Sırlar Ülkesi Sri Lanka Kolombo - İstanbul

Hint Okyanusu’nda görkemli Budist tapınakları, muhteşem çay tarlaları ve doğal yaşantısı ile halen çözülememiş sırları barındıran mistik bir ülke Sri Lanka.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul–Kolombo–İstanbul arası ekonomi sınıfı uçuş,
 • Havalimanı vergileri,
 • Negombo’da 1 gece, Dambulla’da 2 gece, Nuwara Eliya’da 1 gece, Yala’da 1 gece ve Beruwala’da 1 gece olmak üzere toplamda 6 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
 • Programda belirtilen 6 adet öğle yemeği,
 • Programda belirtilen tüm şehir turları ve turlar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen Müze ve Ören yeri girişleri,
 • Şoför Bahşişleri.
1.Day

İstanbul-Kolombo

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 22:45’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları‘nın TK730 tarifeli seferi ile saat 02:10’da Kolombo’ya uçuş. Geceleme Uçakta

2.Day

Kolombo-Negombo

Yerel saat ile 15:10’da varışın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanından ayrılıyor ve konaklama yapacağımız balıkçı kasabası olan Negombo’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz.

3.Day

Negombo-Pinnawala-Dambulla

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ile birlikte Dambulla’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde önce 1975 yılında kurulmuş dünyanın ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret etmek için Pinnawala’ya uğruyoruz. Burada bebekken bulunmuş ya da yaralı halde bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izliyoruz. Ardından yola devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde aldıktan sonra Dambulla’nın altın tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Burası Sri Lanka’nın en iyi korunmuş mağara tapınağı olmakla beraber, mağara Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Turumuz sonrası Dambulla’da ki otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

4.Day

Dambulla-Polonnaruwa-Sigiriya-Dambulla

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket edip UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan iki önemli antik kenti ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. İlk ziyaretimizi Polonnaruwa’ya yapıyoruz. Burada muhteşem granit sütunları, kayaya oyulmuş Budha heykelini, dini yapıları ve saray kalıntılarını göreceğiz. Turumuzun ardından yol üzerinde öğle yemeğimizi alıp ikinci durağımız olan Sigiraya’ya varıyoruz. Kuruluşu M.Ö 477 yılına kadar dayanan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiraya Kaya Kalesi’ni ziyaret edip Dambulla’da ki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5.Day

Dambulla-Kandy-Nuwara Eliya

Kahvaltının ardından otelimizden hareket edip Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nın bulunduğu Kandy şehrine gidiyoruz. Tapınak 4. yüzyılda Budha’nın dişinin Sri Lanka’ya getirilmesinin ardından inşa edilmiş ve Sri Lanka’nın en önemli yapılarından biri haline gelmiştir. Tapınak ziyareti sonrası öğle yemeğimizi alıp Nuwara Eliya şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz boyunca Sri Lanka’nın muhteşem çay tarlalarının manzaraları eşliğinde 1900 metre rakıma çıkıyoruz. Burada çay fabrikasını gezip ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

6.Day

Nuwara Eliya-Yala

Kahvaltının ardından Yala Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alıyoruz. Ardından konaklama yapacağımız otele varış ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte akşam safarisi için otelimizden ayrılıyoruz. Safari turumuzda Yala Ulusal Parkı’nın vahşi yaşantısını göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

7.Day

Yala-Galle-Beruwala

Sabah erken saatte kahvaltımızı alıp doğal liman olması ve ilginç balıkçıları ile dikkat çeken Galle’ye doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bu şirin balıkçı kasabasını geziyor ve ardından Beruwala’ya doğru yola devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde.

8.Day

Beruwala-Kolombo-İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası başkent Kolombo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Kolombo şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK731 seferi ile saat 20:20'de İstanbul'a hareket.Geceleme ucakta.

9.Day

İstanbul

Yerel saat ile 04:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER
Negombo          4* Goldi Sands Hotel vb.
Habarana          4* Habarana Village by Cinnamon vb.
Nuwara Eliya     4* Blackpool Hotel vb.
Yala                   4* Cinnamon Wild vb.
Beruwala           4* Cinnamon Bey vb.        

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Colombo   TK730  02:10 – 15:10     10 sa 30 dk
Colombo-İstanbul   TK731  20:20 – 04:55     11 sa 05 dk

Call Center