RegisterRemind My Password
Sign in

Kemaliye Karanlık Kanyon, Erzincan, Erzurum ve Ermenistan sınırının sıfır noktası Ani Harabeleri, Baltık mimarisi yapılarıyla Kars kent merkezi, Sarıkamış, Boğatepe Köyü ve Atlı kızaklarıyla ünlü Çıldır Gölü... 

 

*3, 4 ve 5. fotoğraf 2019 Mart gezimizde ağırladığımız sevgili misafirimiz Miri Salman'a aittir. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren bileti, 
 • Ankara-Kars Doğu Ekspresi yataklı vagon tren bileti, 
 • Pegasus Hava Yolları’yla Kars-İstanbul tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti, 
 • Kars Park Otel’de 3 gece yarım pansiyon konaklama,
 • 2.gün de belirtilen tüm geziler, (Hava koşullarına ve trenin varış sürelerine göre değiştirilebilir.)
 • Özel araçla tüm transferler, 
 • Müze ve ören yeri girişleri, 
 • Zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel rehberlik hizmeti, 
 • Lösemili Çocuk için adınıza yapılacak olan bağış,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Yemeklerde alınan içecekler, 
 • Program da ekstra olarak belirtilen kalemler,
 • İptal teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Kişisel harcamalar. 

Notlar

 • Geziye hava şartlarını dikkate alarak uygun bir spor ayakkabı ile gelmenizi,
 • Camilere giriş için hanımların yanlarında mutlaka bir eşarp ya da şal bulundurmasını, 
 • Yürüyüş için uygun kıyafetler seçilmesini tavsiye ederiz. 
 • Yanınıza almanızı tavsiye ettiğimiz diğer eşyalar: Küçük bir şemsiye, güneş gözlüğü ve fotoğraf makinesi. 

 

Uyarılar:

 • Rezervasyon için geziye katılacak kişilerin isim ve soy isim (kimlikte geçtiği şekilde), doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve adres acentemize yazılı olarak bildirmesi ve tur paket sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Programda bulunan bazı mekânlar dışarıdan görülecektir.
 • Bazı otellerde 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar açılır - kapanır yataklar olduğundan gezi katılımcısı 3. kişi ve / veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Bazı otellerde 3 kişilik konaklama seçeneği bulunmamaktadır. 
 • Bazı otellerde twin oda (iki kişilik odada 2 ayrı yatak) bulunmamaktadır. Bu şekilde oda talep eden misafirlerimizin satış departmanımızla iletişime geçmesini rica ederiz. 
 • 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. 
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuşlarınızda problem yaşamamak için  fotoğraflı kimlik belgenizin mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 • Araçla yapılacak olan gezilerde rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmemektedir.
 • Araçlarımızda önde bulunan koltuklar rehberlere, gezi asistanına ve acente görevlisine tahsis edilmektedir.
 • Programda belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, mücbir sebeplerden kaynaklanabilecek olası gecikmelerde acentemiz sorumlu değildir.
 • Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile geziyi iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda geziyi önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Gezinin iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Fiyatlarımıza Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası ve KDV dahildir.
 • Gezilerimiz 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'na, 6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu'na ve 6502 nolu Tüketici Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

1.Day

İstanbul-Ankara-Kars

Pendik ya da Söğütlüçeşme Tren Gar’ında buluşma. Yüksek hızlı trenle 12.00’da Ankara’ya hareket. Saat 15.00’da Ankara’ya varış. Turistik Doğu Ekspresi’ne biniş işlemleri sonrası 16.55’te Kars’a hareket. (Akşam yemeği için trende yemekli vagon bulunmaktadır.) Trende yataklı vagonda konaklama.

