Doğu Anadolu-Uçak Gider/Otobüs Döner İstanbul - İstanbul

29 Ekim Dönemi'nde Kars - Erzurum - Erzincan - Tunceli - Elazığ - Malatya - Kayseri - Kapadokya - Eskişehir...

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Kars ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 3* ve 4* otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • KDV.

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Programda ekstra olarak belirtilen tüm kalemler,
 • Otel ekstraları,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

Istanbul-Kars

Siz değerli misafirlerimizle havalimanında belirlenen saatte buluşarak Kars’a gidiyoruz. Havalimanı çıkışında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşarak gezimize 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Taş Köprü ve Namık Kemal Evini görerek başlıyoruz. Rus işgali döneminde yapılan binaları görmek için Kars şehir merkezinde yürüyüş gezisine çıkıyoruz. Tuncer Güvensoy Evi, Defterdarlık Binası, Belediye Binası, Sağlık Müdürlüğü, Fethiye Cami'ni gördükten sonra Arkeolojik, Etnografik ve Taş eserlerin sergilendiği Kars Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Alış veriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize giderek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Kafkas Gecesi programına katılabilirler.

2.Day

Kars-Erzurum

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents Kilisesi, Selçuklu Sarayı, Kale ve Ebu-l Menucehr Camisi ve Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi gezilerimiz ardından Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metrede buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı'nı izleme ve kızakla göl üzerinde gezinti imkânı buluyoruz (Mevsiminin olması durumunda). Gezimiz sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

3.Day

Erzurum-Erzincan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, İlhanlı hükümdarı Sultan Olcayto döneminde, Hoca Yakut Gazani tarafından 1310 yılında yaptırılan Yakutiye Medresesi’ni, Osmanlı döneminde 1562 yılında yapılmış olan Mimarisi Mimar Sinan’a ait olan Lala Paşa Camisi’ni, 1645 yapım tarihli Caferiye Camisi’ni, XIV. Yüzyıla ait olan Cimcime Sultan Kümbeti’ni, Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından 1179 yılında yaptırılmış olan Ulu Cami’yi (Atabey Cami), Erzurum’un sembolü haline gelmiş olan Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun tarafından XIII. Yüzyılda yaptırılmış olan Çifte Minareli Medrese’yi (Hatuniye Medresesi), Narmanlı Cami ve Emir Şeyh Türbesini görüyoruz. Sonrasında MÖ. 1000 yıllarında Urartular tarafından kullanılan ve 415 yılında Bizans İmparatoru Theodosius’un yeniden inşa ettirmiş olduğu Erzurum Kalesi’ni, XII. Yüzyıl ortalarında Saltuklu Hükümdarı Ebu’l Kasım tarafından yaptırılmış olan Saat Kulesini ve Kurşunlu Cami’yi görüyoruz. Ardından Anadolu’da bulunan anıt mezarların en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetlere hareket ediyoruz. En büyüğü Saltuklu Devleti’nin kurucusu Emir Saltuk’a ait olan ve XII. Yüzyıl sonlarında yaptırıldığı düşünülen Üç Kümbetler gezimiz sonrasında Murat Paşa Cami ve Ahmediye Medresesi’ni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele’nin en önemli adımlarını attıkları konağa Atatürk Evi Müzesi’ne gidiyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından yaptırılmış olan Rüstem Paşa Kervansarayı’nı görüyoruz. Günümüzün sonuna doğru aracımıza binerek Erzincan’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.Day

Erzincan-Munzur Vadisi(Tunceli)-Elazig

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Tunceli’nin doğa güzelliklerini içinde bulunduran Munzur Vadisi Tabiat Park’ına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızla Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Vadi akarsu kaynakları ve güney sahillerinden getirilen kumlarla kurulan plajı, doğa severler kadar yabancı turistlerin de dikkatini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı’nda Ana Fatma Makamı'nı ziyaretimiz sonrası derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözeleri’ni fotoğraflıyoruz. Gezimiz sonrası Elazığ’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

