St Petersburg-Moskova St Petersburg - İstanbul

Rusya’yı hem yönlendiren hem de sekillendiren 2 onemli sehri keşfedecek, tarih açısından çok zengin bu ülkede tarih ve kültürün iç içe geçmiş sarayları ve müzelerinde keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – St. Petersburg gidiş / Moskova - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 4* otellerde St. Petersburg’da 3 gece, Moskova’da 2 gece olmak üzere toplam 5 gece oda kahvaltı konaklama 
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • St. Petersburg, Moskova panoramik şehir turları
 • St. Petersburg, Moskova arası ekonomi sınıfı tren bileti
 • Hermitage Müzesi turu
 • Peter & Paul Kalesi turu
 • Neva Nehri tekne turu
 • Peterhof Parkı ve Sarayı turu
 • Puşkin Çar Kasabası turu
 • Akşam yemekli Rus gecesi turu
 • Moskova Metrosu & Novodevici Mezarlığı & Arbat Caddesi turu
 • Kremlin turu
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti
 • Şoför bahşişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
1.Day

İstanbul - St Petersburg


İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 08:20’de buluşmanın ardından Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı 11:20 uçağı ile St.Petersburg’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:35’de St. Petersburg’a varıyoruz. Varışımızın ardından havalimanında bekleyen özel aracımız ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz St. Petersburg şehir turumuza başlıyoruz. Rus Çarı I. Petro tarafından kurulan St. Petersburg şehrinde Nevsky Caddesi, devrimin sembolü olan Aurora Gemisi, 2. Dünya Savaşı sırasında sığınak olarak kullanılmış ve günümüzde müze olan Kanlı Kilise, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Kazan Katedrali ve Singer Binası şehir turumuzda görülecek yerlerdir. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve geceleme otelimizde.

2.Day

St Petersburg

Kahvaltının ardından Hermitage Müzesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rus Çariçesi Büyük Katerina’nın koleksiyona olan merakı ile var olmuş, dünyanın en eski ve en büyük müzesi Rusya’nın doğuşundan, gelişimine ve daha birçok detaya yer verilmiş içinde 3 milyondan fazla esere ev sahipliği yapan Hermitage Müzesini gezme imkânı bulacağız. Tur sonrası Hermitage Müzesi’nden ayrılıp Peter & Paul Kalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Neva Nehri üzerine kurulan kaledeki katedral I. Petro tarafından 1703 yılında inşa ettirilmiş, şehrin en yüksek binası görülmeye değer görkemli bir yapıdır. Tur sonrası Neva Nehri üzerinde keyifli bir tekne turu gerçekleştireceğiz. Günün sonunda otelimize transfer ve serbest zaman.

3.Day

St Petersburg

Kahvaltının ardından Peterhof Parkı ve Sarayı turumuz için yola çıkıyoruz. Baltık denizi kıyısında bulunan, I. Petro’nun 1700’lü yılların başında yaptırdığı yazlık sarayda heykeller, çardaklar, özellikle dönemin en ilgi çekici çeşmeleri ile görsel zenginlik katmaktadır. Bu müthiş sarayı ziyaret ettikten sonra Puşkin Çar Kasabası’na doğru hareket ediyoruz. 18. yüzyılın başlarında inşa edilmiş olan bu saray 2. Dünya savaşı sırasında neredeyse yerle bir edilmiş, ardından uzun yıllar süren restorasyon çalışmaları ile müzeye çevrilmiştir. Tavanları 3 boyutlu figürlerle resmedilmiş olan bu müze çok geniş olmasına rağmen odaların numaralandırılarak oturtulmuş olan sistemi ile çok rahat gezebilme imkânı sağlanmış. Çar ailesi tarafından inşa ettirilen ve Puşkin’in eğitim gördüğü okulu içinde bulunduran saray aynı zamanda Çarlık sarayı olarak da anılmaktadır. Gezimi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam rehberimizin belirleyeceği saatte Rus Gecesi turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzda Rusya’nın en güzel restoranlarından birinde yemek eşliğinde sunulan muhteşem dans koreografilerini izleme imkânı bulacağız. Gecenin bitiminde otelimize transfer.

4.Day

St Petersburg-Moskova

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimiz tamamlayarak St.Petersburg terminaline transferimiz gerçekleşiyor. Hızlı tren ile Rusya’nın başkenti ve nüfus açısından en büyük yüz ölçümü olan Moskova’ya hareket ediyoruz. Moskova’ya varışımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda Moskova’nın kalbi olan ve tarihteki birçok olaya tanık olmuş Kızıl Meydan, her bir kubbesi ile zaferi temsil eden Aziz Vasil Katedrali, Moskova’nın en eski kısmı olan ve şu anda Cumhurbaşkanlığı külliyesi olarak kullanılan Kremlin, 120 yıllık alışveriş merkezi olan GUM, Moskova Tarih Müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.

5.Day

Moskova

Kahvaltının ardından rehberimiz ile birlikte Moskova Metrosu & Novodevici Mezarlığı & Arbat Caddesi turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Komünist işçileri, birçok ünlü mimarlar, ülkedeki askerler ve mahkumlar da işçilere yardım ederken, halkın yanı sıra Dünyanın dört bir yanından gelen kadınlar ve erkeklerin metro istasyonunun inşaatına emek vermiş ve Sovyet mimarisinin eşsiz bir örneğini ortaya koyan Dünyanın en büyük metrosunu görmemizin ardından Rusya’nın en önemli manastırlarında biri olan ve Nazım Hikmetin mezarının da burada bulunduğu Novodevici Mezarlığını görüyoruz. Sanat sokaklarını andıran sadece yayalara ait tarihi 15. Yüzyıla kadar uzanan Arbat sokağını baştan sona gezeme imkânı ile burada bulunan restoranlarda Rus mutfağının en güzel örneklerini tadabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.

6.Day

Moskova-İstanbul

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve çıkış işlemleri sonrası Kremlin turumuzu gerçekleştirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Rus Çarlarının devrim öncesinde Moskova’da kaldığı sarayda Çarlara ait mücevherler, mobilyalar ve diğer eşyalar da sergilenmekte. Günümüzde Rusya'nın bir simgesi durumuna gelen Büyük Kremlin Sarayı, 14. yüzyılda tasarlanan, 700’den fazla oda ve aynı zamanda içerisinde birçok kilise ve katedral bulunan görkemli bir yapıdır. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:20`de İstanbul`a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul`a 23:25`de varış ve turumuzun sonu.

Oteller
St. Petersburg 4*
Moskova 4*

Uçuş Detayları
İstanbul          St. Petersburg        TK401        11:20 – 14:35         3 sa 15 dk    
Moskova        İstanbul                   TK416        20:20 – 23:25        3 sa 05 dk    
 

Call Center