. Varışımıza takiben otelimize yerleşme ve öğleden sonra kısa şehir turumuzda çevreyi tanıyoruz.
OTELİMİZ: Four Canoes Hotel 3 YILDIZLI
Bu akşam çok özel bir program bizleri bekliyor. MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE SHOW * AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ (fiyata dahildir.)
Otelimizden akşam 18:30 de transferimiz yapılacak. Yeni Zelanda yerlileri yani Maori köylüleri bölgesine geçişimiz ve onların hayatları hakkında sunumlar, dans ve özel yemek ile..

9.Day

Rotorua-Auckland

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben. Yeniden otobüs ile  Auckland'a dönüyoruz. Bugün Rotorua güzergahımız üzerinde diyebileceğimiz bir noktada dünyaca ünlü HOBBIT KÖYÜ müzesi bulunmaktadır.
Yüzüklerin efendisi filminde  dikkat çeken ve Film çekimlerinde kullanılan Sinema Platformu günümüzde ziyaretçilere  açılmış durumdadır.(GİRİŞ ZİYARET ÜCRETİ PROGRAMA DAHİL)
Geceleme Auckland otelimizde. 
OTELİMİZ :Rosepark Hotel 4 YILDIZLI

10.Day

Auckland

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımıza takiben AUCKLAND şehir turu yapacağız. Yarım günlük turumuzun ardından serbest saatlerimiz olacaktır.
Geceleme Auckland otelimizde.

11.Day

Auckland-Sydney

Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Auckland havalimanına geçiyoruz; sabah uçuşu ile SYDNEY’e geçiyoruz. Havalimanına varışımıza takiben özel otobüsümüz ile  konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. 
SYDNEY- BONDİ PLAJI  HOP ON HOP OFF OTOBÜS TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir içinden yürüyüş yapacağız ve merkez Otobüs durağına giderek HOP ON HOP  OFF  otobüslere  bineceğiz. Bu gezimizde Kırmızı tur otobüsleri ile BONDİ PLAJI bölgesine kadar gidiyor ve geri geliyoruz. Panaromik bir gezi yaparak, Sydney de son günümüzü değerlendirmiş olacağız.
Geceleme otelimize.
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney /4 YILDIZ

12.Day

Sydney

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Bugün programımızda tam gün Blue Mountains turu vardır. (DAHİL) bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden  ÖZEL OTOBÜSÜMÜZ ile  gidilecektir, daha sonra çevre gezilerimiz  devam edecektir. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşacağız burada World Scenic  Center ı ziyaret edeceğiz. Milli  Park tarafından işletilen Teleferik-tırmanış trenine bineceğiz,  yine park içerisinde yürüyüş yapacağız. Bu turumuza Öğle yemeği  DAHİL dir. Turumuzun  sonunda SYDNEY ‘e  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

13.Day

Sydney

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben çevre gezilerimize devam ediyoruz. Öğle yemekli HUNTER VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI turumuz başlıyor ( Dahil) Bu yöre şehrin 2 saat mesafede dışında, dünyaca meşhur Hunter Valley bağlarını ziyaret edeceğiz, turumuz esnasında Şarap tatma imkanımız olacak. Hunter Vadisi, Sydney ve çevresinde yer alan, en güzel doğal vahşi yaşam parkları arasında yer almaktadır.

14.Day

Sydney-Singapur

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra rehberimizin bize bildireceği saatlerde otelde buluşuyor ve havalimanına transferimizi yapıyoruz. Geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.
 

15.Day

Singapur-İstanbul

İstanbul'a varış. Başka bir turda görüşebilmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Singapur Hava Yolları'yla İstanbul-Melbourne/Sydney-İstanbul ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı
*3 ve 4 * lı otellerde konaklama,
*Melbourne-Auckland-Sydney-Hobart ara uçuşlar
*Sydney Blue Mountains Turu (Tam gün öğle yemekli),
*Sydney Hunter Valley Turu (Tam gün öğle yemekli)
*Hobart Port Arthur-Körfez Turu (Yemeksiz),
*Melbourne Philip Island Turu (Yemekli),
*Melbourne Puffing Billy ve Healesville Sanctuary Turu (Tam gün),
*Rotarua Hobbit Köyü Turu (Yüzüklerin Efendisi çekim yeri),
*Rotarua Maori Yerli Köyü Turu ve gece şovu (Akşam yemekli, özel Hangy yemeği),
*Sydney Gemi Turu (Akşam yemekli),
*Auckland Panaromik Şehir Turu,
*Melbourne Panaromik Şehir Turu,
*Sydney Panaromik Şehir Turu,
*Tüm transferler,
*Türkçe Rehberlik hizmeti (İstanbul çıkışlı rehberimiz gruba Avustralya bölgelerinde eşlik eder, Yeni Zelanda'ya geçişte 3 gün Yeni Zelandalı Türk rehber hizmet verecektir.),
*Seyahat sigortası,
*KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
*Avustralya ve Yeni Zelanda Vizeleri (İkisinin toplamı kişi başı 250 usd),
*Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler,  
*Rehberlerimiz -Yerel rehberler- Kaptanlar- Bellboylar- Garsonlar vb  hizmetliler için kişi başı toplam (150 USD) bahşiş havalimanında toplanmaktadır. TAVSİYEDİR.*
*İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,
*Kişisel harcamalar.

Call Center