Lapland Rovaniemi - İstanbul

Yılbaşı Dönemi'nde Kuzey Işıkları, Ren Geyiği Safarisi ve Noel Baba’nın evi...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama , 1 Akşam Yemeği,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurt dışı çıkış harcı,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Vize ücreti,
 • Kişisel harcamalar,
1.Day

İstanbul-Rovaniemi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1749 numaralı tarifeli seferiyle saat 09:40’ta Rovaniemi’ye hareket. Varışımız sonrası havalimanında bekleyen özel aracımız ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzun ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Noel Baba Köyü & Ren Geyiği Çiftliği turumuza katılabilirler. (175 Euro) Kuzey kutup dairesinde yer alan Noel Baba'nın köyü Santa Claus'a gidiyoruz. Noel Baba ile tanışacak, birlikte resim çektireceğiz. Hediyelik eşya dükkanlarını gezeceğiz. Dilerseniz Noel Baba'nın resmi postanesinden Noel Baba pulları ile sevdiklerinize kart atabilirsiniz. Ren Geyiği çiftliği gezimizde Ren geyiği kızak sürüşünü deneyimi ile muhteşem dakikalar geçireceğiz ve bu güzel hayvanları yakından göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

2.Day

Rovaniemi

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Motoru Safarisi & Donmuş Gölde Balık Avı turumuza katılabilirler (190 Euro). Yaklaşık 3 saat sürecek bu turumuzda kar motorlarıyla Lapland'in karlarla kaplı doğasında, ormanlarında, donmuş göllerinde yol alıyoruz. Programın sürprizi geleneksel yöntemlerle yakalamaya çalışacağımız balıklar. Turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Husky Safari turumuza katılabilirler. (160 Euro) Huskylerle geçirdiğimiz eğlenceli zamanın ardından, akşam misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Issız Doğada Kuzey Işıkları turuna katılabilirler (120 Euro). Doğanın insanlara sunduğu en güzel görsel şölenlerden biri olan Kuzey Işıklarını görebilmek için otobüsümüzle şehirden ayrılıp ıssız doğaya doğru yol alıyoruz. Donmuş bir gölün kıyısındaki küçük bir çiftliğe gidiyoruz. İsteyenler açık havada isteyenler sıcak bir ahşap kulübede sosis ve sıcak içecek ikramları eşliğinde gökyüzünü takip ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

3.Day

Rovaniemi

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Buz Kıran Gemisi turumuza katılabilirler (350 Euro). Buz tutmuş Baltık Denizin’de verilecek termal kıyafetlerle yüzecek ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Turumuzun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Buz Otel turumuza katılabilirler. (100 Euro) Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otelde buzdan yapılmış bar ve kilise kısmını da görüyoruz. Erimemesi için yapımında buz ve başka maddeler kullanılmış olan bu otel şubat ayından sonra eriyor ve her yıl yenisi inşa ediliyor. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

4.Day

Rovaniemi

Kahvaltının ardından misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ranua Vahşi Yaşam Parkı turumuza katılabilirler (100 Euro). Rovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan bu vahşi yaşam kampında yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunmaktadır. Kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazıları. Ardından da Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkanı ziyaret edecek ve turumuzu bitireceğiz. Turumuzun ardından rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1750 numaralı tarifeli seferi ile saat 17:50’de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER
Rovaniemi       4* Scandic Rovaniemi vb.      

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Rovaniemi   TK1749    09:40 – 13:10    4 sa 30 dk
Rovaniemi-İstanbul   TK1750    17:50 – 22:55    4 sa 05 dk

Call Center