Portekiz Turu Lizbon - İstanbul

Kaleler, saraylar ve kiliseler biçiminde görkemli geçmişin kültürüyle harmanlanmış sofistike ve çağdaş bir mimari sunan ve karanın denize değdiği 
bir ülke olarak size unutulmaz anlar yaşatacak.
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
THY ile İstanbul – Lizbon / Porto – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş, Havalimanı vergileri,
Lizbon’da 2 gece ve Porto’da 2 gece olmak üzere toplam 4 gece oda + kahvaltı konaklama
Porto, Lizbon panoramik şehir turları,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Otel vergileri,
Aviero (tekne turu dahil) & Braga & Goimaraes turu
Obidos & Nazare & Fatima turu
Sintra, Cabo do Roca turu,
Türkçe rehberlik hizmetleri
Seyahat sağlık sigortası
Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Programda belirtilmeyen ekstra turlar 
Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri
Şoför Bahşişleri 
Vize Ücreti
Kişisel harcamalar
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
 

1.Day

İstanbul-Lizbon

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 05:15’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları‘nın TK1755 tarifeli seferi ile saat 08:15’te Lizbon’a uçuş. Yerel saat ile 10:20’de varışın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanından ayrılıyor ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda; Rossio Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Markiz de Pompal Meydanı, Jeronimus Manastırı ve Santa Justa Asansörü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

2.Day

Lizbon-Sintra-Cabo Do Roca-Lizbon

Kahvaltının ardından 19. yüzyılın romantik mimarisi ve şehir planlaması ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Sintra’ya hareket ediyoruz. Şair Lord Byron’un dünyadaki en güzel köy olarak nitelediği Sintra’da yer alan, masallara konu olan, özel bahçesi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Sintra Şehir sarayını geziyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak, Avrupa anakarasının Batı’daki en uç noktası kabul edilen Cabo do Roca (Roca Burnu)’yı; sonrasında ise Cascais adlı eski balıkçı kasabasını geziyoruz. Turumuzun ardından Lizbon’a geri dönüyoruz. Otelimize transfer ve serbest zaman.

3.Day

Lizbon-Obidos-Fatima-Nazare-Porto

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Porto’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Obidos & Nazare & Fatima turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Portekiz’in kutsal mekanı olarak bilinen Fatima, görülmeye değer sahiliyle, şirin bir balıkçı kasabası olan Nazare, iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos’u ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Porto’ya devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Porto Katedrali, Tarihi Şarap Mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından serbest zaman ve otelimize transfer

4.Day

Porto-Avıero-Braga-Goımaraes-Porto

Kahvaltının ardından Aviero (tekne turu dahil) & Braga & Goimaraes turunu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak panoramik Aviero şehir turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali’ni göreceğiz. Ardından Portekiz’in 3. Büyük şehri olan, aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan ve Portekiz’in dini merkezi sayılan Braga şehrini ziyaret edeceğiz. Son olarak 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan, Portekiz’in doğduğu şehir olarak kabul edilen, kendine has yapısını korumuş Goimaraes şehrini ziyaret edip turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

5.Day

Porto-İstanbul

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1450 seferi ile saat 11:00’da İstanbul'a hareket ve saat 18:40’da İstanbul'a varış.

Oteller
Lizbon        4* Hotel VIP Executive Art's vb.
Porto          4* Hotel Axis Vermar Conference & Beach Hotel vb.

Uçuş Detayları
İstanbul           Lizbon        TK1755        08:15 – 10:20         4 sa 55 dk    
Porto               İstanbul      TK1450        11:00 – 18:40         4 sa 35 dk

Call Center