Belgrad Turu - İzmir Çıkışlı Belgrad - İzmir İzmir Çıkışlı Yurt Dışı Turları

Belgrad Turu

1.Day

İzmir-Belgrad

Türk Hava Yolları TK 2305 nolu 04:35 uçuşu ile yapacağımız seyahatimiz için 03:00 te Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşuyoruz. İstanbul da yapacağımız uçak aktarması ardından TK 1081 nolu 08:35 uçağı ile Belgrad’a uçuyoruz. Belgrad’a varışımız yerel saat ile 08:15 olacak.

Belgrad’a varışımız ardından Pasaport işlemlerimizi yapıp bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda önce Ortodoks dünyasının en büyük katedrallerinden olan St. Sava katedralini göreceğiz. Parlamento binasını panoramik olarak gördükten sonra Kale Meydan’a hareket ediyoruz. Osmanlı tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Kale meydanda Şehit Ali Paşa türbesi, Viktor anıtı ve Sava ile Tuna nehirlerinin muhteşem manzarasını göreceğiz. Kale meydandan yürüyerek Belgrad’ın İstiklal Caddesi konumundaki Keinz Mihailova Caddesi üzerindeki alış veriş mağazalarını ve caddenin üzerindeki yan yana cafe ve pubları gördükten sonra, caddenin bitiminde bulunan ve Belgrad’ın kalbi sayılan Prens Michael anıtını görüyoruz.

Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer ve yerleşme.

Dileyen misafirlerimiz ile akşam Yemeği için lobide buluşma ve Restaurant’a hareket.  Akşam Yemeği local tadların lezzetini keşfetmek için Dva Jelena  Restaurant’a gidiyoruz.

Akşam Yemeği Menüsü

Kişi Başı: 25 €

Meze tabağı: Kurutulmuş Et, Peynir,  Peynirli Börek, Kaymak, Ajvar (Kirmizi Biberli Sos), Urnebes (Biberli Peynirli krem)

Ana yemek: Dana Grill-Tavuk Grill Fırın Patates Garnitürlü

Salata: Mevsim Salatası

Tatlı: Erikli Turta

İçecek: Su

http://www.dvajelena.rs/

2.Day

Belgrad

Otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman.

Dileyen misafirlerimize öğle yemeği ve Karlofça & Novi Sad  turu için lobide buluşma. (Paket tur fiyatına dahil değildir.)

[Ekstra Tur] Karlofça & Novi Sad Turu Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz.

Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

**Grup katlımı ile Kişi Başı 40€

Öğle yemeğimiz  AQUA DORIA Restaurant’ta

Dileyen misafirlerimiz ile canlı müzik ortamında akşam Yemeği için lobide buluşma ve Restaurant’a hareket.  Akşam Yemeği (Frida Restaurant) (Paket tur fiyatına dahil değildir)

http://www.cantinadefrida.com/en/home//

3.Day

Belgrad-İzmir

Belgrad turumuzun son gününde misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin yönlendireceği  alışveriş merkezlerini ziyaret edebilir.  Rehberimiz tarafından belirlenen saatte otel lobisinde transfer için buluşup havaalanına geçiyoruz. Türk Hava Yolları TK 1084 nolu 20:20 uçuşu ile İzmir uçağımıza aktarma yapmak üzere İstanbul’a uçuyoruz.

Dahil olan hizmetler;

 • İzmir çıkışlı gidiş dönüş uçak bileti
 • Hava alanı liman vergileri ve hizmetleri bedeli
 • 2 Gece kahvaltı dahil otel konaklaması
 • Belgrad ’ta Havaalanı transferleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • İlk gün panoramik şehir turu
   

Dahil Olmayan Hizmetler;

 • Restaurantlarda alınacak yemekler
 • Yurtdışı çıkış vergisi 15TL
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra turlar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri   
Call Center