RegisterRemind My Password
Sign in


Fiyata dahil olan hizmetler:

 • Sabiha Gökçen Havalimanından Anadolu Jet ile İstanbul/Van/İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Bölgeyi Antonina farkı ve Uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı
 • Taksim ve Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı tek yön transfer hizmeti
 • 3. Gün Yöresel Van Kahvaltısı
 • Elite World otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Van gölünde Ahdamar’a gidiş dönüş Tekne turu
 • Klimalı konforlu araç ile tüm ulaşım hizmeti
 • Otoban - Otopark ücretleri
 • Tur Bilgi notları


Fiyata dâhil olmayanlar:

 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Otel ekstralar
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır. Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

 

Notlar 

 • Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
 • Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
 • Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
 • Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
 • Acentemiz  zorunlu  durumlarda  tur   içeriğine   sadık   kalmak   koşuluyla  tur programında değişiklik yapabilir


   

1.Day

İSTANBUL - VAN - TUŞPA - ÇAVUŞTEPE

Dileyen misafirlerimiz için saat 05:00’da Taksim AKM önü, 05.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde aracımız ile buluşuyor ve Sabiha Gökçen Habalimanına transferimizi sağlıyoruz. Sabiha Gökçen İç hatlar Terminali’nde saat 06:30’da buluşuyoruz. Bilet işlemlerinin ardından Anadolu jet Hava Yolları’nın TK 7202 sefer sayılı İstanbul - Van uçağı ile saat 08:20 de hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından 10:15’de Van Ferit Melen Havalimanına varıyoruz. Bagaj işlemlerimizin ardından rehberimiz eşliğinde konforlu aracımıza biniyor ve Van Turumuza başlıyoruz. İlk olarak Van Yüzüncü yıl üniversitesinin  içinde  bulunan  Van kedilerinin koruma altına alınması amacı ile kurulmuş olan Van kedisi araştırma merkezindeki Van kedi evi’ni geziyor ve Van kedileri hakkında bilgi alıyoruz. İpeksi beyaz kürkü, değişik göz rengi, suda oynamayı seven muhteşem Van kedilerini görüyor ve Van merkeze doğru yolumuza devam ediyoruz. Van merkezde öğle yemeği molası ardından Çavuştepe’ye gidiyoruz. Hakkâri-Van yolu üzerindeki en önemli kalelerden birisi olan Hoşap Kalesini geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında Van merkeze dönüyor Tuşpa Kalesi’ni (Van) ziyaret ediyor ve Dünyaca ünlü Van Kilimleri ve Savat (gümüş) ile ilgili bilgi almak için halı – kilim ve Savat atölyelerine uğruyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Elite World Van otelindedir http://www.eliteworldvan.com.tr

2.Day

VAN - TATVAN - AHLAT - MURADİYE - VAN

Sabah erken saatlerde yapacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak tüm Van gölünü çepeçevre gezeceğimiz turumuza başlıyoruz. Van Gölü ve Süphan Dağı manzaraları eşliğinde Tatvan’a doğru yol alıyoruz. Tatvan’da aracımızı bırakıp küçük minibüsler ile en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. Krater gölü gezimizin ardından öğle yemeği molası alıp Ahlat’a doğru yola çıkıyoruz. Ahlat’ta Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra Muradiye’ye   giderken   Adilcevaz   ve Erciş’ten geçiyor ve solumuzda 4050mt yüksekliğinde ki Süphan Dağını görüyor ve Alparslan'ın destan yazdığı Malazgirt savaşının yaşandığı ovanın yakından geçiyoruz. Van gölünün Kuzeydoğu ucundan geçerek Muradiye Şelalesine varıyoruz. Kışın buz tutan bu harika şelaleyi görüp dinlendikten sonra Van’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. http://www.eliteworldvan.com.tr

3.Day

AHTAMAR - GEVAŞ - VAN

Sabah lobide rehberimiz ile buluşuyor, otelde çıkış işlemlerini tamamlıyoruz ve Van kahvaltısı için hareket ediyoruz. Çeşidi ve lezzetiyle nam salmış Yöresel Van kahvaltımız sonrası tur aracımızla biniyor ve Gevaş, Ahtamar gezilerimizi yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gevaş ilçesine vardığımızda Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı ziyaret ediyor sonrasında AhTamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Ahtamar Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve hüzünlü efsanesini         rehberimizden        öğreniyoruz. Sonrasında tekne ile Gevaş’a geri dönüyoruz. Göl kıyısındaki restoranda göl manzarası eşliğinde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrasında şehirde panoramik tur yapıyor ve kalan ölçüde serbest zaman veriyoruz ardından Van’a veda ederek havalimanına gidiyoruz. Anadolu jet Havayolları’nın TK 7207 sefer sayılı Van – Sabiha Gökçen uçağı ile saat 15:55’de hareket ediyoruz, yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından 18.20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
VAN
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Van
Accomodations
:
Elite World Hotel
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
Van, Ahtamar, Tatvan, Ahlat, Gevaş
Anadolu Jet
2 Nights 3 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım