Yılbaşı'nda Lapland Rovaniemi - İstanbul Adını Roma’nın Şafak Tanrıçası Aurora ve Kuzey Rüzgarı Boreas’tan alan dünyanın en görkemli doğa olayı Kuzey Işıkları, Avrupa’nın sessiz ve el değmemiş bölgesi Lapland.

YILBAŞINDA LAPLAND

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETLERİ

 • Lapland Large Paket (Opsiyonel)

 Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli) 300,00 €

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 1 Saat 125,00 €  

 

425 € Yerine 400 € (Yetişkin)  
325 € Yerine 300 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk) 

 

 • Lapland X Large Paket (Opsiyonel)

Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli) 300,00 €

Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 1 Saat 125,00 €
Moomin Snow Castle Turu 45,00 €

 

470 € Yerine 440 € (Yetişkin)  
360 € Yerine 340 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)  

1.Day

İstanbul-Rovaniemi-Tornio

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.10’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.40’da Freebird Havayolları’nın özel sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.50’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Moomin Snow Castle turuna katılabilirler.  Serbest zamanın ardından Tornio’daki otelimize hareket ediyoruz.  Konaklama Tornio’daki otelimizde.  
Moomin Snow Castle Turu:  Yetişkin:  45 € kişi başı , Çocuk (00-12 Yaş): 35 €/kişi başı  
Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.  
Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil) 

2.Day

Tornio

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Tornio’daki otelimizde.  
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 300 €/kişi başı / 4-12 Çocuk: 240 €/kişi başı.  

3.Day

Tornio

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için Kemi’ye yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş Baltık Denizi’nin üzerinde sürüş deneyimi yakalayacağınız Konaklama otelimizde.  
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 1 Saat (1 araçta/2 kişi) Yetişkin: 125 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 85 €/kişi başı  
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler) 

4.Day

Tornio-Rovaniemi-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 12.35’de Freebird Havayolları’na ait özel sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 17.45’te Atatürk Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Freebird Havayolları özel seferi ile İstanbul–Rovaniemi gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,   
 • Seçilen otelde 3 gece oda/kahvaltı konaklama,
 • Santa Claus Köyü Turu,    
 • Tur boyunca termal kıyafet dâhil,    
 • Meydan’da yılbaşı kutlaması,  
 • Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler,   
 • Seyahat süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),  
 • Vize ücreti,
 • Ekstra turlar,    
 • İptal teminatlı seyahat sigortası, 
 • Kişisel harcamalar.
Call Center