Edirne, Belgrad, Sofya ve Filibe - İstanbul Yurtdışına Gitmeyen Kalmasın! Daha ucuzu yok!
1.Day

İSTANBUL - EDİRNE - BELGRAD

Akşam saat 13.00’da Kadıköy Evlendirme dairesi otobüs kalkış noktası, 13.30’da Mecidiyeköy Bambi kafe, 14.00’da Bakırköy Ömür Plaza otobüs kalkış noktalarından Edirne’ye hareket. Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ziyareti ve panaromik Edirne gezisi. Edirne’nin meşhur ciğerini yemek için kısa bir molanın (ciğer ve bir içecek ikramımızdır) ardından Kapıkule sınır kapısına hareket. Pasaport işlemlerinden sonra gece yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Day

BELGRAD

Öğlen saatlerinde Belgrad’a varışımızın ardından şehir turunda Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Cami, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme, geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek müzikli ve eğlenceli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda hem Sırp mutfağını yakından tanıma, hem de Balkan ezgileri eşliğinde keyifli bir gece sizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz, sabahın ilk ışıklarına kadar Belgrad’ın meşhur gece hayatında keyifli zaman geçirebilirler.

Ekstra Sırp Gecesi Turu: 50 Euro (Fiks menü yemek ve limitli alkollü veya alkolsüz içecek dahildir.)

3.Day

BELGRAD - ZEMUN - TITO'NUN MEZARI - VOYVODINA - KARLOFÇA - NOVİSAD 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tam gün öğle yemekli ekstra Zemun – Tito’nun mezarı - Voyvodina - Karlofça - Novisad Turuna katılabilirler. Öncelikle Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren, eski Yugoslavya devlet başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ve savaş sonrası yeniden inşa edilen Sava Nehri’nin batısındaki Zemun şehrini ziyaret edeceğiz. Ardından geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını gezeceğiz.  Şehir Meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi, 1699 yılında Karlofça anlaşmasının imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a hareket. Petrovaradin Kalesi, özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Belgrad’a dönüş. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzeneyeceği Sava Nehri’nde tekne turu ve Belgrad Gece turuna katılabilirler. Bu gezimizde rehberimiz eşliğinde ışıklar altında Belgrad Şehri’ni görüp, ünlü Knez Mihailova caddesinde Belgrad’ın meşhur gece hayatına karışacağız. Tur sonrası otelimize transfer.

Ekstra öğle yemekli Zemun – Tito’nun mezarı - Voyvodina - Karlofça – Novisad Turu: 80 EUR (Kişi Başı)

Ekstra Tekne turu ve Belgrad Gece Turu: 45 EUR (Kişi Başı)

4.Day

BELGRAD - SOFYA - PLOVDIV (FILIBE) - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Sofya’ya hareket ediyoruz. Sofya’ya varışın ardından panoramik Sofya turu. Bu turumuzda; St Nedelya Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandr Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır.  Burada vereceğimiz molamızın ardından Filibe’ye devam ediyoruz. Plovdiv (Filibe) 8000 yıllık tarihiyle, Avrupa’nın sayılı en eski ve tarih kokan şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Makedonya, Trakya ve Roma Krallıkları dönemlerinde hep isim değiştirtirerek anılmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Filibe” adını almıştır. Plovdiv’e varışımızın ardından göreceğimiz yerler arasında; Türk - İslam kültürünü yansıtan eserleri ve Bizans, Yunan ve Osmanlı izlerini görme fırsatı yakalayacağız. Cuma camii, Sveta Bogoroditsa kilisesi, Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv göreceğimiz başlıca eserlerin başında gelmektedir. Asırlık Lezzet olan Meşhur Filibe köftesini tatmanız için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, gece yarısından sonra, sabaha karşı saatlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • Son Model Lüks otobüslerimizle ulaşımlar,
 • 3* ve 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler,
 • Edirne, Belgrad, Sofya, Filibe panoramik şehir turları,
 • Edirne’de meşhur tava ciğeri ve bir içecek,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • KDV.

   

  Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Vize Ücreti,

 • Sağlık ve vize sigortası,

 • Yurtdışı Çıkış Harcı,

 • Tüm otel ekstraları, 

 • Ekstra Turlar,

 • Şöfor, hizmet ve lokal servis bahşişleri,

 • Öğle ve akşam yemekleri,.

Call Center