RegisterRemind My Password
Sign in

“İhtişamlı dağların yamaçlarında boy veren rengârenk çiçeklerin turkuaz sulara gülümsediği, dut ve ceviz ağaçlarının asırlık çınarları saygıyla selamladığı, medeniyetler beşiği bir coğrafyaya yolculuğa çıkıyoruz.” Bir kültür birliği olan ve bu birliğin izlerinin tüm ayrıntılara yansıdığı, bambaşka bir mekândır Kemaliye.

Yeşilin bin bir tonunun kollarında açan evleri, doğa ve insanın birbirine sıkı sıkı sarılması gibidir. Bu huzurlu kavuşmanın ortasında, medeniyetler ve inançlar hep ele ele yaşamış, onların güzel anıları ve tarihi sinmiştir buralara.

Kısacık bir yol ile birbirine bağlanan Kemaliye ve Divriği de bizleri dünya mirası sayılan eserler, el değmemiş bir doğa, köklü bir tarih ve bol bol kültürel detay bekliyor.

Kitap ve filmlere konu olan Yazıcıoğlu Köprüsü’nün hikâyesini yerinde dinledikten sonra, Avrupa’nın en önemli kanyonlarından olan ve eko sistemi ile büyüleyen Karanlık Kanyon’da heyecan ve keyif dolu bir tekne gezisi yapıyoruz.

İsmi Atatürk’e atfen “Kemaliye” olarak değiştirilen ve Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne aday gösterilen Kemaliye’de tarihi dokusu ile kendine hayran bırakan yöresel evler, meşhur lök tatlısının üretildiği Lökhane, şiirlere ilham veren Apçağa Köyü, ve Sırakonak

Köyünü ziyaret ediyoruz.

Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, 800 yıllık Selçuklu eseri Divriği Ulu Camisi ve Daruşifası, taşın hayat bulduğu mimarisi ile Divriği evleri ve güzelliği dillere destan Ayanoğlu Konağı da bizi

Divriği’de bekleyen, başyapıt niteliğindeki mekânlardan...

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul – Elazığ/ Sivas – İstanbul uçak bileti
 • Kemaliye Bozkurt Otel’de 1 Gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Divriği Otel’de 1 Gece akşam yemeği dâhil konaklama
 • Konforlu araçla tur boyunca ulaşım hizmeti
 • Bölgeyi uzman rehber eşliğinde gezme
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Karanlık Kanyonda Tekne gezisi
 • Otoban ve otopark ücretleri
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Bilgi notları


Fiyata dahil olmayanlar:

 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınacak ekstra içecekler
 • Kişisel Harcamalar ve otel ekstraları
 • Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası

Sigorta ile ilgili not:

 • Tur fiyatına, yasayla zorunlu kılınan Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası dahildir. Bu sigorta poliçesi 1618 Sayılı Yasanın öngördüğü şartları taşımakta olup Acente ve Havayolu şirketinin iflası halinde kullanılan bir teminattır.
 • Tur ücretine Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz mücbir sebeplerle son anda turun iptal edilmesi halinde toplam tur bedelinin yüzde 75’ine kadar iade almayı mümkün hale getiren iptal sigortası dahil, Tıbbi tedavi teminatları, Bagaj kaybı, gibi teminatların geçerli olduğu ek sigortayı alabilirler. Bu ek sigorta ve güvence paketini tur kayıt esnasında en geç 24 saat içerisinde alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalarda ise iptal teminatı hariç Sağlık ve bagaj kaybı gibi diğer teminatlar geçerli olmaktadır.
 • Sözü edilen ek teminatları kapsayan sigorta poliçesi bu tur için 39 TL olup dileyen misafirlerimiz tur kayıt esnasında yaptırabilirler. 70 yaş ve üstü misafirlerimize %100 sürprim uygulanmaktadır.

