Kapadokya: Güzel Atlar Ülkesi Kayseri - İzmir İzmir Çıkışlı
1.Day

İZMİR – KAPADOKYA 

Cuma akşamı saat 18.00 da Adnan Menderes Havalimanı Sunexpress Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz.  Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından saat  19:55 da hareket edecek XQ 9238 sefer sayılı uçuş ile Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri  Havalimanı’nda bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşup Avanos Nevşehir deki otelimize doğru hareket ediyoruz . Otelimize yerleşip  bir sonraki günün programı için istirahata çekiliyoruz.

2.Day

KAPADOKYA TAM GÜN ÇEVRE TURU

Sabah kahvaltımızdan sonra  otel lobisinde buluşuyoruz ve peribacalarının bulunduğu ilk durağımız olan Devrent Vadisi'ni ziyaret için yola çıkıyoruz. Bu muhteşem vadi boyunca yürüyeceğiz. Bundan sonra Paşa bağı ‘na geçiyoruz. Pasabağı'nı ziyaret ettikten sonra Hitit dönemine ait çömleklerin bulunduğu Avanos'a gidiyoruz. 10. - 13. yüzyıl peri bacalarına oyulmuş kiliseleri, şapelleri ve manastırların boyalı duvarlarındaki freskleri ziyaret etmek için Göreme Açık Hava Müzesine (Karanlık Kilise hariçtir, giriş ilave giriş ücreti gerektirir) giriyoruz. Buradan sonra otele dönüş yolunda komşu vadilerde de fotoğraf çekmek için serbest zaman vereceğiz. 

3.Day

BALON TURU- KAPADOKYA –KAYMAKLI-ÜRGÜP-KAYSERİ – İZMİR 

İsteğe bağlı olarak misafirlerimize Balon turu (extra) sunuyoruz. Balon turu için güneş doğumundan yaklaşık bir saat önce (yaklaşık olarak 05:00) uyanıyoruz ve yola çıkıyoruz. Çay, kahve ve kurabiye ikramını aldıktan sonra o gün için belirlenen balon kalkış alanına geçiyoruz. Pilot tarafından verilen bir emniyet brifinginden sonra, sepetlere biniyoruz. Alanın güzel manzarası ile vadilerde ve kanyonlarda yaklaşık 60 dakika gezmek için yüz metre yüksekliğe çıkıyoruz. İniş yaparken, şampanya ve kek ile geleneksel bir kutlama partisi yapılacak. Programımız sona erdikten sonra otele geri dönüyoruz. Otelde alacağımız kahvaltımızdan sonra dinlenip otelimizden çıkış yapıp Kaymaklı yer altı şehrini ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Kaymaklı yer altı şehri ziyaretinden sonra güvercinlik vadisinde fotoğraf molası veriyoruz. Ürgüp’ü ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Ürgüp’te vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz meşhur testi kebabını tadabilirler. Serbest zamanın sonunda Kayseri’ye hareket ediyoruz. Yolumuzun üzeri olan Selçuklu kervansarayı Sarıhan’ı ziyaret edip Kayseri’ye devam ediyoruz. Kayseri merkeze vardığımızda misafirlerimize meşhur kayseri pastırması, mantı alışverişi ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.
Verilecek olan serbest zamandan sonra rehberimizin belirttiği buluşma noktası ve saatte 23.05 daki XQ 9239 sefer sayılı İzmir dönüş uçuşumuz için Kayseri Havaalanı’na hareket ediyoruz.

 

Sun Express Havayolları ile Kapadokya Turu

İzmir Çıkışlı

Call Center