RegisterRemind My Password
Sign in

 

 

Böyle bir rüya âlemine gidelim mi sizinle? Sıradan bir eylül gününü çocuksu bir sevince dönüştürelim ve sonbahara “merhaba” diyelim. Sarı yazın son demlerini, son ışıltılarını böyle bir yerde geçirelim. Yanıtınız “evet”se, haydi o zaman istikametimiz İğneada… Duruluğunu her daim koruyan Longoz Ormanları’nın derinliklerinde, bir yaprak denizinin göllere yansıyan bin bir rengini izlemek… “Sonbaharın anlamı bu olsa gerek!” dedirtiyor bizlere…

 

Dupnisa Mağarası’nın büyüleyici gizemine tanıklık ettikten sonra Edirne’ye uzanıyoruz. Bir zamanlar “Balkanların merkezi” kabul edilen ve bir asra yakın süre Osmanlı’ya başkentlik yapan Edirne, başlı başına dev bir açık hava müzesi gibi... Bu çok katmanlı kültür şehri, Osmanlı’dan bu yana hat ve süsleme sanatlarının aktif olarak geliştirilip öğretildiği bir şehir olarak geleneklerine sahip çıkmaya devam ediyor.

 

Edirne’nin, hatta Trakya’nın belki de dünyada en çok tanınan eseri olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Selimiye Camii ise mimari tekniği ve olağanüstü işçiliğiyle gerçek bir şaheser. Osmanlı’dan günümüze ulaşan en eski yapılarından olan Eski Camii, her biri farklı tarzda yapılmış Üç Şerefeli Camii ve olağanüstü İznik çinileriyle donatılmış Muradiye Camii, Edirne’nin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında. Sahi, yaprak ciğerinden badem ezmesine yöresel lezzetlerin tadına bakıp, sevdiklerinize mis kokulu meyve sabunları alarak mevsimin renklerini ve dingin ruh hâlini yaşamak istemez miydiniz?

 

 

 

Fiyata dâhil olan hizmetler:

  • Edirne RYS Hotel’de bir gece kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama
  • Gezi boyunca konforlu araç ile ulaşım
  • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme ayrıcalığı
  • Birinci gün kahvaltı paketi
  • Tüm giriş ücretleri ve bağışlar
  • Otoban ve otopark ücretleri
  • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası


Fiyata dâhil olmayan hizmetler:

  • Birinci ve ikinci gün öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler
  • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • İptal ve Seyahat Sağlık Sigortası

 

Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dâhildir. Bu sigorta poliçesi, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup, acente ve havayolu şirketinin iflası hâlinde kullanılan bir teminattır.

 

Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi hâlinde, toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hâle getiren iptal sigortası dâhil; tıbbi tedavi teminatları ve bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi, tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç, sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.

 

Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi, bu tur için 27 TL olup, dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize yüzde 100 sürprim uygulanmaktadır.

1.Day

İSTANBUL - İĞNEADA - LONGOZ ORMANLARI - DEMİRKÖY - DUPNİSA

Sabah 06.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde ve 06.30’da Taksim AKM önünde misafirlerimizle buluşuyoruz. Araçta ikram edeceğimiz kahvaltılık eşliğinde yaklaşık üç buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. İğneada’ya varışımızın ardından hava şartları uygun olduğu takdirde Longoz Ormanları’nda yürüyüş ile bitki örtüsü, büyük ağaç kökleri, dere yatakları, ağaç mantarları, ağaçkakan yuvaları gibi görülmeye değer görsellikteki doğal varlıkları görüyoruz.  Yeryüzünde nadir görülen ve yeşilin her rengini barındıran, meşe ağacı ile örülmüş Longoz Ormanları’nda gürgen, palamut, kayın ağaçları eşliğinde yürüyerek keyifli vakitler geçiriyor, bu doğa harikası alanları fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Ardından Mert Gölü’ne gidiyoruz. Göl gezimiz sonrasında öğle yemeği molası veriyor ve sonrasında aracımız ile buluşup Demirköy’ü ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde burada kurulan Demirköy Dökümhanesi, İstanbul’un fethinde kullanılan topların yapımında çok önemli rol oynamış. Ziyaretimizin ardından yolumuzun üzerinde bulunan 2 bin 720 metre derinlikteki Dupnisa Mağarası’nı geziyoruz. Yanımıza fenerlerimizi almayı unutmuyoruz ki mağaranın içindeki güzelliklerin ayrıntılarını rahatça görebilelim! Fotoğraflamak için harika güzellikte olan mağara, “kuru” ve “sulu” olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Mağara gezimizi tamamlamamızın ardından Edirne’ye doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklamamız Edirne’deki otelimizde.

2.Day

EDİRNE - İSTANBUL

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerini yapıyor; sonra tur aracımızla buluşup, Edirne turumuza başlıyoruz. Edirne’ye ismini vermiş imparatorun adını taşıyan Hadrian Sur Duvarları’nın yanı sıra, Saat Kulesi ve kent surları çevresine kurulmuş ilk dönem Osmanlı şehrinin kalıntılarını gezerek turumuza devam ediyoruz. Edirne’nin anıtsal anlamda ilk Osmanlı yapısı olan Eski Camii, mimari tarih açısından istisnai bir eser olan Üç Şerefeli Camii ve Mimar Sinan’ın yapıtları arasında bir şaheser sayılan Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Muradiye Camii, Edirne Sarayı, Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Mimar Sinan Köprüsü, Gazi Mihal Camii ile gezimize devam ediyoruz. Sonra Karaağaç, Lozan Anıtı ve Tarihi Edirne Tren İstasyonu’nu görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından Istanbul’a dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Edirne, İğneada, Longoz Ormanları
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Edirne
Accomodations
:
RYS Hotel
Board
:
Yarım Pansiyon
Description
:
Sonbaharın Bin Bir Renginden Mimar Sinan’ın Şaheserlerine...
-
1 Nights 2 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım