Kenya'da Safari Zanzibar'da Okyanus Nairobi - İstanbul

Modern dünyadan uzakta vahşi doğanın ve hayatta kalma mücadelesinin çarpıcı örneklerini deneyimleyeceğiniz macera dolu bir tur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Nairobi / Zanzibar – İstanbul arası Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Yerel Havayolları ile Nairobi – Zanzibar ekonomi sınıf uçak bileti,
 • 4*-5* oteller ve Safari Lodge larda 6 gece konaklama (Uçuş sonrası misafirlerimize küçük bir dinlenme molası),
 • Programda belirtilen 6 adet öğle yemeği ve 6 adet akşam yemeği,
 • Masai Köyü ziyareti,
 • Programda belirtilen tüm safari ve turlar,
 • Programda belirtilen tüm milli park girişleri,
 • Günlük kişi başı 1 lt. su,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL),
 • Havalimanı vergisi,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilmeyen ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
 • Vize ücretleri,
 • Şoför Bahşişleri.
1.Day

İstanbul-Nairobi

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 17:15’de buluşma. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 20:20’de THY’nin TK607 sefer sayılı uçağı ile Nairobi’ye hareket. Geceleme uçakta.

2.Day

Nairobi-Nakuru Golu

Yerel saat ile 02:55’de varışımıza istinaden havalimanından ayrılıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenme ve kahvaltının ardından rehberimiz ile buluşup Nairobi panoramik şehir turumuza başlıyoruz. All Saints Katedrali, Jamia Camisi ve Kenyatta Konferans Merkezi şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Nakuru Gölü Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi yolda lunch box şeklinde alıyoruz. Varışımız sonrası safari araçlarımızla göl ve çevresini keşfe çıkıyoruz. Nakuru Gölü bir çok kuş çeşidine ev sahipliği yapmasından dolayı gezimizde çok keyifli anlara şahit olup unutulmaz fotoğraflar çekme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası akşam yemeğimizi ve konaklamamızı yapacağımız Lodge otelimize transfer oluyoruz.

3.Day

Nakuru Golu-Naivasha

Sabah erken saatlerde uyanıp kahvaltı öncesi Nakuru Milli Parkında kısa bir safari ile vahşi yaşam ortamında ki kuş cennetinde gezinti yapıyoruz. Ardından otelimize dönüp kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıp Naivasha Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra gölde yapacağımız 1 saatlik bot turu sonrası Masai Köyünü ziyaret ediyor, Masai kabilelerinin evlerine konuk oluyoruz. Meşhur Masai dansları eşliğinde karşılanıyorlar, köyün lideri masai şefi tarafından kabilenin kültür, yaşam ve gelenekleri hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

4.Day

Naivasha-Masai Mara

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor, Narok kasabası üzerinden Masai Mara’ya yol alıyoruz. Varışımız sonrası otelimize yerleşiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra dünya üzerindeki en büyük vahşi yaşam gösterisine ve Büyük Göç’e ev sahipliği yapan Masai Mara’daki ilk safarimize çıkıyor ve Savana düzlüklerinde vahşi yaşama tanıklık ediyoruz. Gün batımından önce Lodge otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği otelimizde.

5.Day

Masai Mara

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm günü dünyanın en ünlü vahşi yaşam parkında geçiriyoruz. Sabah hava ağarmadan yola çıkıyor ve günün ilk ışıklarıyla Mara’nın kendine özgü yaşamına tanık oluyoruz. Masai Mara Kenya’daki en büyük aslan nüfusuna, büyük fil ve buffalo sürülerine de ev sahipliği yapar. Öğle yemeğimizi safari esnasında alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve akşam yemeğine kadar serbest zaman. Akşam yemeği otelimizde.

6.Day

Masai Mara-Nairobi-Zanzibar

Erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası Nairobi’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lunch box olarak alıyoruz. Nairobi’ya varışımız sonrası havalimanına geçiyor ve yerel havayolları ile Zanzibar’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Dinlenmek için serbest zaman.

7.Day

Zanzibar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz tüm gün otelin çeşitli aktivitelerinden yararlanabilir. Dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenlenecek, Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turuna katılabilirler.

8.Day

Zanzibar-İstanbul

Sabaha karşı çok erken saatte uyanıp havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından THY’nin TK568 sefer sayılı uçağı ile 02:55’de İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.
NOT: Zanzibar’da ki otelimizde tam pansiyon konaklama yapılacak olup yemekler esnasında alınacak içecekler ücrete dahil değildir..

OTELLER
Nairobi             4* The Boma Hotel vb.
Nakuru Gölü    Nakuru Lodge vb.
Naivasha         Naivasa Sopa Lodge vb.
Masai Mara     Masai Mara Sopa Lodge vb.
Zanzibar          5* Blue Bay Resort Spa vb.        

UÇUŞ DETAYLARI
İstanbul-Nairobi      TK607    20:20 – 02:55    6 sa 35 dk
Zanzibar-İstanbul    TK568    02:55 – 12:05    9 sa 10 dk

Call Center