RegisterRemind My Password
Sign in

Hint Okyanusu

MAURITIUS

Mauritius, Afrika kıtasında 330 kilometrelik sahil şeridine sahip olan eşsiz güzellikte bir ada ülkesidir. Mauritius ‘un turkuaz sularında pırıl pırıl bir deniz ve bembeyaz bir kumsal sizi beklemektedir. Mauritius, Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alan bir devlettir.

MAURITIUS'TA GEZİLECEK YERLER

Port Louis

Port Louis ,adanın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir tarihi ve kültürel yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Port Louis ‘te başlıca gezebileceğiniz yerler : Doğal tarih müzesi ;19. yy ‘ın sonlarında kapılarını açmıştır. Citadel ;Şehri panoramik bir şekilde görebileceğiniz bir konumda bulunan Citadel ,1834 – 1840 tarihlerinde ayaklanmalara karşı inşa edilmiştir. Günümüzde sanatsal etkinlikler ,konser etkinlikleri vb. gibi aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Caudan Kıyıları ; Hareketli bir sahil şerididir. Burada yerel ve dünya mutfaklarından farklı tatlar tadabilir ve yerel pazarlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Grand Baei

Ülkenin en önemli turistik yeri olan Grand Baei ‘yi mutalaka görmeniz gerekmektedir. Bu köyde ,denize girebilir ve su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca ,Grand Baei ülkedeki en iyi gece hayatını sunmaktadır.

Domaine L'etoile

Yemyeşil bir bitki örtüsüne sahip olan Domaine L ‘etoile ‘de 4x4 araçlarla keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Adanın olağanüstü doğasını gezme fırsatını sunan bölge de çeşitli kuş cinslerini gözlemleyebilirsiniz.

Mavi Safari

Küçük deniz altı araçları ile düzenlenen safari de Hint Okyanusu ‘nun derinliklerine inecek ve eşsiz bir su altı deneyimi yaşayabileceksiniz.

Flic en Flac

Muhteşem bir sahile sahip olan Flic en Flac ,plaj aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır. Şehirde damak zevkinize hitap edebilecek çok fazla restoran ve eğlenceli bir gece hayatı bulunmaktadır.

Maurıtıus Gece Hayatı

Mauritius ‘ta gece hayatı çok renkli olup ,kıyı şeritlerinde ve plajlarda çeşitli diskolar ,barlar ,klüpler misafirlerine her türlü eğlence imkanı vermektedir. Mauritius ‘ta yerel eğlence sunan işletmeler ve farklı konseptlerde eğlenceler sunan işletmeler bulunmaktadır.

Maurıtıus Festivalleri

Çin Yeni Yılı Çin Yeni Yılı kutlaması ,Çin ay takvimine göre Ocak veya Şubat aylarında düzenlenmektedir. Kutlamada yıl boyunca bolluk sağlamak amacıyla yiyecekler dağıtılmaktadır. Ayrıca ,kötü ruhları uzak tutmak için havai fişek atışları yapılmaktadır. Thaipoosam Cavadee Tamil Hindu festivali olan Cavadee ‘de katılımcı olan yerliler dil ve yanaklarını şişlerle delerek ritüeller eşliğinde tapınağa yürümektedirler. Cavadee festivali ,ocak ve şubat aylarında düzenlenmektedir. Maha Shivaratree Hindu tanrısı Shiva için Mauritius ‘un dört bir yanından gelen beyaz giyinmiş Hindular Grand Bassin Gölünden kutsal su alırlar ve arınmak için bu ayini yaparlar. Festival şubat ve mart aylarında düzenlenmektedir.

Maurıtıus'ta Yeme İçme

Mauritius mutfağı; Çin, Avrupa, Hint ve Fransız mutfağı etkisi altındadır. Deniz ürünleri en çok tüketilen ürünlerdir. Ülkenin en önemli yemeği ise ‘’Dholl Puri’’ adı verilen bezelyeli ,köri ve domates soslu krep çeşididir. Çeşitli tropikal meyvelerde ada mutfağına renk katmaktadır.Mauritius‘ a özgü tropikal meyve suları ve rom ülkenin en çok tüketilen içecekleridir.

MAURITIUS'TAN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Mauritius ‘ta hediyelik eşyalar alabileceğiniz çeşitli dükkanlar mevcuttur. Geleneksel tekstil ürünleri ,elbiseler ve mücheverat rağbet görmektedir. Bunun yanında ,en popüler eşyaların başında ufak gemi maketleri öne çıkmaktadır.

MAURITIUS RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak –Yeni Yıl • 12 Mart – Ulusal Gün • 1 Şubat – Köleliğin Kaldırılması • 15 Ağustos – Meryem Ana Günü • 25 Aralık - Noel

MAURITIUS HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Mauritius ‘ta yıl boyunca denize girebilirsiniz. Deniz sıcaklığı tüm yıl boyunca denize girmek için elverişlidir. • Mauritius ‘ta tüm cep operatörleri çalışmaktadır. Daha uygun haberleşebilmeniz için yerel cep operatörlerinin sim kartlarını alabilirsiniz. • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). Alışverişlerinizde nakit para taşımanızı önermekteyiz. • Mauritius ‘a giderken yanınızda dolar ve Euro götürebilirsiniz. • Mauritius ‘ta hırsızlık riski fazla değildir ,ancak konakladığınız otel dışındaki plajlarda ve Pazar gibi kalabalık olabilecek yerlerde dikkatli olmanızı önermekteyiz. • Mauritius ‘a İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmakla beraber ,Dubai aktarmalı uçuşlarda yapılmaktadır. • İstanbul’dan Mauritius ‘a uçuş süresi ortalama olarak direkt uçuşlar için 9 saat ,aktarmalı uçuşlar için ise 11 saat olarak öngörülmektedir. • Mauritius ‘ta havaalanından adalara transfer işlemi özel araçlar ile sağlanmaktadır. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, seyahatiniz süresince Türkiye’de kullanmakta olduğunuz elektronik aletlerinizi kullanabilirsiniz.

MAURITIUS VİZE ŞARTLARI

Mauritius ,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Tatil planınızı yaparken vize için zaman ve para harcamayacağınızı göz önünde bulundurunuz.

MAURITIUS TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Port Louis Türkiye Konsolosluğu Adres: Turkish Consulate General in Port Louis, Mauritius c/o Currimjee Jeewanjee & Co. Ltd. 38 Royal Street Port Louis ,Mauritius Telefon: (+230) 206 62 00 Fax: (+230) 24081 83 E-mail: bashir.currimjee@currimjee.intnet.mu

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

mauritius,mauritius turları,tur rezervasyon,balayı,balayı turları,afrika turları,peninsula tur,peninsula tours

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım