RegisterRemind My Password
Sign in

Birleşik Arap Emirlikleri

DUBAI'DE GEZİLECEK YERLER

Burj Al Arab

Otel deniz kıyısında önceden büyük kaya bloklarının denize indirilmesiyle oluşturulan bir adacık üzerine kurulmuştur. Otel dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olmakla ün yapmıştır. Burj Al Arab ‘a konaklama haricinde günübirlik geziler düzenlenmektedir.

Palmiye Adaları

Dubai ‘de Basra Körfezi kıyısında bulunan yapay takımadalar topluluğudur.

Burj Khalifa

Dubai ‘de inşası 2010 tarihinde tamamlanan dünyanın en yüksek gökdelenidir. 828 metrelik yüksekliğe sahiptir ve 160 katı kullanılmaktadır.

Dubai Mall

Dubai ‘de yer alan bir alışveriş merkezidir. Dubai Mall alan bakımından dünyanın en büyük alışveriş merkezidir. 1200 den fazla mağazaya ,beş yıldızlı bir otele ,dünyanın en büyük akvaryumlarından birine ve buz pateni pistine sahiptir. Dubai Mall ,2011 yılında 34 milyon ziyaretçi ile dünyanın en çok ziyaret edilen binası olmuştur.

BBQ & Çöl Safarisi Turu

4X4 araçlarla yapılan çöl safarisi ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca ,yöresel halıların ve yıldızların altında tipik Bedevi kampında geleneksel Arap dansları eşliğinde barbekü akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Gece Tekne Turu

Dubai çayı üzerinde ,yerel Arap botları ile ay ışığında akşam yemeği yiyebilirsiniz ve şehri tüm ışıklarıyla izleyebilirsiniz.

Dubai Gece Hayatı

Dubai gece hayatı daha çok otel barları ve klüpleri ile sınırlıdır. Barlara ve klüplere sadece 21 üstü kişiler girebilir ve tüm mekanlarda genellikle kıyafet kuralı uygulanmaktadır.

Dubai Festivalleri

Dubai .ziyaretçilerinin konaklamalarını keyifli kılmak adına yıl boyunca çeşitli festivaller ve etkinlikler sunmaktadır. • Dubai Alışveriş Festivali (Ocak ve Şubat ayları arasında yapılmaktadır.) • Dubai Uluslararası Caz Festivali (Şubat ve Mart aylarında arasında yapılmaktadır.) • Dubai Maratonu (Ocak ve Şubat ayları arasında yapılmaktadır.)

Dubai'de Yeme İçme

Dubai ‘de tüm dünya mutfaklarının lezzetlerini bulabilirsiniz. Türk mutfağına ve Türk damak tadına uygun kebapları ve mezeleriyle çok benzeyen Lübnan restoranlarını her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Şık restoranlar ,genelde 5 yıldızlı otellerde yer almaktadır. Dubai ‘de alkol sadece otellerde ve otellere bağlı restoran ve barlarda servis yapılmaktadır.

DUBAI'DEN ALABİLECEĞİNİZ HEDİYELİK EŞYALAR

Dubai ,Orta Doğunun alışveriş merkezi olarak bilinmektedir. Dubai ‘de vergi olmadığından ,bütün şehir büyük bir gümrüksüz alışveriş merkezi gibidir. Markalar ,genelde şehirdeki büyük alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezlerinin en büyükleri Mall of the Emirates ve Deira şehir merkezidir. Ayrıca Altın Çarşısı ,Mısır Çarşısı ,Elektronikçiler Çarşısı görülmesi gereken yerlerdendir. Taklit ürünleri ise ,Karama Open Market ‘te bulabilirsiniz.

DUBAI RESMİ TATİL GÜNLERİ

• 1 Ocak –Yeni Yıl • Kurban Bayramı ( Tarihleri değişmektedir.) • Ramazan Bayramı ( Tarihleri değişmektedir.) • 30 Kasım – Şehitler Günü • 3 Aralık – Ulusal Gün

DUBAI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER

Dubai için elektronik Dubai vizesi alınmalıdır. Dubai ,yılın tüm zamanı sıcak bir bölgedir. Yoğun güneş ışınlarından korunmak için yanınızda mutlaka güneş kremi bulundurunuz. Dubai de tüm cep operatörleri çalışmaktadır. Kredi kartlarının hemen hemen hepsi geçerlidir.(American Express ,Visa ,Mastercard ,Diners Club ,Jcb ,Euro Card vb.). Dubai ‘ye giderken yanınızda dolar götürebilirsiniz. Dubai ,dünyanın en güvenli noktalarından biridir. Dubai ‘ye İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul’dan Dubai ‘ye uçuş süresi ortalama 4.5 saattir. Dubai de havaalanından transfer özel araçlar ile sağlanmaktadır. Trafik sağdandır. Araba kiralanabilmektedir fakat uluslararası ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Elektrik şebekesi 230 V, 50 Hz olup, G tipi üçlü piriz kullanılmaktadır. Yanınızda mutlaka dönüştürücü bulundurunuz.

DUBAI VİZE ŞARTLARI

Dubai için elektronik Dubai vizesi alınmalıdır.

DUBAI TÜRKİYE KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

Dubai Büyükelçiliği Adres: Dubai World Trade Center Building 8th Flor P.O.Box:9221 Dubai U.A.E. Telefon: +971 4 386 44 24 - +971 50 459 82 29 Fax: +971 4 331 73 17 Web: http://dubai.bk.mfa.gov.tr E-mail: consulate.dubai@mfa.gov.tr

PENINSULA CALL CENTER (ISTANBUL)

Telefon: 0 212 292 40 42 E-mail: Peninsula@peninsula.com.tr
Tags

dubai,dubai turları,tur rezervasyon,burj al arab,palmiye adaları,birlşik arap emirlikleri,dubai seyahati,en ucuz dubai turu,en uygun dubai seyahatleri,peninsula

Tour Operators Click Here
Conversation via Whatsapp
+90 533 430 7477
Peninsula Tours | Call Center
Click To Call
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Anladım