 

Notlar:

 • Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelinmesi rica olunur.
 • Kutsal mekânlara girişte uygun kıyafet (Bayanların yanlarında başörtüsü bulundurması) rica olunur.
 • Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerliolabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.
 • Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım sözleşmesindeki” iptal-iade koşulları geçerlidir.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
 • Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir
 • Turumuz en az 15 yetişkinin katılımı ile gerçekleşecektir.
 • Zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

1.Day

ELAZIĞ - HARPUT - KEMALİYE

 

Dileyen misafirlerimiz için saat 04:00’de Taksim AKM önü, saat 04:30’da Kadıköy Haldun Taner sahnesi önünde buluşuyor ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Saat 05:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı Mado Kafe önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları PC 2530 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:40’da hareket ediyor, yaklaşık 1 saat 45 dakikalık uçuşumuz ile 08:25’de Elazığ’a varıyoruz. Havalimanında tur aracımızla buluştuktan sonra Harput’a hareket ediyoruz. Harput Kalesi, Ulu Camii, Sara Hatun Camii, Cimşit bey hamamı, Arap Baba Türbesi ve tarihi Harput evlerini geziyoruz. Sonrasında Keban’a hareket ediyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molası ardından modern ve örnek bir köy olan Ocak Köyü’ne hareket ediyoruz. Köy halkından Mustafa Gürer’in, şahsi girişim ve katkılarıyla kurulmuş Turizm ve Kültür bakanlığına bağlı Ali Gürer Müzesini geziyoruz. Yöredeki etnografik nitelikli eserlerin korunması ve gelecek kuşaklara tanıtım yapılmasının amaçlandığı müze gezimizsonrasında Vali Recep Yazıcıoğlu’nun örnek mücadelesi ile yapılan ve Ayşe Kulin’in Köprü kitabına ve Vali filmine konu olan Yazıcıoğlu köprüsünün hikâyesini yerinde dinledikten sonra Kemaliye’de bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye Bozkurt otelde. http://www.otelbozkurt.com.tr

 

2.Day

SIRAKONAK - APÇAĞA - LÖKHANE - KARANLIK KANYON – DİVRİĞİ

Otelimizde sabah alacağımız kahvaltı sonrası Sırakonak Köyü'ne gidiyoruz. Sırakonak Köyü'nün Evleri, küçük kaldırım taşlı sokakları günümüze uzanan geçmişinin güzelliğini yansıtmaktadır. Sıra Konak Köyü gezimizin ardından, Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Sonrasında YALÇINER TaTuTa (tarım–turizm–takas) Çiftliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre  ve  Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak Tübitak tarafından desteklenen Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa ve Tarih Müzesini geziyoruz. Anadolu’nun farklı köşelerinden jeolojik ve organik buluntuların korunması ve gelecek kuşaklara aktarılmasının amaçlandığı müze gezimizi bitiriyoruz ve Lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Ardından Avrupa’nın en önemli kanyonlarından Karanlık Kanyon’da tekne gezisi yapıyoruz (Su seviyesi müsait ise tekne gezisi yapılmaktadır). Muhteşem bir eko sisteme sahip Karanlık Kanyon’da yapacağımız tekne gezisi   sonrası   Divriği’ye   doğru   hareket ediyoruz. Divriği’de konaklama ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimiz Divriği Hotel’e yerleşiyoruz. http://www.divrigiotel.com

3.Day

DİVRİĞİ - SİVAS - İSTANBUL

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Divriği’de tarih yolculuğumuza başlıyoruz. 1985 yılında Unesco Dünya Miras Listesine alınmış, Taşı, hamur işler gibi işleyen ve desen veren, Selçuklu döneminden kalma 800 yıllık geçmişi olan Divriği Ulu Camisi ve Daruşifası’nı ziyaret ediyoruz. Divriği konaklarını da görmemizin ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Vereceğiz öğle yemeği molası ardından ilk olarak Taç kapı üzerinde yer alan kitabesine göre 1270 yılında    İlhanlı    Devleti     Veziri     Şemseddin Cüveyni tarafından yaptırılmış süslemeli taç kapısı ve tuğla-çini  örgülü  iki  minaresi  ile  dikkati  çeken Çifte Minareli Medreseyi görüyor, ardından Gök Medrese, Ulu Camii, ziyaretlerini yapıyor alacağımız akşam yemeği sonrasında Sivas Havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayollarına ait PC 2753 sefer sayılı uçuşu ile 22.45’de İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanına hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz için havalimanından Kadıköy Haldun Taner Sahnesi ve Taksim AKM’ye transfer sunuyoruz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Kemaliye Divriği
Sezon
:
Depart/Arrival
:
Elazığ
Accomodations
:
Yarım Pansiyon
Board
:
Yerel Oteller
Description
:
Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, 800 yıllık Selçuklu eseri Divriği Ulu Camisi ve Daruşifası ve taşın hayat bulduğu mimarisi ile Divriği evleri
Pegasus Hava Yolları
2 Nights 3 Day(s)
%0
Discount
Buy Now
Shared Social Media
Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım