Register Remind My Password
Sign in

Güney Afrika

CAPE TOWN

Afrika kıtasının en güneyinde bulunan şehir, Güney Afrika’nın ikinci büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Cape Town, Güney Afrika’nın en popüler cazibe merkezlerindendir.

CAPE TOWN'DA GEZİLECEK YERLER

Table Bay

Cape Town’ın en öncelikli ziyaret edilecek yeri olan Masa Dağı, Cape Town’a kuşbakışı bakabileceğiniz bir yerdir. Dağa, teleferik ile ulaşım sağlanmaktadır.

Robben Adası

Robben Adası, Nelson Mandela’nın tutuklu kaldığı ada olması sebebiyle gidilmesi gereken yerlerin başında bulunmaktadır.

Ümit Burnu

Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusunun birleştiği noktada, Cape Point’teki dünyanın en büyük deniz fenerini görme şansı elde edebilirsiniz.

Şarap Çiftlikleri

Dünyanın en iyi şarap üreticilerinden olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin şarap bağlarını gezebilir ve çok ucuza çok kaliteli şaraplar alabilirsiniz.

Cape Town Gece Hayatı

Cape Town, gece hayatı adına çok fazla seçenek sunmaktadır. Liman kısmında bulunan kulüpler Cape Town’ın en hareketli gece hayatını sunmaktadır.

Cape Town Festivalleri

• Şubat – Dance Umbrella • Nisan – Joburg Festivali • Eylül – Johannesburg Sanat Festivali

Cape Town'da Yeme İçme

Johannesburg, çok kültürlü bir yapıya kenttir ve bu nedenle dünyanın birçok farklı bölgesinden mutfağa sahiptir. Yemek yiyebileceğiniz çok fazla seçenek bulunmaktadır. Lüks restoranlardan, sokaklardaki kafe ve yerel restoranlara kadar farklı seçenekler sunmaktadır. En önemli yiyeceği Braaivleis adı verilen kömür ateşinde kavrulmuş et yemeğidir ve genellikle hafta sonu sosyal etkinliklerinde yapılmaktadır.

CAPE TOWN'DAN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Cape Town’da birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. En popüler alışveriş merkezleri ise Rosebank ve Sandton’dur. Ayrıca, Afrika el sanatları pazarı alışveriş için tercih edebileceğiniz noktalardandır.

CAPE TOWN RESMİ TATİL GÜNLERİ

CAPE TOWN RESMİ TATİL GÜNLERİ

1 Ocak – Yeni Yıl 21 Mart – İnsan Hakları Günü 25 Mart – Paskalya 27 Nisan – Özgürlük Günü 1 Mayıs – İşçi Bayramı 25 Aralık - Noel

CAPE TOWN HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

• Cape Town, sıcak ve ılıman bir iklime sahiptir. • Cape Town’da tüm cep operatörleri çalışmaktadır. • Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). • Cape Town güvenli bir şehirdir. Ancak, geceleri dikkat etmenizi önermekteyiz. • İstanbul’dan Cape Town’a direkt uçuşlar 10 saat, aktarmalı uçuşlar 15 saat sürmektedir. • Cape Town havaalanından otellere ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. • Cape Town’a giderken dolar götürmeniz lehinize olacaktır. • Ülke genelinde musluk suyu içmemenizi önermekteyiz. • Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, M tipi priz kullanılmaktadır. Yanınızda dönüştürücü bulundurmanız lehinize olacaktır.

CAPE TOWN VİZE ŞARTLARI

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

CAPE TOWN TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Türkiye Cumhuriyeti Pretoria Büyükelçiliği Adres: Turkish Embassy, 1067 Stanza Bopape Street, Hatfield, 0083, Pretoria, South Africa Telefon: +27 60 557 33 42 Fax: +27 12 342 60 52 Web: http://pretoria.be.mfa.gov.tr E-mail: embassy.pretoria@mfa.gov.tr

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

cape town,cape town turları,tur rezervasyon,umit burnu,güney afrika,afrika,cape town turu,capetown,peninsula,peninsula tur,peninsulatours,peninsula tours,afrika turları

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım