Karadeniz&Batum İstanbul - İstanbul

22 Ekim ve 29 Ekim çıkışlı Batum gezisi dahil Karadeniz keşfi...

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul-Trabzon-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti ve vergiler,
 • 3&4* otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Programda belirtilen geziler,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti,
 • Mercedes marka araçlar ile şehir içi ulaşım,
 • Havalimanı transferleri,
 • Otobüs içi ikram ve hizmetler,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • KDV.

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Programda ekstra olarak belirtilen kalemler,
 • Kişisel harcamalar.
1.Day

Trabzon-Ataturk Kosku-Ayasofya-Uzungol-Karaster ve Lustra Yaylaları

Kalkış Sabiha Gökçen Havalimanı 07:50
Varış Trabzon Havalimanı 09:20
Sabah 04:00 Beylikdüzü Shell istasyonu ( Marmara park karşısı), 04:30 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 04:45 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 05:00 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle, 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 07:50 Trabzon uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Trabzon Ayasofya'sını geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Yomra,Arsin,Araklı ve Of ilçelerini takip ederek Solaklı vadisi üzerinden Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ardından Karaster yaylasına ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte bulunan, aynı zamanda Uzungöl'de yamaç paraşüt sporunun da yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla yaşamı hakkında rehberimizden bilgileri alıp yöresel yayla evlerini görüyor, bu yayla evlerinin bir tanesinde acentemizin ikramı olan sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile Uzungöl'e geri dönüyor otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Day

Firtina Vadisi-Camlihemsin-Zil Kale-Ayder-Karagol

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisine ulaşıyoruz.Burada arzu eden misafirlerimiz Fırtına deresinde rafting yapabilir (60 TL), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil kale ve Palovit şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL ). Gezimiz sonrasında Fırtına deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, mıhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Çamlıhemşin ilçesi üzerinden 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder'e ulaşıyoruz. Gelintülü şelalesi ve Kalegon gezileri sonrası küçük hediyelik dükkanlarında alışveriş ve doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında topraklarının %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip olan Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz ( ekstra 50 TL ). Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından tekrar Borçka ilçesine dönüyor ve yarım saatlik yolculuk ile Artvin'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Day

Atatepe Artvin-Batum-Sanat Muzesi-Katedral

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Atatepe'de bulunan Türkiyenin en büyük Atatürk anıtını fotoğrafladıktan sonra Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Yeni çipli kimliklerimiz ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra son olarak Batum yolu üzerinde bulunan tarihi Gönye Kalesi ve kale içerisinde bulunan antik harabeleri ziyaret ediyoruz. Batum gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Rize'de bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

4.Day

Cay Fabrikasi-Sumela Manastiri-Karaca Magarasi-Hamsikoy

Kalkış Trabzon Havalimanı 18/10/2020 - 20:50
Varış Sabiha Gökçen Havalimanı 18/10/2020 - 22:20

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize bezleri alışverişlerimiz sonrasında Trabzon Maçka ilçesi üzerinden Altındere vadisine ulaşıyoruz.Yaklaşık olarak 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek (Sümela manastırının restorasyon çalışmaları nedeniyle gezilemeyecek olması durumunda rehber anlatımları manastır girişinde yapılır.) Zigana tünellerinden geçiyor,Torul üzerinden Gümüşhane’ye varıyoruz. Pestil ve köme alışverişleri ardından Karaca mağarasına vardığımızda mağara içerisinde bulunan sarkıt ve dikitlerin görsel güzelliği gözlerimizi kamaştıracak. Karaca mağarası gezileri ardından Zigana dağında meşhur Hamsiköy sütlacının tadına baktıktan sonra Trabzon havalimanına ulaşıyoruz.Pegasus 20.50 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor ve alanda bizleri bekleyen servis araçlarımız ile sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka programda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Kültür Turları Covid Tedbirleri
• Paket turlarımızda kullandığımız araçlarımızın kapasitesi %50 oranında gerçekleştirilecektir (46 kişilik araçlarımıza maksimum 23 misafir kabul edilecektir).
• Paket turlarımızın tamamı uçaklı turlar olduğu için HES kodu alınması zorunludur. Bu şekilde tüm misafirlerimizin sağlık geçmişleri Sağlık Bakanlığı tarafından otomatikman kontrol altına alınmış olur.
• Paket turlarda kullandığımız otobüslerimizde tüm araç personeli covid 19 eğitimlerini almış, her gün tur bitiminde araçlarının dezenfeksiyon işlemlerini prosedürler ve kurallar çerçevesinde gerçekleştirmektedirler.
• Tur otobüslerinin ön ve orta kapılarında el dezenfektanı bulunacaktır.
• Paket turlarımıza katılan tüm misafirlerimize tur başlangıcında touristica'nın kendilerine hediyesi olan hijyen kiti teslim edilecektir.
• Havalimanında başlayan turlarımızda misafirlerimiz alana girişlerinde ateş ölçümleri görevli personel tarafından yapıldıktan sonra tur otobüsüne geçildiği dönemde rehberiniz tarafından her gün ateş ölçümleri yapılacak ve kayıt altına alınacaktır.
• Turlarımızda kullandığımız tüm oteller Kültür ve Turizm bakanlığının normlarında belirttiği covid 19 sertifikalı olma özelliği taşıyacaktır.
• Otellerimizde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri için restoran bölümlerinde sosyal mesafe kuralına riayet edilecek, misafirlerimizin kullanabilmesi için tek kullanımlık kişiye özel çatal bıçak setleri ile servisler yapılacaktır.
• Araçlarımızda seyahat esnasında maske kullanmak zorunludur.
• Seyahat esnasında kapalı bardak su ikramı yapılacak olup, sıcak çay ve kahve servisleri rehberinizin uygun gördüğü tesislerde ikram edilecektir.

Call Center