Büyük Ukrayna Lviv - İstanbul

Kültür başkenti Lviv, renkli yaşam tarzı ile Kiev ve Ukrayna’nın incisi diyebileceğimiz Odessa üçlüsünü bir arada görebileceğiniz bir tur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul–Lviv/Odessa–İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş,
 • Havalimanı vergileri,
 • Lviv’de 2 gece – Kiev’de 3 gece – Odessa’da 2 gece olmak üzere toplam 7 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • Odessa, Kiev ve Lviv’de yapılacak panoramik şehir turları,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tüm şehirlerarası transferler,
 • Otel vergileri,
 • Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ermeni Kilisesi  & Arsenal turu,
 • Öğle yemekli Şatolar turu,
 • II. Dünya Savaşı Müzesi turu,
 • Katakomplar turu,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Şoför Bahşişleri,
 • Vize ücreti,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

İstanbul-Lviv

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:45'de buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK441 tarifeli seferi ile saat 07:45'de Lviv’e hareket. Yerel saat ile saat 09:45'de Lviv'e varış. Varışımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Lviv şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Lviv kurucusunun heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı alanı, opera binası, Pazar meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket edip Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi  & Arsenal turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam ise Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz.

2.Day

Lviv

Kahvaltının ardından öğle yemekli Şatolar turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde 16. yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv’e dönüş ve serbest zaman.

3.Day

Lviv-Rivne-Kiev

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Kiev’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde öğle yemeği için Rivne şehrinde vereceğimiz mola sonrası öğleden sonra Kiev'e varış ile birlikte panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz Vladimirskaya Caddesinde bulunan Merkez Opera ve Bale Binası ile başlıyor. Opera ve Bale binasının ardından ünlü Altın Kapı’yı görerek Aya Sofya Meydanı’nda kısa bir mola verdikten sonra Dostluk Heykeli’nin yer aldığı Dostluk Tepesi’ni ziyaret edip Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan ve Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip ünlü Kreschatik caddesine geçiyoruz. Bu gezilerimizin ardından otobüsümüzle Kiev’in en eski semtlerinden biri olan Padol’u ziyaret edip burada Başbakanlık, Parlamento Binası, Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli’ni panoramik olarak gördükten sonra şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

4.Day

Kiev

Kahvaltının ardından II. Dünya Savaşı Müzesi turu için otelimizden ayrılıyoruz. II. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zarara, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle şahit olacağız. Turumuzun ardından ünlü Andreyevski Yokuşu’nda vereceğimiz serbest zamanda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.    

5.Day

Kiev-Cernobil-Kiev

Kahvaltının ardından rehberimizin extra olarak düzenleyeceği tam gün sürecek Çernobil turu (öğle yemekli 120 Euro) için otelimizden ayrılıyoruz. Extra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz tüm günü Kiev’de serbest olarak geçirebilirler. Kiev’in 180 km dışında 27 Nisan 1986 yılında yaşanan talihsiz kaza sonucu tüm dünyanın etkilendiği nükleer patlamanın yaşandığı Pripyat şehrini ve Çernobil bölgesini gezeceğiz. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge artık tamamen bir açık hava müzesi olarak dünyanın her yerinden binlerce turist ağırlamaktadır. Turumuzun sonunda radyasyon oranlarımız ölçülerek bölgeden belirtilen saatlerde çıkış yapıyor ve tekrar Kiev’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 

6.Day

Kiev-Odessa

Kahvaltının ardından Odessa’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Odessa şehir turumuza başlıyoruz. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenlerinin yansıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

7.Day

Odessa

Kahvaltının ardından Katakomplar turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odesa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler bu süre boyunca yaşamlarını bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

8.Day

Odessa-İstanbul

Kahvaltıın ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK468 seferi ile saat 21:30'da İstanbul'a hareket ve saat 23:00'da İstanbul'a varış.

OTELLER
Lviv           4* Reikartz Mediavale Hotel vb.
Kiev          4* President Hotel vb.
Odessa     4* Alexandrovskiy Hotel vb.

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Lviv           TK441    07:45 – 09:45    2 sa 00 dk    
Odessa-İstanbul     TK468    21:30 – 23:00    1 sa 30 dk

Call Center