5.Day

Elazig-Harput-Buzluk Magarasi-Malatya

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Urartular döneminde yapıldığı düşünülen Harput Kalesi’ni (Süt Kalesi) ve Meryem Ana Kilisesi’ni görüyoruz. Sonrasında Sara Hatun Cami’yi, Çarsancak Beylerinden Osman Ağa tarafından 1738 – 1739 yıllarında yaptırılmış olan Kurşunlu Cami’yi, Hoca Hasan Hamamı’nı, Şeyh Şerafettin Türbesini, Üç Lüleli Çeşmeyi, Ağa Cami’yi, yapımı 12.yüzyıla tarihlenen Ulu Cami’yi ve Mansur Baba Türbesi gibi bir çok tarihi yapıyı görüyoruz. Vereceğimiz kısa mola sonrası Türkiye’nin en kaliteli mermerlerinin bulunduğu, yazın çok serin, kışın ise çok sıcak olan buzluk mağarasına gidiyoruz. Gezilerimiz sonrası Elazığ şehir merkezine hareket ediyoruz. Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi gezimiz sonrası şehir merkezinde panaromik yapacağımız gezi ardından alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası aracımızdaki yerlerimizi alarak Malatya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

6.Day

Malatya-Kayseri

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Malatya’nın en önemli arkeolojik alanı olarak kabul edilen Arslantepe Açık Hava Müzesi’ne hareket ediyoruz. Alanda yapılan kazılarda MÖ.5000’li yıllara tarihlenen bir tapınak ve MÖ.3000-3300 yıllarına tarihlenen bir kerpiç saray ortaya çıkarılmıştır. Arslantepe gezimiz sonrasında Malatya Müzesi’ne gidiyoruz. Hitit, Asur, Urartu, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği müzede MÖ.8000 yılında kireçtaşından yapılmış olan heykelcikleri, MÖ.3200 yıllarına ait bronzdan yapılmış gümüş kakmalı kılıç ve mızrak uçları gibi birçok eseri göreceğiz. Ardından Eski Malatya’ya (Battal Gazi ilçesine) gidiyoruz. Tarihi ilçede; Alaaddin Keykubat tarafından 1224 yılında yaptırılmış olan Ulu Cami’yi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı, Şehir surlarını görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında vereceğimiz serbest öğle yemeği molasından sonra Malatya’nın Darende ilçesine hareket ediyoruz. Tarihi Hititlere kadar uzanan ilçede Somuncu Baba Cami ve Türbesini, Persler dönemine ait olan Zengibar (Sengbar) kalesini geziyoruz. Ardından her iki yamacı dik kayalıklar ve sarp vadi şeklindeki Tohma Çayı Kanyonu’nu görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

7.Day

Kayseri-Kapadokya-Eskisehir

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza biniş gerçekleştirerek panoramik Kayseri turu sonrası Kapadokya’ya gidiyoruz. Anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görmek üzere kısa bir fotoğraf molası ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Tokalı, Çarıklı Kiliselerini geziyoruz. Sonrasında ise bölgenin en gelişmiş ve turistik ilçesi olan gizemli Ürgüp'e gelip Asmalı Konağı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turasan Şarap Mahzenleri’nde şarabın oluşumundaki evreleri dinleyip mahzenlerini gezdikten sonra manzarası ile ünlü Paşabağı’na (Rahipler Vadisi) gidiyoruz. Gün batımını izledikten sonra Eskişehir’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

8.Day

Eskisehir-Istanbul

Eskişehir – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Kentpark gezisi ile başlıyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş, 20 bin metrekarelik bir gölet ve gölet içinde bir ada bulunan Kentpark, ayrıca çok amaçlı kullanım alanları, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor sahaları, botanik kafeleri ile Eskişehir’in gözde mekânıdır. Burada yapacağımız gezi sonrasında ‘Kültür ve Sanat Sarayı - Opera ve Konser Salonu’nu görüyoruz. Gezi sonrasında Tülomsaş fabrikasında Türkiye’nin ilk otomobili olan Devrim Otomobili'ni görüyoruz. Eski Odunpazarı Evleri semti sokaklarında yürüyüş yapıyor ve 1525 yılı yapımlı Kurşunlu Cami ve Külliyesi’ni görüyoruz. Gezilerimiz sonrası İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza geçtiğimiz bu anlarda biraz dinlenme fırsatı buluyoruz. Yaklaşık 4 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varışımızla iniş noktalarımızda bir başka programda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Kültür Turları Covid Tedbirleri
• Paket turlarımızda kullandığımız araçlarımızın kapasitesi %50 oranında gerçekleştirilecektir (46 kişilik araçlarımıza maksimum 23 misafir kabul edilecektir).
• Paket turlarımızın tamamı uçaklı turlar olduğu için HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
• Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
• Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
• Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında touristica'nın kendilerine hediyesi olan hijyen kiti teslim edilecektir.
• Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
• Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
• Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
• Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
• Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

Call Center