Güney Afrika'da Safari Cape Town - İstanbul

Modern dünyadan uzakta vahşi doğanın ve hayatta kalma mücadelesinin çarpıcı örneklerini deneyimleyeceğiniz muhteşem Güney Afrika turu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul–Cape Town/Johannesburg–İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş,
 • Havalimanı vergileri,
 • Cape Town’da 4 gece–Johannesburg’da 1 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Kruger’da 2 gece lodge larda yarım pansiyon konaklama,
 • Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turları ve programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • Johannesburg-Kruger arası yerel havayolları ile ekonomi sınıf uçuş,
 • Programda belirtilen 3 adet öğle yemeği ve 2 adet akşam yemeği,
 • Havalimanı–otel–havalimanı transferleri,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar,
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Şoför Bahşişleri,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

İstanbul-Cape Town

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 22:55’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları‘nın TK44 tarifeli seferi ile saat 01:55’de Cape Town’a uçuş. Yerel saat ile 11:20’de varışın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanından ayrılıyor ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Cape Town şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası konaklama yapacağımız otelimize transfer ve serbest zaman.

2.Day

Cape Town

Kahvaltının ardından öğle yemekli Ümit Burnu turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Turumuza eski bir balıkçı kasabası olan Hout Bay ile başlıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda rıhtımda yer alan hediyelik eşya mağazalarında vaktinizi geçirebilirsiniz. Sonrasında, fotoğraf severler için inanılmaz bir manzara sunan Chapman tepesini ve Ümit Burnu Milli Parkını ziyaret ediyoruz. Bu milli park, birçok endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapar. Sadece Güney Afrika'ya özgü karakteristik bitki örtüsü “fynbos”un yanında pek çok geyik ve kuş türü, Cape dağ zebrası ve babunu da yine burada görebilirsiniz. Yine deniz fenerine kadar yürüyebilir (veya ekstra olarak feniküleri kullanabilir) ve Cape Burnu’nda Atlantik ve Hint Okyanuslarının buluşmasına tanıklık edebilirsiniz. Sonrasında False körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Güney Afrika’nın ünlü penguenlerini görmek üzere Boulders sahiline gidiyor ardından Simonstown’daki ünlü deniz üssünü ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Cape Town’a dönüş ve serbest zaman.

3.Day

Cape Town

Kahvaltının ardından Öğle yemekli Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği turumuzu gerçekleştireceğiz. Öncelikle yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzarayı izliyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

4.Day

Cape Town

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Balina Gözlem (170 USD) turuna katılabilirler. Sabah erken saatte hareket ile Hermanus Kasabasına gidiyoruz. Limandan tekne ile hareket ederek her yıl Haziran ayından Kasım ayına kadar Hermanus kasabasına göç eden yaklaşık 2000 balinayı gözlemleme turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından tarihi Hermanus kasabasında alacağımız öğle yemeğinin ardından Cape Town’a ve otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Day

Cape Town-Johannesburg-Kruger Milli Park

Kahvaltının ardından Kruger Milli Park’ına gitmek üzere otelimizden ayrılıyor ve Cape Town havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşun ardından Johannesburg’a varıyoruz. Havalimanından ayrılıp yaklaşık 5 saatlik keyifli bir otobüs yolculuğu sonrası Kruger’a varıyoruz. Varışımızın ardından gerçek bir safari deneyimi için konaklamamızı yapacağımız Lodge odalarımıza yerleşiyoruz. Ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimiz otelimizde.

6.Day

Kruger Milli Parkı

Gün doğumu ile hareket ederek Kruger Milli Parkında  safari araçları ile yapılacak ve tam gün  sürecek olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız, Doğal ortamda yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız., öğle yemeğimizi de Kruger milli parkının içinde alacağız. Öğle yemeği sonrası safari turumuza devam ederek akşam üzeri otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Day

Kruger Milli Parkı-Johannesburg

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile birlikte karayolu ile Johannesburg’a geçiyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan keyifli yolculuğumuz sonrası Johannesburg’a varıyoruz. Ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme ve serbest zaman.

8.Day

Johannesburg-İstanbul

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Johannesburg şehir turumuzda Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK43 seferi ile saat 18:10'da İstanbul'a hareket.

9.Day

İstanbul

Yerel saat ile saat 04:55'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER
Cape Town         4* Kloof Street Hotel vb. 
Kruger                4* Pestana Kruger Lodge vb.
Johannesburg    5* Radisson Blue Sandton Hotel vb.

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Cape Town         TK44    01:50 – 11:20    10 sa 30 dk
Johannesburg-İstanbul    TK43    18:15 – 04:50    09 sa 35 dk

Call Center