Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bir şehir, Safranbolu. Bir de Hıdırlık tepesinden o eski Safranbolu’nun tarihi dokusunu hissedince gözünüzün önünde hemen şalvarlı nineler, elinde tesbihi evinin köşesinde bağdaş kurup oturan dedeler gelir. Tarihte birçok uygarlığa ev sahipli yapmış olan bu şehirde adım adım gezip yorulunca da bir safranlı kahve yanında lokum yemeğe bayılacaksınız. Belki de yükseklik korkunuzu bile yeneceğiniz bir tokatlı kanyonuna sahip burası. Tokatlı kanyonuna 80 metre yükseklikten bakacak, ciğerlerinizi mis gibi doğa havasıyla, gözlerinizi yemyeşil ağaçlarla, kulaklarınızı cıvıl cıvıl kuş sesleriyle şımartacaksınız. Turumuzun ilk gününde Hıdırlık tepesinde hissettiğiniz köy havasını tatmak için yolumuz Yörük köyüne düşüyor. Meşhur Sipahioğlu Konağını, köy çamaşırhanesini gezdikten sonra yolumuz Amastris namı diğer Amasya’ya doğru yol almaya başlıyoruz. Meşhur balığının tadını bakıp, bastonlarıyla ünlü Devrek’i ziyaret ediyoruz. 

Safranbolu Evleri yüzlerce yıllık bir süreçte oluşan Türk kent kültürünün yünümüzde yaşamaya devam eden en önemli yapı taşlarıdır. İlçe merkezinde 18. ve 19.yy. ile 20.yy. başlarında yapılmış yaklaşık 2000 geleneksel Türk evi bulunmaktadır. Bu eserlerin 800 kadarı yasal koruma altındadır. Evler Safranbolu´nun iki ayrı kesiminde gruplanmış durumdadır. Birincisi "Şehir” diye bilinen ve kışlık olarak kullanılan kesim, ikincisi "Bağlar” diye bilinen ve yazlık olarak kullanılan kesim.

Şehir, yönetim merkezinin bulunduğu Kale, alışveriş merkezinin bulunduğu Çarşı, evlerin bulunduğu Akçasu, Gümüş, Musalla, Kalealtı ve Tabakhane semtlerinden oluşmaktadır. Bu kesim iklimin olumsuz etkilerine karşı korunmuş, alçak rakımlı iki vadinin içindedir. Burada evler birbirine yakın, sokaklar dardır. Bağlar birkaç yüz metre daha yüksekte, hava akımlarına açık ve daha geniş araziler üzerindedir. Hemen hemen herkesin bir kışlık bir de yazlık evi vardır. Yöre halkı kışın şehirdeki evinde yaşar ve yazın havaların ısınmasıyla Bağlardaki yazlık evine göçer. Ancak "Çarşı” üretim ve ticaret hayatı yazın da aynen sürer.

Safranbolu, geleneksel Türk toplum yaşamının özelliklerini kent ölçeğinde yaşatan, tarihi ve kültürel eserlerini tüm insanlara sunan bir örnek bir kenttir. Sahip olduğu zengin kültürel miras ve bu mirasın korumadaki başarısı Safranbolu'yu bir dünya kenti ününe kavuşturmuş ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınmasını sağlamıştır.

Peki, siz Safranbolu’yu gördünüz mü? Görmediyseniz mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Otel Konaklaması Yarım Pansiyon Otel Konaklaması 
 • 1 Akşam Yemeği Açık Büfe ve 1 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe 
 • Kahvaltı Yenice Ormanları Şeker Kanyonu ( Serpme Kahvaltı  )
 • Tüm Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Cam Seyir Terası Giriş Ücreti Dâhil
 • Yenice Ormanları Milli Park Giriş Ücreti Dâhil
 • Uzman Rehberlik Hizmeti 
 • Yardımcı Asistanlık Hizmeti 
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Kulaklık Ses Sistemi Gezimiz İçin Özel 
 • Ulaşım 
 • KDV

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Buluşma Yeri Ve Saati 

Beşiktaş Conrand Otel Önü: 00.30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü: 01.00
Kartal Yemek Center Önü: 01.45

 

Notlar

 • Gezi süresi 2 gündür, 1 gece otel konaklaması vardır.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez.
 • Koltuk numaraları Rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir.
 • Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır.
 • Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.
 • 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Peninsula Tours sorumluluğu yoktur.
 • Tur Programında Belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Peninsula tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir.
 • Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında Turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Peninsula Tur’da saklıdır.
 • Turun İptali Durumunda Peninsula Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır.
 • Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir.

 

1.Gün 29 Mart Cuma

İstanbul - Yenice Ormanları 

Misafirlerimizi Beşiktaş Conrand Otel Önü: 00.30 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü: 01.00 Kartal Yemek Center Önü: 01.45 belirtilen buluşma noktalarından misafirlerimizi aldıktan sonra Bolu, Gerede, Karabük güzergâhını izleyen yaklaşık 5 saat sürecek 410 kilometrelik yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün 30 Mart Cumartesi

Yenice Ormanları - Şeker Kanyonu - Yazıköy - Safranbolu - Hükümet Konağı - Saat Kulesi - Hıdırlık Tepesi  - Cam Teras 

Sabah saatlerinde Yenice Kent Ormanı'na ulaşıyoruz. Doğanın içinde dere kenarındaki tesisimize yerleşiyoruz ve dere kenarındaki tesisimizden birçok çeşit üründen oluşan kahvaltımızı alıyoruz. Karabük Yenice Kaymakamlığı'nın desteğiyle Turizm’e yeni kazandırılan bir bölge olan Yenice Ormanları'nda Şeker kanyonu ve Yazıköy yürüyüşleri sırasında sonbahar renk cümbüşü doyasıya yaşayacaksınız. Sonrasında güzergâhımız Öğlenden sonra için Safranbolu’da Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesi, Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini Dileyen misafirlerimiz ile Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam Seyir Terası ), 75 ton ağırlığı taşıyabiliyor. Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşuyor. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmekte teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır.
 

3.Gün 31 Mart Pazar

Yörükköyü - Amasra - Devrek - İstanbul 

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle, eski bir Bektaşi köyü olan Yörükköyü’ne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız.  Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben üzerinden tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından "Çeşm-i Cihan buramı ola ?” (Dünya’nın Gözü) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlıyan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi (Tadilat dolayısıyla kapalı ise dışarıdan anlatım yapılacaktır.) gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Bartın - Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’te bir baston atölyesine uğradıktan sonra aşçılarıyla meşhur Mengen – Yeniçağ Bolu - Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki organizasyonun da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 292 40 42
 
pweb@peninsula.com.tr
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
Safranbolu, Amasra, Yenice Ormanları, Şeker Kanyonu, Devrek
TRY
TRY
TRY
Safranbolu, Amasra, Yenice Ormanları, Şeker Kanyonu, Devrek
Sezon
:
Gidiş/Varış
:
Safranbolu
Konaklama
:
Yerel Oteller
Pansiyon
:
Yarım Pansiyon
Açıklama
:
Ahşabın en ihtişamlı halini görebileceğiniz UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Safranbolu, ormanın yeşiliyle denizin mavisinin muhteşem dansı Amasra...
Otobüs
1 Gece 2 Gün
%0
İndirim
Satın Al
Sosyal Medya'da Paylaş
Tour Operators Click Here
Whatsapp ile görüş
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım