Diyarbakır Midyat Mardin Turu Diyarbakır - İzmir İzmir Çıkışlı Kültürel ve Yöresel Turlar

Diyarbakır Midyat Mardin Turu 

1.Day

İzmir - Diyarbakır

Cuma akşamı saat 19.30 Adnan Menderes Havalimanı sunexpress havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 21:10 da hareket edecek. SunExpress XQ 9282 sefer sayılı uçağımız ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla buluşup Diyarbakır’daki otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceyi Diyarbakır’da geçirmek üzere otelimize yerleştikten sonra bir sonraki günün programı için istirahata çekiliyoruz. 

2.Day

Diyarbakır - Midyat - Mardin 

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirttiği saatte otel lobisinde buluşup, Çin seddin den sonra dünyanın en uzun surları olan meşhur Diyarbakır kalesi surlarını keşfe çıkıyoruz. Kitabeleri, mimarisi ve büyüklüğüyle dünyanın en önemli tarihi yapılarından olan surların üzerinde tarihe doğru eşsiz bir yolculuk yapıyoruz.  Sıradaki durağımız Anadolu’nun en eski ve en meşhur camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami. Burada rehberimiz ile birlikte bu eşsiz yapıyı keşfettikten sonra aracımızla buluşup masallar diyarı Hasankeyf’e doğru Dicle nehri boyunca ilerliyoruz.  Dicle nehrinin gümüş gerdanlığı, gül dalından güzel şehir Hasankeyf i rehberimiz eşliğinde gezip gördükten sonra artık kadim şehir Midyat’a doğru yola çıkma zamanı. Bu eşsiz coğrafyada kısa ve masalsı yolculuktan sonra taş işçiliğinin yanı sıra meşhur telkâri ve gümüş ustalarıyla ve Süryani kültürüyle ünlü olan bu masalsı kenti keşfediyoruz.

Artık Midyat’tan sonraki durağımız Mardin. Büyüleyici Günbatımıyla birlikte Mardin e doğru hareket ediyoruz. Geceyi Mardin’de geçirmek üzere otelimize yerleşiyoruz ve dileyen misafirlerimizle akşam yemeği için daha önceden organize edilmiş Mardin’deki yerel Restoranımıza geçmek için otelimizin lobisinde buluşuyoruz.

3.Day

Mardin - Diyarbakır - İzmir

Yeni güne eşsiz Mardin manzarasıyla uyanıyoruz ve kahvaltıdan sonra rehberimiz ve aracımızla buluşup kısa bir yolculuk ardından ıssızlığın ortasında açan bir çöl çiçeği güzelliğindeki Dayrulzafaran Manastırına ulaşıyoruz. Bu eşsiz mekânı ve büyüleyici atmosferini rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz ve artık Mardin zamanı. Kısa bir yolculuğun ardından gurubumuz Mardin’e dönüyor. Rehberimizin anlatımıyla Mardin’in tarihi dokusunu, atmosferini ve otantik çarşısını geziyor ve tadını çıkartıyoruz. Renkler ve sesler cümbüşü olan şehirlerin prensesi Mardin in büyülü sokakları bizleri kısa bir süreliğine bu dünyadan kopartıp eski zaman masallarına ortak ediyor.

Daha sonra gurubumuz belirlenen zamanda Diyarbakır a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğinin ardından Diyarbakır havalimanına geçiyoruz. Saat 22.10 da Diyarbakır’dan havalanacak Sunexpress XQ 9283 sefer sayılı İzmir uçağıyla Adnan Menderes havalimanına iniyor bir başka Peninsula Tour Deneyiminde buluşmak üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler


Gidiş- dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti 

Lüks otobüs veya midibus ile Diyarbakır-Mardin Tur programı

Profesyonel Rehber
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Programda Belirtilen Müze giriş ücretleri
1 Gece Diyarbakır Demir Otel’de Kahvaltı dahil konaklama

1 Gece Mardin Hilton Otel’de kahvaltı dahil konaklama
Tüm otoban ve otopark ücretleri

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

Restoranlarda alınacak yemek ve içecekler


 

Call Center