Turistik Doğu Ekspresi'yle Yılbaşı'nda Kars Kars - İstanbul Yılbaşı'nda Ermenistan sınırının sıfır noktası Ani Harabeleri, Baltık mimarisi yapılarıyla Kars kent merkezi, Atlı kızaklarıyla ünlü Çıldır Gölü ve Sarıkamış'ta Kayak İmkanı...
1.Day

İstanbul-Ankara-Kars

Pendik ya da Söğütlüçeşme Tren Gar’ında buluşma. Yüksek hızlı trenle 12.00’da Ankara’ya hareket. Saat 15.00’da Ankara’ya varış. Turistik Doğu Ekspresi’ne biniş işlemleri sonrası 16.55’te Kars’a hareket. (Akşam yemeği için trende yemekli vagon bulunmaktadır.) Trende yataklı vagonda konaklama.

2.Day

İliç(Kemaliye)-Erzincan-Erzurum

Sabah tahmini saat 06.05’de İliç’e varış. Tren bu istasyon da 3 saat duracaktır. Dileyen misafirler Kemaliye’de yer alan 9 km uzunluğundaki ve dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan Karanlık Kanyon’a gidebilirler. (Hava koşullarının uygun olmaması sebebiyle kanyon da tekne turu yapılması mümkün değil fakat kanyon ve çevresi karadan görülüp fotoğraf çekme imkanınız olacaktır.) Ya da alternatif olarak Kemaliye şehir merkezsi gezisi yapılıp, kahvaltı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Saat 09.00’da trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak saat 11.00’da Erzincan’a varış. Tren bu istasyon da 2 saat 40 dakika duracaktır. Dileyen misafirler Girlevik Şelakesi, Altıntepe ve Ekşisu gezilerini yapabilirler. Ya da alternatif olarak merkezde bulunan Bakırcılar Çarşısı’nı gezebilir ve öğle yemeği ihtiyacını karşılayabilirler. Saat 13.35’de trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak 17.33’de Erzurum’a varış. Tren bu istasyon’da 2 saat 40 dakika duracaktır. Dileyen misafirler Çifte Minare, Kongre Binası, Kümbet Cami, Ulu Cami gezilerini yapabilirler ayrıca akşam yemeği ihtiyacını meşhur Cağ Kebabı yiyerek giderebilirsiniz. Saat 20.00’da trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak saat 23.30 civarında Kars’a varış. Sarıkamış oteline transfer ve konaklama. 

3.Day

Sarıkamış Kayak Merkezi-Kars

Kahvaltının ardından dünya da Alpler’den sonra sadece Sarıkamış kayak merkezinde bulunan Kristal kar sebebiyle Türkiye’nin en kıymetli kayak merkezinde tüm gün serbest zaman ve kayak imkanı. Akşam saatlerinde Sarıkamış Kayak Merkezi’nden ayrılıp Kars Merkez’de ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4.Day

Kars-Boğatepe-Kars

Kahvaltının ardından 2300 metre yüksekte bir yaylada kurulmuş Boğatepe Köyü’ne hareket. Bölgede yaşayan Malakanların  Kars ve çevresine kazandırdıkları peynir ve peynir çeşitleri hala geleneksel yöntemlerle üretiliyor. Zavot adını verdikleri küçük mandıralarda üretilen peynir tadımı ve Zavot Eko Müzesi’nin gezilmesi. Öğle yemeği (ekstra) için Kars’a dönüş. Öğle yemeğinin ardından Kars gezisi: Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Havariler Kilisesi (Kümbet Camisi), Fethiye Camisi ve Osmanlı ve Rus dönemlerinden kalma eski yapılar. Kars Kalesi gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

5.Day

Kars-Ani Harabeleri-Çıldır-Kars

Kahvaltının ardından tarihi İpek Yolu üzerinde olması nedeniyle oldukça büyük öneme sahip olan Ani Harabeleri’ne hareket. Ermenistan sınırının sıfır noktasında bulunan harabelerde görülecek yerler: Surların ana giriş kapısı Aslanlı Kapı, Sultan Alparslan’nın fethi ile ilgili kitabe, Fethiye Cami, bir ayağı Türkiye’de diğer ayağı Ermenistan’da bulunan Arpaçay üzerine kurulmuş İpek Yolu Köprüsü, Büyük Katedral, Ebul Manuçehr Camisi, Tigran Honentz (Aziz Krikor) Kilisesi, Ateşgede, Selçuklu Kervansarayı, Genç Kızlar Manastırı, Abugamrentz Pahlavuni Kilisesi, Aziz Pırgiç Kilisesi ve Gagik Kilisesi. Öğle yemeği (ekstra) için Çıldır Gölü’ne hareket ve Çıldır Gölü gezisi. Hava şartlarının uygun olması durumunda esktra olarak kızaklarla göl üzerinde gezi imkanı. Kars’ dönüş. Kars Kalesi gezisi. 
Dileyen misafirler için Kars Merkez de Yılbaşı Gala Yemeği. (Kişi başı 300 TL). Konaklama otelde.

6.Day

Kars-Iğdır-İstanbul

Kahvaltının ardından Kars’ta alış veriş yapmak isteyenler için serbest zaman. Ardından Iğdır’a transfer. Iğdır’da şehir gezisi ardından Iğdır Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK 2719 sefer sayılı uçuşuyla saat 16.05’te İstanbul’a hareket. Saat 18.50’de İstanbul Hava Limanı’na varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren bileti, 
 • Ankara-Kars Doğu Ekspresi yataklı vagon tren bileti, 
 • Türk Hava Yolları’yla Iğdır-İstanbul tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti, 
 • Sarıkamış Kayı Snow Otel'de 1 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Kars Park Otel’de 3 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Özel araçla tüm transferler, 
 • Müze ve ören yeri girişleri, 
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti, 
 • Lösemili Çocuklar için adınıza yapılacak olan bağış,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler, 
 • Program da ekstra olarak belirtilen kalemler,
 • Kişisel harcamalar. 
Call Center