Balkanların Kalbi: Belgrad Belgrad - İstanbul Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda, güçlü tarihi, yemyeşil doğası, sıcakkanlı insanları ve renkli kültürüyle Belgrad keşfedilmeyi bekliyor...
1.Day

İSTANBUL - BELGRAD

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 04:40'da buluşma. Saat 07:40'da Türk Havayolları’nın TK 1081 sefer sayılı  uçuşuyla Belgrad'a hareket. Yerel saatle 08:20'de varış. Belgrad kent gezisi: Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, Mihalijova Sokağı, Skadarlija Sokağı, St. Sava Kilisesi ve Cumhuriyet Meydanı. Dileyen misafirlerimiz için akşam yemekli Sırp gecesi. Otelde konaklama. 

2.Day

BELGRAD - SREMSKI KARLOVCI - PETRO VARADIN - NOVI SAD - BELGRAD

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Novi Sad - Sremski Karlovci gezisi: 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonucunda Osmanlı Devleti ile Avusturya, Macaristan, Venedik ve Polonya arasında imzalanan Karlofça Anlaşması’nın imzalandığı Sremski Karlovci kasabası, anlaşmanın imzalandığı mekân, Dört Aslan Çeşmesi, Ortodoks ve Katolik kiliselerinin görülmesi. Yol üzerinde Petro Varadin Kalesi ziyareti. Belgrad Kapısı, Sat Kule, Yukarı Şehir, Uzun Kışla be Leopold Kapısı’nın göülmesi. Yerel bir lokantada öğle yemeği. Novi Sad’a varış ve kent gezisi: Özgürlük meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna Sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog. Belgrad’a dönüş. Otelde konaklama.

3.Day

BELGRAD - ZEMUN  - AVALA - BELGRAD

Tam gün serbest zaman. Dileyen misafirleriniz için Tito’nun Mezarı, Zemun ve Avala gezisi: 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun Anıt Mezarı ziyareti. Ardından Zemun gezisi: Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun Parkı’nın görülmesi. Avala’da kısa bir mola. Belgrad’a dönüş. Otelde konaklama. 

4.Day

BELGRAD - İSTANBUL 

Havalimani transfer saatine kadar serbest zaman. TK 1084 sefer sayılı uçağı ile saat 20:20'de İstanbul'a hareket. Yerel saatle 23:05’de varış. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları’yla İstanbul - Belgrad - İstanbul  gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Şehir merkezinde 3 gece oda-kahvaltı konaklama, 
Panoramik kent gezisi, 
Havalimanı transferleri, 
Türkçe rehberlik hizmeti, 
Seyahat güvence paketi, 
KDV.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Akşam yemekli Sırp gecesi (45 EURO), 
Novi Sad, Sremski Karlofça gezisi ve öğle yemeği (60 EURO),
Tito Mezarı, Zemun ve Avala gezisi (60 EURO), 
Öğle ve akşam yemekleri ve tüm içecekler, 
Yurtdışı çıkış harcı, 
Bahşişler, 
Kişisel harcamalar.

Call Center