Panama-Kolombiya-Ekvator-Peru (Satışa Kapanmıştır) Panama - İstanbul Kurban Bayramı'nda Dünyanın mühendislik harikalarından Panama Kanalı, geçmişinin izlerini silmeye çalışan Kolombiya, İnka Uygarlığı Peru…
1.Day

İstanbul-Paris-Panama City

Turumuz saat 01:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 04:15’te Air France’a ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 07:00’de Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 13:40’da AF 474 sefer sayılı uçak ile Panama City’e uçuyoruz. Yerel saat ile 17:35’de varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Tüm gün dinleniyoruz. Geceleme Panama City’deki otelimizde.      

2.Day

Panama

Kahvaltımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde. 

3.Day

Panama

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası” turumuza katılabilirler. Panama Kanalı’nda büyük yolcu ve yük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunan adacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz ve alış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.       
Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu: 160 $  (Kişi başı)

4.Day

Panama-Bogota

Erken kahvaltımızın ardından Panama havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından öğle saatlerinde Bogota’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bogota şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. . İlk durağımız şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi olacak. Teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin manzarasını izleyeceğiz. Ardından Tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz.  Kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina, Adalet Sarayı gibi yerleri göreceğiz. Ardından dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni gezeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 

5.Day

Bogota

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamız tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.  Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.       
Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu: 95 $  (Kişi başı)

6.Day

Bogota-Quito

Kahvaltımızın ardından Quito uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uçuşun ardından Quito’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda eski şehir merkezine gidecek ve kolonyal bir mimariye sahip eski şehrin sokaklarını, XVII. Yüzyılda inşa edilen Hükümet Sarayı, Amerika kıtasının çevresindeki en büyük neo-Gotik bazilika olan Ulusal Yemin Bazilikası, Madrid'deki Escorial sarayının tam bir kopyası olduğu için "Andes 'Escorial" da denen San Francisco Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.  

7.Day

Quito-Lima

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası” turumuza katılabilirler. Tur bitimi Lima uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Lima’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lima otelimizde.      
Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası Turu: 80 $  (Kişi başı)

8.Day

Lima-Cuzco

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde. 

9.Day

Cuzco-Machu Picchu-Cuzco

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

10.Day

Cuzco-Lima-Paris

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolu ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a  ait AF 483 sefer sayılı uçak ile saat 18:10’da Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

11.Day

Paris-İstanbul

Yerel saat ile 13:35’te Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 22:50’de AF 1390 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz.

12.Day

İstanbul

Yerel saat ile 03:15’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Air France  Havayolları  ile İstanbul - Paris – Panama City gidiş // Lima –Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergileri,    
 • Panama Cİty-Bogota/Bogota-Quito/Quito-Lima/Lima-Cuzco-Lima ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,    
 • Panama’da 3 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama, 
 • Bogota’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,     
 • Quito’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,     
 • Lima’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,    
 • Cuzco’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,    
 • Panama City, Bogota, Quito, Lima ve Cuzco panoramik şehir turları,    
 • Macchu Pichu turu,   
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler,    
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,    
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • KDV.   

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),     
 • Öğle ve akşam yemekleri,   
 • Ekstra turlar,     
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,     
 • Kişisel harcamalar,    
 • Ek bagaj ücretleri.  

 

 

** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.**   

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır .

 

Panama Kolombiya Ekvator Peru X Large Paket (Opsiyonel)

 • 335 $ Yerine 315 $  

-Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası $ 160,00
-Tuz Katedrali (Zipaquria) $  95,00
-Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası Turu $ 80,00  

 

 

Konaklamalar:

 • Panama City Best Western Plus Zen 4* vb.
 • Bogota De La Opera Hotel 4* vb.
 • Quito – Quito Hotel 4* vb.
 • Lima – La Hacienda Hotel 4* vb.
 • Cusco – Sonesta Hotel Cusco vb.
Call Center