Sri Lanka: Colombo, Kandy, Dambulla, Polonnaruwa Colombo - İstanbul Sigirya Kayalıkları, Sri Lanka’nın merkezindeki Kandy, Buda’nın dişini 280 yıldır özenle saklayan Kutsal Diş Tapınağı, Antik başkent Polonnaruwa, Dambulla Mağara Tapınakları, Göz alabildiğince yeşil bir ada ve uçsuz bucaksız çay bahçeleri…
1.Day

COLOMBO

Tercih edilen uçuşla Colombo’ya varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 

2.Day

COLOMBO - SİGİRYA KAYALIKLARI - SİGİRYA

Colombo kent gezisi: Parlamento Binası, Bağımsızlık Meydanı, Gangaramaya Tapınağı, Colombo çarşısı ve sokaklar. Sigiriya’ya hareket. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Sigirya Kayalıkları gezisi: Kral Kassyapa tarafından 5. yy’da  inşa ettirilmiş ve kraliyet kalesi olarak kullanılan kayalıklara tırmanış. Aslan kayası anlamına gelen Sigiriya Kayası deniz seviyesinden yaklaşık 477 metre yüksekte bulunmaktadır ve antik kent planlamasının en iyi korunmuş örneklerindendir.Otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 

3.Day

SİGİRYA - POLONNARUWA - SİGİRYA

Sri Lanka’nın antik başkenti UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Polonnaruwa gezisi: Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 

4.Day

SİGİRYA - DAMBULLA MAĞARA TAPINAKLARI - KANDY

Sri Lanka’nın en iyi korunmuş mağara tapınak kompleksinin bulunduğu Dambulla Mağara Tapınakları gezisi: UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan tapınaklarda irili ufaklı Buda heykelleri var. Öğleden sonra imparatorluk başkenti olan Kandy’e hareket. Varışın ardından Kutsal Diş Tapınağı gezisi: 280 yıldır Buda’nın tek dişini koruyan tapınakta günde 3 kere altın kılıfta sergilenen dişin görülmesi. Akşam saatlerinde otele yerleşme. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 

5.Day

KANDY -  PERADENIYA BOTANİK BAHÇESİ - KANDY

Kandy kent gezisi ve Peradeniya Botanik Bahçesi ziyareti. Sri Lanka’ya özgü bir çok bitkiyi yakından görme imkânı. Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama. 

Call Center