2.Day

İliç(Kemaliye)-Erzincan-Erzurum

Sabah tahmini saat 06.05’de İliç’e varış. Tren bu istasyon da 3 saat duracaktır. Gar’da bizi bekleyen aracımızla yaklaşık 40 km mesafedeki Kemaliye Karanlık Kanyon’a hareket. 9 km uzunluğundaki ve dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan Karanlık Kanyon’un muhteşem doğasını ölümsüzleştirmeniz için fotoğraf molası. Ardından Kemaliye merkez gezimizi gerçekleştireceğiz dileyen misafirler ekstra olarak Kemaliye'de kahvaltı edebilirler. Saat 09.00’da trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak saat 11.00’da Erzincan’a varış. Tren bu istasyon da 2 saat 40 dakika duracaktır. Gar’da bizi bekleyen aracımızla yaklaşık 30 km mesafede olan Çağlayan ilçesinde bulunan Girlevik Şelalesine hareket ardından (hava koşullarına bağlı olarak) Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde bulunan Urartu ve Bizans Medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan Altıntepe’ye hareket. Bir kaç yıl önce arkeolojik kazılara başlanması sebebiyle özellikle Urartu medeniyetine ait kalıntılar gün yüzüne çıkarılmıştır. Altıntepe gezimizin ardından dönüş yolunda bulunan Ekşisu’ya uğrayacağız. Ekşisu Üzümlü ilçesinde yer alan ve musluklarından doğal maden suyu akan büyük bir mesire alanıdır. Ardından merkezde bulunan Bakırcılar Çarşısı’nda küçük bir mola verip trenimize hareket edeceğiz. Dileyen misafirler ekstra olarak öğle yemeği yiyebilir. Meşhur Erzincan döneri tavsiyemizdir. Saat 13.35’de trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak 17.33’de Erzurum’a varış. Tren bu istasyon’da 2 saat 40 dakika duracaktır. Hava koşullarının müsait olması durumunda Çifte Minare, Kongre Binası, Kümbet Cami, Ulu Cami gezilerimizi yapacağız dileyen misafirlerimiz meşhur Cağ Kebabı (ekstra) yiyebilecekler. Saat 20.00’da trene biniş ve hareket. Yaklaşık olarak saat 23.30 civarında Kars’a varış. Otele transfer ve konaklama.  
Not: 2.gün de belirtilen geziler hava koşullarına ve trenin tehir etme durumuna bağlı olarak değiştirilebilir.

3.Day

Kars-Boğatepe-Çıldır-Kars

Kahvaltının ardından 2300 metre yüksekte bir yaylada kurulmuş Boğatepe Köyü’ne hareket. Bölgede yaşayan Malakanların  Kars ve çevresine kazandırdıkları peynir ve peynir çeşitleri hala geleneksel yöntemlerle üretiliyor. Zavot adını verdikleri küçük mandıralarda üretilen peynir tadımı ve Zavot Eko Müzesi’nin gezilmesi. Öğle yemeği (ekstra) için Çıldır Gölü’ne hareket ve Çıldır Gölü gezisi. Hava şartlarının uygun olması durumunda esktra olarak kızaklarla göl üzerinde gezi imkanı. Kars’ dönüş. Kars Kalesi gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

4.Day

Kars-Ani Harabeleri-Sarıkamış-Kars

Kahvaltının ardından tarihi İpek Yolu üzerinde olması nedeniyle oldukça büyük öneme sahip olan Ani Harabeleri’ne hareket. Ermenistan sınırının sıfır noktasında bulunan harabelerde görülecek yerler: Surların ana giriş kapısı Aslanlı Kapı, Sultan Alparslan’nın fethi ile ilgili kitabe, Fethiye Cami, bir ayağı Türkiye’de diğer ayağı Ermenistan’da bulunan Arpaçay üzerine kurulmuş İpek Yolu Köprüsü, Büyük Katedral, Ebul Manuçehr Camisi, Tigran Honentz (Aziz Krikor) Kilisesi, Ateşgede, Selçuklu Kervansarayı, Genç Kızlar Manastırı, Abugamrentz Pahlavuni Kilisesi, Aziz Pırgiç Kilisesi ve Gagik Kilisesi. Öğle yemeği için Kars’a dönüş. Ardından Sarıkamış’a hareket ve Sarıkamış Şehitler Abidesi, Kazım Karabekir Cami ve Katerina Köşkü. Akşam saatlerinde Kars’a dönüş. Otelde akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirler için ekstra Kafkas Gecesi. (Kaz mönüsü, canlı müzik, kafkas gösterisi ve aşık atışması)

5.Day

Kars-İstanbul

Kahvaltının ardından Kars gezisi: Kars Müzesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi, Havariler Kilisesi (Kümbet Camisi), Fethiye Camisi ve Osmanlı ve Rus dönemlerinden kalma eski yapılar. Ardından akşam üzeri saatlerin Kars Havalimanı’na transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 593 sefer sayılı uçuşuyla saat 19.20’de İstanbul’a hareket. Saat 21.30’da Sabiha Gökçen Hava Limanı’na varış.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Turistik Doğu Ekspresi'yle Kars (Satışa Kapanmıştır.)
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Kars
Accomodations
:
Kars Park Otel
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
Kemaliye Karanlık Kanyon, Erzincan, Erzurum ve Ermenistan sınırının sıfır noktası Ani Harabeleri, Baltık mimarisi yapılarıyla Kars kent merkezi, Sarıkamış, Boğatepe Köyü ve Atlı kızaklarıyla ünlü Çıldır Gölü...
TCDD ve Pegasus Hava Yolları
4 Nights 5 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım