Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Kente adım atar atmaz Geniş Caddeler ve Blok yapılar sizi karşılayacak, kısaca Sovyet etkisi hemen hissediliyor.
Odessa Kırım Hanı tarafından bir Tatar köyü olarak kurulmuş. Sonrasında ise Osmanlı’nın eline geçmiş. Osmanlı Rus savaşı sonrası Rusya’nın kontrolüne geçen kentin adı Çariçe Katerina’nın emri ile Odessa olarak değiştirilmiş. 1800’lü yıllarda en büyük ticaret merkezi merkezi olmuş, Rus İmparatorluğu’nun Moskova, St. Petersburg ve Varşova’dan sonra 4. büyük şehri haline gelmiş. 1905 yılındaki Rus Devrimi’nde ise Potemkin Zırhlısı’nın mürettebatının isyanıyla devrimin merkezi haline gelmiş.
Aynı zamanda Osmanlı bayrağı çeken Yavuz ve Midilli isimli adı değiştirilmiş savaş gemileri, Odessa’yı bombalayarak Osmanlı Devleti’nin I. Dünya Savaşı’na katılmasına neden olmuş…

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ukrayna Havayolları ile İstanbul - Odessa - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
 • Belirtilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Odessa`da yapılacak olan şehir tanıtım turu,
 • Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,
 • Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası, 
 • KDV

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
 • Özel Sağlık Sigortası
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Bagaj Ücreti
 • Ekstra Turlar
 • Müze Girişleri
 • Kişisel Harcamalar

Notlar ve Uyarılar:

 • Bu gezide üç kişilik oda satışı bulunmamaktadır.
 • Rezervasyon için geziye katılacak kişilerin isim ve soyisim (pasaportta geçtiği şekilde), doğum tarihi, T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve adres acentemize yazılı olarak bildirmesi ve tur paket sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Programda bulunan bazı mekânlar dışarıdan görülecektir.
 • Otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak servis edilmektedir ve genelde continental olarak servis edilen kahvaltı; tereyağı, reçel (marmelat), ekmek, çay, kahve ve meşrubattan oluşan bir menüyü kapsamaktadır.
 • 12 Yaş altı çocuk fiyatı; 2 yetişkinle aynı odada kalındığı takdirde geçerlidir. Üç kişilik odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir. Diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
 • Ekstra gezilerde 0 - 4 yaş çocuk ücretsizdir. 4 - 12 yaş arasu çocuk %50 indirimlidir.
 • Reşit olmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ve aksamalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • Sivil Havacılık kanunları (Lahey kanunları) çerçevesinde havayolları uçuş saatlerinde ve kullanacağı havalimanında güncelleme yapabilir. Uçuş saatlerinin 48 saat önce misafirlerimiz tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat ve havalimanı değişiklikleri ve olası rötarlardan acentemiz sorumlu tutulamaz. 
 • Yurtdışı giriş çıkışlarınızda problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Hususi ya da hizmet pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Pasaportunuzun yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribatlara uğramamış olması gerekmektedir. Böyle bir durumlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz, aksi takdirde kaybolan eşyalardan acentemiz ya da diğer servis sağlayıcılar (yerel acente, otel, otobüs firması vb.) sorumlu değildir.
 • Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup, vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. İptal durumunda zaman fark etmeksizin vize ve sigorta ücretleri iade edilmemektedir.
 • Araçla yapılacak olan gezilerde rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmemektedir.
 • Araçlarımızda 1,2,3 ve 4 nolu koltuklar rehberlere, gezi asistanına ve acente görevlisine tahsis edilmektedir.
 • Programda belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, mücbir sebeplerden kaynaklanabilecek olası gecikmelerde acentemiz sorumlu değildir.
 • Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile geziyi iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda geziyi önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Acentemizde saklıdır. Gezinin iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Fiyatlarımıza Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası ve KDV dahildir.
 • Gezilerimiz 1618 Sayılı Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu'na, 6326 Sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu'na ve 6502 nolu Tüketici Kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

1.Gün 29 Aralık Cumartesi

İSTANBUL - ODESSA

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 07:30`da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmamızın ardından, Ukrayna  Hava Yollarının PS718 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:15`de Odessa'ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:45`de Odessa'ya varışımızın ardından muhteşem şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerleri görüp bol bol fotoğraf çekeceğiz... Bir zamanlar Tatarlar`ın ve Osmanlılar`ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi`nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700`lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800`lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova`dan sonra, Rusya`nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz`in İbiza`sı olarak adlandırılan ve Ukrayna`nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar`dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz`in değil, Doğu Avrupa`nın da en güzel şehirlerinden biridir. Akşam saatlerinde otele transfer. Otelde konaklama.

2.Gün 30 Aralık Pazar

ODESSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomb ve Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabilirler. Katakomb - Shustov Konyak Fabrikası turu (55 Euro) Katakomb 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pek çok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor ve tadım imkanını da buluyoruz. Akşam saatlerinde otele dönüş. Otelde konaklama. 

3.Gün 31 Aralık Pazartesi

ODESSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi turu’na katılabilirler... Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor... Gecelememiz ise, otelimizde. Pcerska Lavra – Mikrominyatür - 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi turu. (45 euro) Pcerska Lavra Manastırı.  Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hemde Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir. Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir. Mikrominyatür Galerisi. Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir. 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi. İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir. Tur bitiminde Odessa otelimize transfer.

4.Gün 01 Ocak Salı

ODESSA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına transfer. Ukrayna  Havayolları PS717 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 11:45`te İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 13:15`te İstanbul`a varış.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
Odessa (Vizesiz)
TRY
TRY
TRY
Odessa (Vizesiz)
Sezon
:
Gidiş/Varış
:
Odessa
Konaklama
:
3 Yıldızlı Oteller
Pansiyon
:
Oda Kahvaltı
Açıklama
:
800 yıllık tarihi, bitmek bilmeyen gece hayatı, geniş caddeleri, tramvayları, troleybüsleri ve blok yapılarıyla Ukrayna'nın güzel kenti Odessa...
Ukrayna Havayolları
2 Gece 3 Gün
%0
İndirim
Satın Al
Sosyal Medya'da Paylaş
Tour Operators Click Here
Whatsapp ile görüş
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım