Sömestre Beyrut Beyrut - İstanbul Ortadoğu'nun mücevheri... Küllerinden doğan bir kentin öyküsü...

**Ekstra Turlar Dahil**

 

FIYATA DAHIL OLAN HIZMETLER 

 • Middle Est Havayolları ile IST - BEYRUT / BEYRUT - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama,
 • Beyrut`da yapılacak olan şehir tanıtım turu,
 • Ekstra turlar,
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.

 
FIYATA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER 

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL,
 • Özel Sağlık Sigortası,
 • Öğle ve Akşam Yemekleri,
 • Müze Girişleri,
 • Kişisel Harcamalar.

 

 

1.Day

İstanbul-Beyrut

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Middles East Hava Yolları kontuarı önünde 04:00 buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Middle East Havayolları ile 07:25’ da Beyruta hareket. Beyrut yerel saati ile 08:15’de Beyrut Refik Hariri Havaalanına varis. Daha sonra panaromik şehir turu ve özel araçlarımızi ile otelimize transfer . Geceleme Otelde.

Lübnan Gecesi : 70 USD

2.Day

Beyrut Dog River-Jeita Grotto-Byblos-Harissa Tepesi-Jounieh

Sabah kahvatısının ardından , araçlarımız ile göreceğimiz yerler Dog River – Jeitta Grotto – Byblos -Harissa Tepesi – Jouniah .İlk olarak ‘’Dog River ‘’( Köpek nehri) olarak bilinen yere ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. ‘ Köpek nehri’ Jouniehin güney kıyılarından ülkenin iç kısmına doğru uzanır. Ülkeye gelen ziyaretçiler, yüzyıllar boyunca; Nebuchadnezzar ın çivi yazılı yazıtlarından Roma İmparatoru Marcus Aurelius Antoniusun latin yazıtlarından , British Led Desert Mountain Corps(1.Dünya Savaşında İngiliz Birliği) orduları tarafından bırakılan yazıtları görmeye gelirler.

Ardından turumuzda görülecek yer Jeita Grotto mağarası var.Bu mağara Dünyadaki en görkemli kireçtaşı mağarası olarak bilinir.Lübnan’daki en geniş mağaradır(9050 m uzunluğunda).İlk olarak 1835 te keşfedilmiştir, mağara Nahr al kalbın kaynağı olarak hizmet vermektedir.ardından beyrut simgesi olan Byblos kentini ziyaret ediyoruz , bir çok uygarlık zamanında ticaret kenti olarak bilinen Byblos tarihin esşsiz dokunuşunu hissediceksiniz alışveriş için kısa bir mola ve ardında Sonraki durağımız ise  ‘ Harissa Tepesi ‘Harissa , Lübnan Papal Nuncio da oturma yeri ve dindar seyyahlar için en önemli yerleşim yeri olarak bilinmektedir .Harissa Bakire Meryemin büyük heykeli ile ünlüdür,1908 de açılmış olup; Bölgede bir kaç mezhebin izlerini taşıyan 20 civarı kilise manastırı hâlen gün yüzündedir.Son olarak Turumuzun ardından Jounieh ziyaret ediyoruz. Jounieh modern binalara ve Beyruttan esinlenen şovlarla aktif gece hayatına

sahip yaşayan bir şehirdir.Alışveriş merkezleri, otelleri ve restaurantların kalitesi dünya çapında olup bu yerleri gün boyunca dolaşıp iyi zaman geçirebilirsiniz.Turumuzun ardından konaklama için otelimize transfer ve geceleme otelde.

Dog River – Jeitta Grotto – Harissa Tepesi – Jounieh turları fiyata dahildir.

3.Day

Beyrut Pigeon Rock&Downtown-Deir Al Kamar-Beiteddine-Moussa Castle

Sabah kahvaltısının ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.İlk görülecek yerler arasında Pigeon Rock ( Güvercin Kayalıkları ) ve Downtown ziyaret ediyoruz günün ilk saatlerinde keyifli ve neşeli bir şekilde essiz manzara ile jeolojik olarak nadir bir formasyonda olan Güvercin Kayalıklarının doğası sizin karşınızda sergilenecektir..ardından özel araçlarımız ile Chouf Mountainda tarihi sokakları, sarayları, taş basamakları ve bir çok yeri tarih kokan karakateristik dar sokaklarını keşfediyoruz. Ardından Der Al Qamarı ziyaret ediyoruz.Der Al Qamara geldiğinize açık hava müzesi esintisinin tadını yaşayacaksınız.Müzede Osmanlıya ait bir çok eser mevcut. Örnek olarak Osmanlı dönemine ait köy yaşantısı ve bunu simgeleyen resimler mevcuttur. son durağımıze Beit ed-Dine ; Emir Fakhreddine tarafından 18 yüzyılda inşaa edilip beyrutun simgesi haline gelmiştir. ziyaretcileri akın akın geldiği bu bölgede  bir çok orta birbirinden farklı tarihi rutuşları görebilirsiniz kısa bir fotoğraf molası ve turumuzun ardından.Geceleme için otelimize geri dönüş.

Şehir Turu & Pigeon Rock & Downtown

Deir Al Kamar-Beiteddine-Moussa Castle turları fiyata dahildir.

4.Day

Beyrut-İstanbul

Sabah kahvatısının ardından otelimizden ayrılıyoruz ardından serbest zaman ve havaalanına transfer. Yerel saat ile 14:40'da Middle East Havayolları tarifeli sefer ile İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor 17:30 ‘ da İstanbula varış ve turumuzun sonu.

 

SIK SORULAN SORULAR

 • Sağlık: Ülkeye girişlerde aşı zorunluluğu yoktur.
 • Vize: Beyrut'a seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları (tüm pasaport tiplerinde) turizm amaçlı seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
 • Uçuş Süresi: İstanbul - Beyrut direkt uçuş 2 saattir.
 • Para Birimi: Ülkenin para birimi Beyrut Poundudur. Amerikan doları yada Euro da geçerlidir. Visa, MasterCard ve American Express kartlarını da kullanabilirsiniz.
 • Telefon Kullanımı: Cep telefon hattınız uluslararası dolaşıma (roaming) açıksa kullanılmaktadır. Gittiğiniz ülkede cep telefonunuz otomatik olarak operatör seçecektir. Cep telefonunuzu çok sık kullanıyorsanız mevcut operatörünüzden yurtdışı kullanım paketleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.  
 • Elektrik: Elektrik 220/230 volttur. C tipi ikili ve D tipi üçlü prizler kullanılmaktadır. Ayrıca yanınızda dönüştürücü de bulundurmanızı rica ederiz.  
 • Alışveriş: Beyrutta hafta içi mağazalar 09.00 - 18.00 arası açıktır. Ayrıca pazar günleri uygun fiyatlara alışveriş yapabileceğiniz yerel pazarlar kurulmaktadır.

 

Call Center