Venedik Karnavalı nedir?
Geçmişi 13.yüzyıla dayanan ve maskeleriyle dünya çapında ünlü olmuş kutlamalar bütünüdür. Karnaval boyunca insanlar rengarenk kostümlere bürünür, Venedik maskesi takar ve zaten çok güzel bir şehir olan Venedik’in sokaklarında gezinerek muhteşem görüntüler oluştururlar.
Nasıl ortaya çıktı?
Hangi sebepten başladığı tam olarak bilinmese de 1348 yılındaa şehri kasıp kavurarak Venedik nüfusunun yarısının ölümüne sebep olan Veba salgını sırasında, hayatta kalan hastaların bu hallerini ve yaralarını gizlemek için uzun kıyafetler giyip maskeler takmaya başlamışlar. Zamanla halkla bütünleşen bir simge haline gelmiş ve bu renkli maskelere Venedik maskesi denilmeye başlanmıştır.


Bir diğer söylenti ise zengin ve fakirler arasındaki görüntü ve sınıf farklılıklarını kaldırıp insanların eşitliğini göstermek için böyle bir gelenek başlatıldığıdır.
Neden gidilir?
Venedik her zaman gidilebilecek oldukça turistik ve güzel bir şehirdir, özellikle karnaval döneminde gitmek şehrin en renkli ve coşkulu anını görmek için tercih edilebilir.
Nerede kalınır?
Şehir merkezindeki otelleri tercih etmek hem özgürce hareket edebilmeniz hem de zamandan tasarruf edebilmeniz için faydalı olacaktır.
Ne kadara mal olur?
Şehir merkezinde bir otelde konaklamalı toplamda 3 gece 4 günlük bir Venedik Karnavalı paket programı kişi başı ortalama 650 € civarlarındadır. 

Nasıl gidilir?
Birçok hava yolu şirketinin İstanbul’dan direk Venedik uçuşları mevcuttur.
Yapmadan dönme
En basit anlamıyla yapmanız gereken maskenizi takıp insanların arasına karışmak olacaktır. Hatta bunun için kostüm bile diktirip karnavala tam anlamıyla eşlik edebilirsiniz. Karnaval boyunca San Marco Meydanı’ndaki etkinlikler, gösteriler, yarışmalar düzenleniyor. Havaalanında ve şehrin her yerinde karnaval programının yazılı olduğu broşürler dağıtılıyor. Bu broşürler sayesinde tüm etkinlikleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.
Her gün iki kez düzenlenen En İyi Maske Yarışması (La Maschera Piu Bella-Best Mask Contest) izlemek isteyeceğiniz ilginç olan şovlardan biri.
Ayrıca karnavalın çok önemli kabul edilen bir etkinliği de üç adet uçuştan oluşuyor, gezi tarihlerinizi bunlardan birine denk getirip izleyebilirsiniz.
1-Meleğin Uçuşu (Il Volo dell’Abgelo-Flight of an Angel)
2-Kartalın Uçuşu (Il Volo dell Aquila-Flight of the Eagle)
3-Aslan Uçuşu (Svolo del Leon-The Lion Flight)

Call Center