RegisterRemind My Password
Sign in

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: 

 • Bölgeleri Antonina farkı ve uzman rehber eşliğinde gezebilme ayrıcalığı,
 • Türk Hava Yolları’yla İstanbul - Hatay ve Gaziantep - İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Taksim ve Kadıköy - havalimanı arası gidiş ve dönüş transfer hizmetleri,
 • Hatay Savon Otel’de bir gece kahvaltı dâhil konaklama,
 • Gaziantep Divan Otel’de 1 gece kahvaltı dâhil konaklama,
 • Sultan Sofrası Restoran’da belirtilen menü eşliğinde öğle yemeği,
 • Antakya Konak Restoran’da belirtilen menü eşliğinde akşam yemeği,
 • Kebapçı Halil Usta’da belirtilen menü eşliğinde öğle yemeği,
 • Bayazhan Restoran’da belirtilen menü eşliğinde akşam yemeği,
 • Gülbaba Restoran’da belirtilen menü eşliğinde öğle yemeği,
 • Programda belirtilen tadım ve ikramlar,
 • Programda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası,
 • Gezi boyunca klimalı, konforlu araç ile tüm ulaşım hizmetleri,
 • Halfeti’de tekne turu,
 • Otoban ve otopark ücretleri,
 • Tur Bilgi notları,
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

 • Yemeklerde alınan içecekler,
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası.

Sigorta ile ilgili not:

Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dâhil, tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketi tura kayıt yaptırıldığı andan itibaren en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Tura kayıt olduktan 24 saat sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır. Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tura kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

 

Notlar:

 • Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ederiz.
 • Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır.
 • Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesinin” imzalanması gerekmektedir.
 • Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesinde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.
 • Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
 • Turumuz en az 15 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.
 • Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

1.Day

İSTANBUL - ANTAKYA

Dileyen misafirlerimizle saat 05.00’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünde, saat 05.15’te ise Taksim AKM önünde aracımızla buluşuyor ve Atatürk Havalimanı’na transferimizi sağlıyoruz. Kendi olanaklarıyla gelmeyi tercih eden misafirlerimizle sabah 06.00’da Atatürk Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali, Türk Hava Yolları uçuşunun başlayacağı salonda buluşuyoruz. Check- in işlemlerimizin ardından TK 2252 sefer sayılı uçuşla saat 07.30’da Hatay’a (Antakya) hareket ediyor ve 09.10’da Hatay Havalimanı’na  varıyoruz.Transfer   aracımızla   buluştuktan   sonra   gezimize başlıyoruz. Gastronomi dalında UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na 2018 yılında dâhil edilen Hatay’da keyifli bir lezzet ve kültür yolculuğu bizleri bekliyor. Çan ve ezan seslerinin birbirine karıştığı barış ve hoşgörü simgesi bu güzel kentte ilk durağımız 2015 yılında açılmış, tematik çalışmalar ile tarihin adeta tekrar canlandırıldığı Arkeoloji Müzesi. İçerdiği mozaik ve sikke koleksiyonlarıyla dünyanın en zengin müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi’nde Hitit, Helen, Roma ve Bizans dönemlerine ait eşsiz koleksiyonlar sergileniyor. Rehberimizin anlatımı eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra Hıristiyanlık tarihinin en eski ve önemli kiliselerinden Aziz Piyer Kilisesi’ni göreceğiz. Ardından Antakya’nın yerel lezzetlerinden tepsi kebabını tatmak üzere Pöç Kasabı’na uğruyoruz. Anadolu’da bilinen en eski cami Habib-i Neccar Camisi’ni de görüp Antakya’ya özgü yerel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alacağımız lokantaya yürüyoruz. Sultan Sofrası’nda alacağımız geç öğle yemeğinden sonra tarihte ilk ışıklandırılmış cadde Herod Caddesi’nde yürüyecek, Türk Ortodoks Kilisesi; Katolik Kilisesi, havra, eski Antakya sokakları ve evlerini keşfedeceğiz. Tarihi Affan Kahvesi’nde kahvemizi içecek, Çınaraltı’nda Yusuf Usta’nın meşhur künefesini deneme fırsatı bulacağız. Ulu Cami ve Uzun Çarşı ile günün son ziyaretlerini tamamlıyoruz. Uzun Çarşı’da verilecek kısa bir serbest zamanın ardından, şehir merkezinde tarihi konaktan dönüştürülmüş Savon Otel’e giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeğini almak üzere kentin en iyi lokantalarından Konak Restoran’a gidiyoruz. Yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeğinden sonra otelimize dönüyoruz. http://savonhotel.com.tr/savonhotel

