Venedik(3) & Hallstatt(1) & Prag(3) VENEDİK - İSTANBUL Venedik,Hallstatt,Prag
1.Day

İSTANBUL-VENEDİK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 09:30’da hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1781  sefer sayılı uçuşu ile  11:50’te Venedik’e hareket ve saat 13:15’te Venedik’e varıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ferrara turuna katılabilirler (45 Euro). UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’da şehir turu yapıyoruz. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  

2.Day

VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan *Venedik Kombi ve Gondol turuna (65 Euro) katılabilirler. Özel Tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hem hal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu ve bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından San Marino' ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Dünyanın süregelen en eski ve avrupanın Vatikan ve Monaco' dan sonra en küçük 3. devletlerinden biri olan San Marino kalelerle çevrili eski şehir merkezi, ülkenin sembolü olan üç kule görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Tur sonrası Venedik’te serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano & Burano adalar turuna katılabilirler (45 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Day

VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milano & Verona turuna katılabilirler (85 Euro). Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

4.Day

VENEDİK-LJUBLJANA-BLED-HALLSTATT

Sabah kahvaltısının ardından Bled & Ljubljana turunu gerçekleştiriyoruz. Ljubljana turunda göreceğimiz yerler arasında; Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanını yer almaktadır. Bled,  Avrupa’ nın en güzel 10 köyü listesine girmiştir ve  buz devrine ait Bled Gölü ile ünlüdür. Bu onu büyük bir turistik cazibe yeri yapar. Tur bitiminde Hallstatt otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Day

HALLSTATT-CESKY KRUMLOV-PRAG

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Hallstatt şehir turu yapıyoruz. Hallstatter gölü kıyısındaki bu şirin yer, sizi gördüğünüz anda etkisi altına alacak. Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve her köşesi size yaşam ilhamı verecek olan köy; zengin tarihi ve gelenekleri sayesinde geniş bir kültürel ve sportif etkinlik yelpazesine sahiptir. Eşsiz manzarası, nefes kesen dağları ve doğal güzellikler arasında serbest zaman ve fotograf molası veriyoruz. Yol üzerinde Cesky Krumlov turunu gerçekleştiriyoruz. Cesky Krumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan, Ortaçağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Efsaneler gece turuna katılabilirler (25 Euro). Orta Avrupa’nın gotik kraliçesi olan Prag, Çek dilinde Altın kent, şehirlerin anası ve Avrupa’nın kalbi gibi isimlerle anılmaktadır. Şehrin gündüz büründüğü sakinliğin aksine gece hayatında şehrin enerjisini yaşayacağımız ve efsanevi hikayelerinin anlatılacağı gezimiz sırasında, Prag’ın zarif, romantik ve tarihi sokaklarını keşfedeceğiz. Prag’ın efsaneleşmiş İkonlarını, muhteşem gece ışıkları ile fotoğraflama şansı bulacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

6.Day

PRAG

Sabah kahvaltısının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Prag Şaheserleri ve Vltava tekne turuna katılabilirler (55 Euro). Alan Levy’nin‘’Hayatımın mucizesi, her sabaha 21’inci yüzyılın Prag’ında uyanmak’’ dediği gibi turumuza Vltava tekne turumuz ile başlıyoruz. Charles köprüsünden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından geçerken Orta Çağ’da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz için hareket.Doğa ile iç içe olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugüne hizmet veren fünikülerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapılan Petrin Gözlem Kulesinden,dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair KarelHynenchMacha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olanSt.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charlesadına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Day

PRAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Karlovy Vary turuna katılabilirler (65 Euro). Kaplıca ve festivaller ile ünlü ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Karlovy Vary’de keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Çek cumhuriyetinin en önemli ve Dünyaca ünlü kaplıcalara sahip turistik şehirlerinden biri olan Karlovy Vary; Mustafa Kemal Atatürk, Karl Marx, Sigmund Freud, Hitler, Beethoven ve Mozart gibi bir çok ünlü ismin uğrak yeri olmuştur. İmparator Karl IV. tarafından kurulan şehrin ismi ‘’Kralın Banyosu’’ anlamına gelmektedir. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan; Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatını bulabilecekleri, Çek Gecesi turuna katılabilirler (55 Euro). Geceleme otelimizde.Geceleme otelimizde.

8.Day

PRAG-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Prag Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1772 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:35’te  İstanbul’a hareket. Saat 18:20’de varış ve turumuzun sonu.

*Hallstatt konaklamaları Schladming, Obertraun, Mittertal  bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
 **Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
***  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
***İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir. Bağlantı imkanı 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir. 
Gruplarda bağlantı kampanyası geçerli değildir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.
*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

Prag Efsaneler gece turuna (25 Euro) + Prag Şaheserleri ve Vltava tekne turu (55 Euro) + Karlovy Vary turu (65 Euro)

Venedik Kombi ve Gondol turuna (65 Euro) + Murano & Burano turu (45 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 255 euro yerine, 200 EURO

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER
 Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Venedik (VCE) / Prag (PRG) – İstanbul (IST) ekonomi sınıf uçak bileti, 
 Alan/otel/alan ve  şehirler arası özel  transfer, 
 Programda belirtilen 3* & 4* vb. otellerde oda kahvaltı konaklama,
  Hallstatt, Ljubljana & Bled, Cesky Krumlov panoramik şehir turları, 
  Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri.
 Türsab zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER
 Vize Ücreti ve servis bedeli  ( 120 Euro ) 
 Seyahat sigortası  ( 10 Euro. - 65 yaşa kadar) 
 Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL ) 
 Kişisel harcamalar 
 Müze ve ören yeri girişleri

 

 

Call Center