İki Yüzlü Şehir: Beyrut Beyrut - İstanbul Ortadoğu'nun mücevheri... Küllerinden doğan bir kentin öyküsü...

Sonbahar&Kış&Sömestre Dönemi.

1.Day

İSTANBUL – BEYRUT

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 20.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 1334 sefer sayılı uçuşu ile saat 23.30’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 00.20’de varış ve alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve otelinize transfer.  

2.Day

BEYRUT

Öğleden sonra panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Güvercinler Kayasi, Hamra bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydani (Eski şehir) panoramik olarak görülecektir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan akşam yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler (80 USD). Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3.Day

BEYRUT

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (100 USD). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde. 

4.Day

BEYRUT - İSTANBUL

Rehberinizin bildireceği transfer saatinde sabaha karşı odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Atlas Global Hava Yollarının KK 1335 sefer sayılı uçuşu ile saat 05.40’da İstanbul’a hareket yerel saat ile 08.40’da  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 

 • Atlas Global Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Beyrut – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti, 
 • Belirtilen kategori otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar, 
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri, 
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 
 • Panoramik Beyrut şehir turu, 
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ 

 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro),  
 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri, 
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL 
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro). 
Call Center