İlkbahar'da Mısır Kahire - İstanbul

Ekstra Turlar Dahil

1.Day

İstanbul-Kahire

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03.30’da  buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-690 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.25’de Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 08.40’da varışın ardından kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz.  eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında hem UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan hem de Antik Dünyanın 7 Harikası'ndan biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitleri'ni göreceğiz.  Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından üç görkemli yapıtı gördükten sonran aslan bedenli Sfenks’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Kahire otelimizde.

2.Day

Kahire-Aswan

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Aswan şehrine uçuyoruz. Varışta Nil Nehri'nin en büyük barajı Asvan Barajı'nı göreceğiz. Ardından  eski zamanlarda tapınakların girişine yerleştirilen,  dört taraflı yüksek anıt olan 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz. 18. hanedanın kadın firavunu Hatshepsut tarafından yaptırıldığı düşünülen bu anıtı gördükten sonra Nil Nehri'nin eşsiz manzarasından geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız. Turların bitiminde otele transfer ve konaklama.

3.Day

Aswan-Abu Simbel-Aswan

Kahvaltının ardından  Abu Simbel dağının içi oyularak yapılan, yapımı 20 yıl süren, 2 ana tapınaktan oluşan  Abu Simbel Tapınakları'nı gezeceğiz.  Bu tapınaklar sadece Ramses’in karısına olan aşkı veya Tanrılar için yapılmamış, Mısır'ın düşmanlarına karşı ne kadar güçlü olduğunu göstermek için de yapılmıştır. Tapınaklar Assuan barajının suları yükselince sular  altında kalma tehlikesi yaşamış ve suların erişemeyeceği daha yüksek bir yere  UNESCO korumasında , arkeologlar eşliğinde yaklaşık 2000 parçaya bölünerek taşınmıştır. Nubya Anıtları olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı Listesi'nde yer alan bu ikiz tapınakları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.Day

Luksor

Kahvaltının ardından Luksor şehrine hareket ediyoruz varışta  öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turumuzu yapacağız. Cennetin en büyüğü, Dünyanın en eskisi , Amon rahiplerinin her gün ilahiler okudukları, en büyük antik yapı olan  UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karnak Tapınağı gezdikten sonra Nil Nehrinin en zarif parçası olan antik Luksor Tapınağını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından  Firavunları ve güçlü asillerin mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisini gezeceğiz. Ölüler Kenti olarak da bilinen 3 kilometrelik bir alana kurulmuş vadiyi gezdikten sonra kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağı'nı gezeceğiz. Turlar sonrasında dinlenmek için otelimize transfer. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer.

5.Day

Luksor-İstanbul

Türk Havayolları'nın TK-683 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.45’de İstanbul’a hareket ve saat 07.55’de varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kahire / Luksor - İstanbul ekonomi sınıfı  uçak biletleri,  
*Yerel Havayolları ile Kahire-Asvan  arası uçak bileti,
*Havalimanı vergileri, 
*3 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
*Turlar sırasında tüm transferler,
*Panoramik Kahire şehir turu,
*Öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks turu,
*Öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turu,
*Krallar Vadisi  turu,
*Hatşepsut Tapınağını Turu,
*Asvan Barajı & Dikili Taş Turu,
*Felluca Yelkenli Turu,
*Öğle yemekli Abu Simbel Tapınakları gezisi,
*Türkçe rehberlik hizmeti,
*Seyahat sigortası,
*KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
*Mısır Vizesi ( Yeşil pasaporta vize yoktur),  
*İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,
*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve yanlarında alınacak içecekler,
*Şoför ve rehber bahşişleri (Zorunlu),
*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL),
*Kişisel harcamalar.

Call Center