Zanzibar-4 Yıldızlı Otelde Konaklama ZANZİBAR - İSTANBUL
1.Day

İSTANBUL-DUBAİ-ZANZİBAR

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 00:00 gece yarısı buluşuyoruz. Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 754 sefer sayılı uçuşu ile 02:00’da Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07:20’de varışımızda aktarma uçuşumuzun saatine kadar serbest zaman. Dilerseniz değerli vaktinizi en güzel şekilde değerlendirmek; Dubai’nin ikon haline gelmiş yapılarını görmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan ‘’Dubai iconları’’ turuna katılabilirler (45 Euro). İlk açılışından beri oldukça popüler olan içerisinde Ski Dubai’nin (kayak merkezi) de olduğu Mall of the Emirates alışveriş merkezi görülecek, şeyhin otellerinin arasında kalan Antik kapalı çarşı Souk Madinat Jumeirah görülüp, Dubai’de ikon haline gelmiş Dubai Marina, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab, ünlü Jumeirah Plajında ve Sheikh Palace da fotoğraf molası, Palmiye Adası ve Dubai’yi iki bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülüp, perakende mağaza ve restoranlar ile harika bir yürüyüş alanı olan içerisinde ‘’Hareem Al Sultan The Exhibiton’’ Muhteşem Yüzyıl sergisi olan City Walk panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde havalimanına transfer. Flydubai Havayollarının FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.45’de Darusselam’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:50’de Daresselama’a varışımızda pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, uçak değiştirerek 20:35’de Zanzibar’a haraket ediyoruz. 21:35’de varışımızda özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Odalara yerleşmenin ardından dinlenmek üzere serbest saatler.

2.Day

ZANZİBAR

Sabah kahvaltı sonrası günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu ederseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Baharatlar ve Şehir turuna katılabilirler. (40 Euro) Otelimizden özel araç eşliğinde baharatları ile ünlü Kizimbani’ye doğru baharatları tanımak üzere hareket ediyoruz. Eski İran hamamlarının kalıntılarınında bulunduğu Unguja bölgesinde yer alan bölge, mandalina ağaçları, mango ve birçok tropikal meyve ile envai çeşit baharatların yetiştirildiği kahve, kakao, kauçuk, şekerkamışı gibi, sanayide kullanılan kimi bitkilerin geniş ölçüde yetiştirildiği tarımsal plantasyonları ile ünlü. Bir çok baharat ve bölgeye özgü meyvenin tadına bakacak, ve üretimi hakkında bilgi sahibi olacağız. Aynı zamanda yerel olarak yapılan parfüm ve yağların en uygun fiyatlara satın alındığı bölgede dilerseniz alışveriş yapma imkanımızında olacak. Ardından şehir merkezi Stone Town’ a (Taş Şehir) geçiyoruz. Burada yapacağımız turumuz esnasında Yerli halkın taze sebze ve meyveleri takas yaptıkları Zanzibar’ın renkli pazarını görecek, otler ve baharatların baş döndürücü aroması arasında 1874 yılında inşaa edilmiş Katedrale doğru ilerliyoruz. Katedral, Zanzibar Müzesi, Tippu İpucu Evi'ne ve eski İngiliz Kulübü turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimiz otelimize transfer. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. 

3.Day

ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktiviteleriniz için serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Jozani Ormanı ve Yunus Gözlem turumuza katılabilirler. (70 Euro) Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından bir balıkçı kasabası olan Kizimkazi balıkçı kasabasına doğru hareket ediyoruz. Adanın güney ucunda bulunan bölgede yapacağımız tekne turu esnasında, ev sahipliği yaptığı, şişe burunlu ve kambur yunusları görme imkanımız olacak. Tur bitimi Jozani Ormanına doğru hareket ediyoruz. İnşaat ve tarım alanları için ormanlarının çoğu kaybedilmiş durumda olan Zanzibar’da koruma altına alınmış olan Jozani Ormanı 44 kilometrekarelik bir alana yayılmış orman adanın yaklaşık olarak % 3ünü kaplamaktadır. Sadece Zanzibar adasında bulunan,  Kırmızı kolobus maymunları, 50’yi aşkın kelebek türü ile 100’den fazla ağaç türünün bulunduğu ormadan, mangrove bataklığı ve doğal mercan bezlerini görme imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

4.Day

ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz kişisel aktivitieleriniz için serbest. Hint okyonusunun kıyısında deniz kum ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

5.Day

ZANZİBAR

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Safari turumuza katılabilirsiniz. (80 Euro) Özel aracımız ile Fumba kasabasına doğru hareket ediyoruz. Fumba’dan bineceğimiz tekne ile Menai körfezine doğru hareket ediyoruz. Yunuslar ile ünlü bu körfezde geçirceğimiz zamanın ardından Sandbank (Kum Sandığı) bölgesinde duraklıyoruz. Burada şnolker ile dalış yapıp bölgenin en iyi iki rezervini gözlemleyeceğiz. Ardından Kwale Adasına geçip, bizleri bekleyen öğle yemeğimizi muhteşem deniz ürünlerinden oluşan açık büfe yemekler eşliğinde alıyoruz. İçeceklerinzinde sınırsız olarak sevis edildiği bu güzel öğle yemeğinin ardından Ngalawa adı verilen kanolarla bölgeye özgü doğal güzellikleri keşfediyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. 

6.Day

ZANZİBAR-DUBAİ-İSTANBUL

Otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Erken saatlerde Zanzibar havalimanına transfer. Pasaport ve bilet işlemlerinin ardından  Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 675 sefer sayılı uçuşu ile 09:05’de Dubai’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09:50’de varışımızda bekleme süremizin ardından, Fly Dubai Hava Yolları’nın FZ 751 sefer sayılı uçuşu ile 20:50’de İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. 

7.Day

İSTANBUL

Yerel saat ile 00:45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hoş geldiniz.

Karanfilden, hint cevizine, tarçından, karabibere kadar mutfağımızdaki birçok tadın vatanı olan Zanzibar adası, bitki örtüsü, el değmemiş kumsalları, muhteşem denizi ve bitki örtüsü ile Hint Okyonusu’nun Afrika ile buluştuğu kıyılardaki rüya bir ada...
FLASH PROMOSYON
Zanzibar (5)
Fly Dubai Tarifeli Seferli ile 
17, 24 Nisan & 01, 08, 15 Mayıs & 11, 18, 25 Eylül, 02, 09, 16, 23 Ekim 2017 Hareket 5 gece
Dubai Vizesi (100 Euro) + Dubai iconları (45 Euro) : 145 Euro yerine 99 Euro
(Kayıt esnasında acente yetkilisine ödenir)

 

 

GEREKLİ BİLGİLER
Para Birimi    : Tanzanya Şilini
Dil        : Resmi Svahili, İngilizce dir.
Telefon    : Ülke kodu +255. 
Saat Dilimi    : Türkiye ile aynı saat dilimde bulunmakta olup, saat farkı bulunmamaktadır.
Vize        : Türk Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 Fly Dubai Hava Yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – ZANZİBAR (ZNZ) –  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti, 
 Seçilen otellerde 5 gece yarım pansiyon ve ya oda kahvaltı konaklamalar, 
 Otel vergileri & Turist şehir vergileri, 
 Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 
 Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 Vize ücreti ve servis bedeli (85 Euro ) 
 İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)  
 Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri, 
 Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL 

Call Center