Odessa Odessa - İstanbul 800 yıllık tarihi, bitmek bilmeyen gece hayatı, geniş caddeleri, tramvayları, troleybüsleri ve blok yapılarıyla Ukrayna'nın güzel kenti Odessa... Ekonomik Odessa Gezileri
1.Day

İstanbul-Odessa

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 14:00`da kontuar'da buluşmamızın ardından, Atlas  Hava Yollarının PS718 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:35`de Odessa'ya hareket ediyoruz... Yerel saat ile 18:00`de Odessa'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerleri görüp bol bol fotoğraf çekeceğiz... Bir zamanlar Tatarlar`ın ve Osmanlılar`ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi`nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700`lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800`lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova`dan sonra, Rusya`nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz`in İbiza`sı olarak adlandırılan ve Ukrayna`nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar`dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz`in değil, Doğu Avrupa`nın da en güzel şehirlerinden biridir. Turumuzdan sonra serbest zamanımızı değerlendiriyoruz... Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa`nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları yaptırılabilir. Geceleme, otelimizde.

2.Day

Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabilirler.


Shustov Konyak Fabrikası Turu (45 Euro)

Shustov Konyak Müzesi. Eski sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.

3.Day

Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.


Katakomplar Turu ( 50 Euro )
Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.

4.Day

Odessa-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz... Atlas Global  Havayolları KK7820 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 18:45`te İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20:25`te İstanbul`a varış. Turumuzun sonu. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Atlas Global Havayolları ile İstanbul - Odessa - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
 • Belirtilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Odessa şehir turu,
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu seyahat sigortası, 
 • KDV

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL,
 • İptal teminatlı sağlık sigortası,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Bagaj ücreti,
 • Ekstra turlar,
 • Müze girişleri,
 • Kişisel harcamalar.

 

Call Center