Saraybosna Saraybosna - İstanbul Karanlık savaşın aydınlık yüzü Saraybosna... Vizesiz Ekonomik Saraybosna Gezileri..
1.Day

İstanbul-Saraybosna

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde uçuş saatinden 2,30 saat önce Pegasus kontuarı önünde başlıyor. Pegasus Hava Yolları ile Saraybosna Uluslar arası Havalimanı'na uçuşumuz başlıyor. Saraybosna Uluslar arası Havalimanı'na varışımız bagaj, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otelimize giriş. Üç büyük imparatorluğun tarihine şahitlik etmiş Saraybosna'yı keşfetme imkanı. Saraybosnaya varışımızın ardından Balkanların belki de en ünlü çarşılarından biri olan Başçarşıya hareket ediyoruz. Bizleri 3 ayrı döneme götürecek olan Başçarşı şehir turumuzda Osmanlı’ya, Avusturya-Macaristan'a ve Yugoslavya dönemine ait eserleri görme şansını elde edeceğiz. Bascarsi'da yürüyerek rehber eşliğinde bu turumuzu gerçekleştirdikten sonra Alija Izzetbegovic'in kabrine ziyaret. Savaş döneminde özellikle Bosna’nın lideri olarak tanınan ve Bosna’nın unutulmayacak lideri olan Aliya İzzebegovic'in kabri ziyareti sonrası serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize varış ve konaklama.  

2.Day

Saraybosna

Kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Mostar-Poçitel ekstra turuna  (45) katılabilirler. Bu turumuzda özel otobüsümüzle otelimizden hareketle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeğimizin yerel bir restoranda alınmasının ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Bildirilen saatte toplanma ve gezimizin ikinci durağı Poçitel'e hareket. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Day

Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirebilmeniz için serbest zaman.

4.Day

Saraybosna-İstanbul

Uçuş saatinden en az iki saat önce otelden ayrılış. Saraybosna Uluslarası Havalimanına gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları ile İstanbul'a hareket, yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğun ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - Saraybosna Uluslararası Havalimanı gidiş-dönüş ekonomi uçak biletleri,
  • 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,.
  • Seyahat sigortası,
  • KDV.

 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı (15 TL),
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • Kişisel harcamalar,
  • Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
  • Kişisel harcamalar.

 

Call Center