2.Day

ANTAKYA - YESEMEK - GAZİANTEP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından gezi aracımızla Yesemek’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Yesemek Açık Hava Müzesi'ne varıyoruz. Burada MÖ 14. yüzyıldan kalma, Hititler’e ait Yesemek Heykel Yapım Atölyesi’ni ve Hitit heykellerini göreceğiz. Böylece geç dönem Hitit heykelciliğine dair benzersiz bilgiler edineceğiz.   Yesemek   gezimizin ardındanyaklaşık bir saatlik yolculukla Gaziantep’e varıyoruz ve öğle yemeğimizi almak üzere Kebapçı Halil Usta’ya gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Zeugma Mozaik Müzesi ziyaretiyle kent gezimize başlıyoruz. Zeugma Müzesi, çağdaş müzecilik anlayışının ülkemizdeki şüphesiz en güzel örneklerinden biridir. Arkeolojik veriler ışığında hazırlanan senaryoya uygun olarak düzenlenmiş olan müze, ziyaretçilerini Zeugma antik kentinde bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Müzede, Birecik Barajı kurtarma kazılarında gün ışığına çıkarılan Okeanos ve Tethys Mozaiği, Poseidon Mozaiği, Akhileus Mozaiği gibi antik çağa ait birbirinden değerli eserlerin yanı sıra Çingene Kızı gibi dünyaca tanınmış bir mozaiği de görme şansını yakalayacağız. Gaziantep’in namlı baklavacılarından birine uğradıktan sonra tarihi binalarıyla açık hava müzesini andıran Bey Mahallesi ve Kurtuluş Camisi’ni ziyaret ediyor; Gaziantep’in meşhur çarşılarında gezmek için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kahveci Tahmis’de keyifli bir mola verebilirler. Şehir gezisinden sonra otelimize gidip giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra akşam yemeği için otelden ayrılarak Bayazhan Restoran’a geçiyoruz. Gaziantep olağanüstü zenginlikteki mutfak kültürüyle UNESCO ‘Yaratıcı Şehirler Ağı’na gastronomi alanında Türkiye’den ilk dâhil edilen kentimizdir. Yerel lezzetlerden oluşan akşam yemeğinin ardından otelimize dönüyoruz. https://www.divan.com.tr/divan-gaziantep/tr

3.Day

GAZİANTEP - BİRECİK - HALFETİ - RUM KALE - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra yaklaşık bir saatlik mesafedeki Zeugma antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi’nde gördüklerimizi Zeugma (Belkıs) antik kenti kazı alanını gezerek pekiştirme şansımız olacak. Daha sonra siyah gülleriyle tanınan Sakin Şehir (Cittaslow) Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik Barajı’nın yapımıyla sular altında kalan Halfeti’de teknemize biniyor ve Fırat’ın zümrüt suları arasında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Kayıp kent Halfeti’deki tekne gezimizde sarp kayalara oyulmuş meşhur Rumkale’yi de fotoğraflama imkânımız olacak. Tekne gezimizin ardından Birecik’te Gülbaba Restoran’da meşhur patlıcan kebabını deneyeceğiz. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından Gaziantep Havalimanı’na gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 2223 sefer sayılı uçağıyla 16.25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.25’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Transfer aracımızla dileyen misafirlerimizin havalimanından Taksim AKM ve Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önüne kadar ulaşımını sağlıyoruz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Hatay ve Gaziantep
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Hatay
Accomodations
:
Savon ve Divan Hotel
Board
:
Oda Kahvaltı
Description
:
Doğu'nun Kraliçesi Antakya ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na gastronomi alanında ilk dahil olan Gaziantep...
Türk Hava Yolları
2 Nights 3 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım